Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: e65 PB bez katów

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    Post e65 PB bez katów

    Witam
    Nie pytam się czy to jest moralne, tylko czy się da.
    U mnie wyskakuje checkengine i komputer podaje że jest to błąd katalizatora. Auto ma 250 na liczniku więc już czas aby katalizatory wyzionęły ducha.
    Kupiłem sobie emulatory sond aby sprawdzić czy da się oszukać e65, no ale niestety w miejsca w katach się nie da wkręcić bo za mało miejsca więc nie sprawdzę.
    Planowane jest wycięcie katów i wstawienie rury zamiast tego, za tym emulatory z sondami aby komputer się nie obraził.

    Pytanie brzmi czy w e65 w ogóle się da zrobić taki manewr, czy silnik straci na mocy, a może zyska?
    Czy ktoś już przerabiał coś takiego w e65 i może podzielić się jakimiś doświadczeniami?

    Nie ukrywam, że na wiosnę w moim 760 planuje kombinacje nad podniesieniem mocy, więc jeżeli zyskałbym na tym zabiegu parę KM to byłoby to mi też na rękę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Napewno się da ale nie wiem czy nie trzeba by wyłączyć obsługi wogóle drugiej sondy w ecu która zresztą jest nie potrzebna sprawdza tylko sprawnosc kata,
    Nie wiem jak to jest nie jedno E32 które się uchowało z katem ma go i nie jest wypalony i niby jest, chyba że chodzi tu o sprawnośc bo może jej już nie mieć.
    Może emulatr zdoła oszukać nie jeden napewno to robił ale się tym nie chwali.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    W swojej ex e65 745i kombinowalem z wydechem. Wycielem katy. Emulatory z allegro zamiast sond. Koncowe wydechy zmienione tez mialem. Wszystko robil moj mechanik... dzwiek byl taki ze wydawalo sie ze ma 2x tyle koni :) a w rzeczywistosci nie odczuwalem zadnych zmian ani na plus ani na minus... przed sprzedaza powrocilem do orginalu. Graty sprzedalem znajomemu.
    Po zalozeniu emulatorow inpa nie wywalala bledow sond to jest pewne bo kompa podlaczalem co jakis czas i nigdy bledow sond nie bylo.
    Saillupus musisz dorwac ziomka z czarnej e65 ze szczecina on ma grubo z wydechem przerabiane :) znowu mnie podpuszczal niedaleko slonecznego. Uchylilem okno i wiem napewno ze wydech ma ostro grzebany...
    Pzdr.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja w Phaetonie 3.2 benzyna stosowałem emulatory, za katami. Po założeniu pokazywało nadal błąd, ale za dużej sprawności katów, wzbogacało mieszankę. Podejrzewam, że wystarczyło powiększyć otwory w emulatorach, ja tego nie robiłem bo sprzedałem auto...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Po ZS lata jeszcze biały polift z 4 końcówkami i też fajnie mruczy ale tej o której mówisz nie widziałem. Mnie by mógł podpuszczać, a potem by w ciszy oglądał mój tylny zderzak ;)
    Nie chcę więcej kombinować oprócz katów teraz bo muszę coś wymyślić bo wkurza mnie check na desce. Potem wlecą zawory które będą kompletnie otwierać wydech na przycisk na kompletny przelot.
    Nie chcę na stałe rzeźbić z wydechem bo cenię sobie ciszę v12 ale raz na jakiś czas pomruczeć fajnie.
    Na razie szukam w ZS kto mi je wytnie bo wiąże się to z ich zdjęciem a są razem z kolektorem a kolektor tu jest na 6 cylindrów więc obawiam się komplikacji.
    Mam plan żeby pojechać na hamownię zaraz przed i zaraz po wycięciu i porównać bo przy tej mocy to się nie odczuje zmiany nawet 20-30KM na plus czy minus
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    Po ZS lata jeszcze biały polift z 4 końcówkami i też fajnie mruczy ale tej o której mówisz nie widziałem. Mnie by mógł podpuszczać, a potem by w ciszy oglądał mój tylny zderzak ;)
    Nie chcę więcej kombinować oprócz katów teraz bo muszę coś wymyślić bo wkurza mnie check na desce. Potem wlecą zawory które będą kompletnie otwierać wydech na przycisk na kompletny przelot.
    Nie chcę na stałe rzeźbić z wydechem bo cenię sobie ciszę v12 ale raz na jakiś czas pomruczeć fajnie.
    Na razie szukam w ZS kto mi je wytnie bo wiąże się to z ich zdjęciem a są razem z kolektorem a kolektor tu jest na 6 cylindrów więc obawiam się komplikacji.
    Mam plan żeby pojechać na hamownię zaraz przed i zaraz po wycięciu i porównać bo przy tej mocy to się nie odczuje zmiany nawet 20-30KM na plus czy minus
    A nie bedzie prosciej po prostu wstawic drugie sprawne katy? W sumie koszt 1 max 2 tankowan tego samochodu... a kontrolka ktora cie tak wkurza mimo tylu kombinacji ktore planujesz i tak sie bedzie zaswiecac.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Boss no nie tak bardzo bo regeneracja jednego kata to koszt koło 1200zł a są dwa.
    Dziś siedziałem pod autem i aby je wyjąć to trzeba chyba pół zawieszenia wyciągnąć bo są razem z kolektorami i całość jest ogromna!
    Pojawiła się jeszcze nadzieja że może być jeszcze jakaś inna przyczyna bo oprócz tego, że check mi się pali i jest delikatny wzrost spalania to nic nie brzęczy ani nie muli raczej... więc jest jeszcze nadzieja że co innego padło
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    Po ZS lata jeszcze biały polift z 4 końcówkami i też fajnie mruczy ale tej o której mówisz nie widziałem. Mnie by mógł podpuszczać, a potem by w ciszy oglądał mój tylny zderzak ;)
    Nie chcę więcej kombinować oprócz katów teraz bo muszę coś wymyślić bo wkurza mnie check na desce. Potem wlecą zawory które będą kompletnie otwierać wydech na przycisk na kompletny przelot.
    Nie chcę na stałe rzeźbić z wydechem bo cenię sobie ciszę v12 ale raz na jakiś czas pomruczeć fajnie.
    Na razie szukam w ZS kto mi je wytnie bo wiąże się to z ich zdjęciem a są razem z kolektorem a kolektor tu jest na 6 cylindrów więc obawiam się komplikacji.
    Mam plan żeby pojechać na hamownię zaraz przed i zaraz po wycięciu i porównać bo przy tej mocy to się nie odczuje zmiany nawet 20-30KM na plus czy minus
    Heh 760 robi robote :) ziomek mial ciezko ze mna wiec ty ogarnal bys go bez problemu... ale brzmienie mial ladne az mi sie zachcialo takiego...
    Pzdr.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Brak katów...
    Przez alkoholic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 17:55
  2. [silnik] e65 3.6l 2003r bez visco!?
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 16:29
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 18:36
  4. [elektryka] E65 bez ringow...
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •