Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nie działa system DSC

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk

    Post Nie działa system DSC

    Witam
    W moim E38 nie działa system DSC. Nie ma żadnej kontrolki sygnalizującej nieprawidłowość jednak system nie działa zarówno przy ostrym ruszaniu jak i w poślizgu. Przycisk DSC niczego nie zmienia. Przy połączeniu INPĄ z modułem DSC mam błąd: 97 Lenkwinkelabgleich notwendig. Błąd błyskawicznie pojawia się po skasowaniu - praktycznie nie można skasować. Wszystkie testy DSC wydają się prawidłowe, wskazania prędkości, położenia kierownicy, napięcia, obroty silnika. Połączyłem się z modułem położenia koła kierownicy i również działa prawidłowo - wszystkie parametry wydają się OK, precyzyjnie wskazuje położenie kierownicy. Nie mam pomysłu gdzie jeszcze szukać przyczyny, proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    https://translate.google.pl/#de/pl/l...ch%20notwendig
    coś ci to podpowiada?

    wychodzi na to że komp nie jest pewien czy kierownica jest skręcona , czy nie... ale jak to skalibrować to nie wiem

    coś piszą że wystarczy skręcić całkiem w lewo , potem w prawo , ale brzmi to za prosto...:
    http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndik...BMW_-_E39.html


    tutaj widać że nie jest to takie proste:
    http://www.bimmerforums.com/forum/sh...justment-Fault
    tutaj nie obyło się bez wymiany czyjnika położenia kierownicy.
    Steering angle sensor does not send signals out on his DIS so SAS was replaced

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zobacz w inpa czy zmienia się kont przy skręcaniu kierownicą. Przy kołach na wprost musi być 0 stopni.
    Trzeba by zrobić disem kalibrację bo w inpa nie mogłem znaleźć tej funkcji. Chyba że ktoś pamięta gdzie trzeba kliknąć.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    Dzięki za info. Czujnik prawidłowo pokazuje kąt obrotu kierownicy i płynnie wskazuje wartości. Byc może faktycznie nie wysyła ich dalej do modułu DSC. W INPIE nie ma żadnej kalibracji. Walczę dalej.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Czujnik kąta skrętu może pokazywać poprawne wartości kątowe, a jednocześnie pozostawać nieskalibrowanym. Kalibracja (w inpie menu główne > special test > calibrate angle stering sensor) uruchamia procedurę, która wiąże wartość czujnika kąta skrętu z przyspieszeniem poprzecznym. Upraszczając: jadąc autem 25km/h z kierwonicą skręconą o 20st DSC musi wiedzieć jakiego przyspieszenia poprzecznego się spodziewać, aby wiedzieć, czy jedzie w poślizgu czy nie.
    Swoją drogą lampka od DCS powinna się palić, gdy ten jest w passive mode. Czy zapala się po przekręceniu kluczyka, a następnie gaśnie? Pewnie ktoś wywalił żarówkę.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    Zapala się i gaśnie. Czy mogę uruchomić tę procedurę stojąc zaparkowanym samochodem w garażu? Na czym ona polega, czy jest jakaś instrukcja jej przeprowadzenia.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Procedura wygląda tak, że na skręconej kierownicy, nie ruszając jej jedziesz przez pewien czas ze stałą prędkością. Promień skrętu dość mały (u mnie wszystkie ronda za duże) ja wykonałem to na pustym placu.
    ALE u mnie DSC się świeciło cały czas. Skoro u Ciebie gaśnie, to nie wiem OCB.

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czujnik kąta skrętu zawsze kalibruje się na kierownicy ustawionej na wprost. Auto stoi z włączonym zapłonem. Nigdy nie trzeba było jeździć. Jest to dosłownie moment. Nigdy nie znalazłem tego w inpa bo zawsze był brak czasu. Odpalałem iste i tam klik i po temacie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    No właśnie przekopałem wczoraj w garażu INPĘ i nie znalazłem kalibracji czujnika położenia kierownicy? Muszę spróbować innym softem. Zauważyłem, że skasowanie błędu w module DSC powoduje zapalenie się na kilka sekund żółtego wykrzyknika, po czym słychać kliknięcie pod maską silnika i lampka gaśnie. Oczywiście błąd pozostaje i jest niemożliwy do skasowania.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    Jest sukces. INPA nie ma (przynajmniej moja) opcji kalibracji czujnika położenia kierownicy. Jednak opcję taką można niejako dołożyć. Z rosyjsko języcznego forum ściągnąłem dwa pliki do katalogu SGDAT oraz dopisałem linijkę do SONDER.ENG. Pojawiła mi się wówczas opcja kalibracji w dodatkowych funkcjach w menu głównym - pod przyciskiem F9 bodajże. Uruchomiłem kalibrację, kilka sekund to trwało, skasował błąd z modułu DSC który to błąd wcześniej nie dał się usunąć. Zrobiłem jazdę próbną na niestety mało śliskim terenie jednak z pewnymi rezultatami. Nie można zerwać przyczepności przy ostrym ruszaniu, system przyhamowuje i wydaje się że prostuje tor jazdy. Jednal NIE sygnalizuje tego na desce rozdzielczej odpowiednią lampką? Dlaczego niewiem? Druga rzecz to nie potrafię wyłączyć DSC. Przycisk nawet trzymany długo nie wyłącza DSC - nie zapala się lampka. Nad tym właśnie główkuję i proszę o rady.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Nie gra radio, nie działa navi E65
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-03-2024, 06:21
  2. [elektryka] E65 nie odpala, alarmy DSC, Servotronic Failure itp...
    Przez bombels w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 16:21
  3. [zawieszenie] po założeniu amortyzatorów edc system nie działa :(
    Przez balcer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 13:25
  4. Tak działa system Piloted Parking w praktyce. Audi A7
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 11:12
  5. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •