Witam,

Zastanawiam sie na zmiana auta na nowe BMW 740xd lub 750xd. Chcialbym zapytac o porade ktory model wybrac. Mam kilka praktycznych pytan zarowno do uzytkownikow 740xd albo 750xd a najbardziej zalezy mi na opiniach osob ktore korzystaly z obydwu tych modeli, tj:

(i) jak sie sprawuje w praktyce w zakresie bezawaryjnosci? czy jest jakas roznica w statystycznej awaryjnosci silnika z trzema turbinami?

(ii) ile wynosi spalanie i na jakich trasach/predkosciach samochod byl uzytkowany?

(iii) jakie wrazenia z komfortu (czytalem na forum opinie uzytkownikow skarzacych sie na wyciszenie w 750xd, faktycznie w porownaniu do adui a8 w bmw 750xd jest glosniej, czy ktos wie czy 740xd jest lepiej wytlumione? zakladam ze ewentualne roznice pomiedzy sistrzanymi modelami bmw dotycza najwyzej rozmiaru kol, ale byc moze sie myle.

(iv) dynamiki jazdy i mocy pomiedzy 740xd oraz 750xd lub chociaz w porownaniu do ich konkurencji w postaci merca s lub audi a8.

Znam roznice w cenie i i ksiazkowych parametrach obydwu aut. Przeczytalem opinie na forum o obydwu modelach. Nie jest ich zbyt wiele, a o 750xd juz zupelna posucha, wydaje sie ze faktycznie jezdzi tym autem jedynie dwoch forumowiczow. Uznalem ze zapytam wprost na szerszym forum liczac na szerszy odzew. Obecnie jezdze piecioletnim A8 4.2 TDI i moja podstawowa obawa jest to ze po przesiadce model 740xd bedzie mulowaty w porownaniu do obecnego auta. Samochod chce zamowic w ciagu dwoch dni. Dostalem b. dobra oferte od dilera na moje obecne auto oraz super znizke na to nowe

Pozdrawiam wszystkich i bede wdzieczny za porady.

Kocura