Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wodoszczelna Xperia Z3 ... yaaaayhhhmmmm

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

    Post Wodoszczelna Xperia Z3 ... yaaaayhhhmmmm

    A tak sobie napiszę Wam coś o tym telefonie.

    Reklamy w TV każdy widział bo promują się wszędzie, ogólnie ekstremalne warunki to dla niego pikuś, na stronie sony nie jest gorzej bo pierwsze fotki to facet który wręcz skacze do wody z telefonem a potem robi nim fotki... oczywiście pod wodą.
    http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-z3/

    Jakby tego mało na stronie dla użytkowników Xperii jest więcej zdjęć i opis jak postępować po kąpieli w wodzie chlorowanej
    http://support.sonymobile.com/pl/xpe...st-resistance/

    Ja niestety nie miałem tyle szczęścia, pierwszą Z3 po paru dniach użytkowania postanowiłem opłukać w wodzie żeby zmyć z niej kurz, rzeczywiście była czysta ale po 30 minutach przestała działać, serwis stwierdził nieszczelność obudowy i dał mi nowy telefon. Niby wszystko OK, bo przecież nie zrobiłem nic czego bym nie mógł zrobić i mam nowy telefon ale... po dwóch tygodniach użytkowania pomimo nie wkładania go do wody a jedynie użytkując w zaparowanym pomieszczeniu zobaczyłem wilgoć na szkle obiektywu od środka. Postanowiłem więc sprawdzić wodoszczelność na całego, nalałem wody do słoika i włożyłem telefon do środka... teraz czekam na nowy:


    Ogólnie telefon naprawdę super, wyświetlacz, wydajność, multimedia na 5, ale po jakiego piszą o wodoszczelności wbijając sobie sami szpilę ??

    Problem jest znany od pierwszej generacji Z, występował też w Z2 więc mogli go poprawić, a polega on na rozklejaniu się szklanego panelu od aluminiowej ramki. Całość telefonu montowana jest na klej a serwis dokonując czynności serwisowych rozkleja go poprzez rozgrzanie obudowy. Patent fajny bo gwarantuje szczelność ale Z3 napędzana jest przez 4 rdzeniowy 2,5 Gh procek który sam w sobie generuje dużo ciepła co powoduje rozklejanie się urządzenia.

    Podsumowując telefon super ale nie wierzcie w jego wodoszczelność, istnieje ona do pierwszego uruchomienia, wystarczy raz włączyć nagrywanie video z rozdzielczością 4K by poczuć jego ciepło i szlag wodoszczelność trafia.

    Ja będę używał go wciąż zgodnie z sugestiami producenta i oczekuję na oficjalną odpowiedź sony w sprawie rozwiązania problemu.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xaser
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    133
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Choszczno
    Witam mogę naapisać to samo o Z2 telefon jest "wodoszczelny" jak najbardziej jak wodę wpuści to już nie wypuści haha mieliśmy to samo oddaliśmy na serwis po zalaniu i dali nam nowa Z2 :D

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Miałem krótki romans z telefonią komórkową i najczęściej reklamowanym telefonem był sony... tak więc mogę zdecydowanie nie polecić Z2 Z1 i jak widać Z3 .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Sony posiadam od zawsze i nie zmienię marki, samsung mi nie podchodzi "imagiem" a inni nie mają tego czego szukam. zresztą moja druga połowa używa Isrona od pierwszej generacji do ostatniej i problemów oraz wymian telefonów nie chce mi się wyliczać.

    Zresztą nie o tym ten temat, uważam Xperie Z3 za ideał gdyby nie pisali o tym że jest wodoszczelna.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Ja posiadam MyPhone h-smart, potrzebuję tylko do dzwonienia i do neta czasami. Z tym tel możesz zrobić dosłownie wszystko po zdjęcia pod wodą, w basenie zamulonym jeziorku itp. Pracuje w ciężkim terenie las, wilgoć , piasek dlatego padło na tel do 250 zł który będzie wytrzymały.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Soniaka nie mialem ale moge polecic telefon samsung galaxy note 3. Taki mam ja i taki kupilem kierowca jakis rok temu. Do tej pory nic sie nie dzieje. Naprawde dobry wydajny telefon.
    Pzdr

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w swoim dziadku sony x peria miro juz zmieniłem 8 razy głosnik, po za tym bezawaryjny :-) he he

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    ale w tym co napisalem chodzilo o wodoszczelnosc ktora gwarantuje sony a ktora nie istnieje :)
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja w Z1 podobnie. Po miesiącu użytkowania nówki Z1 postanowiłem w dmuchanym basenie nakręcić film pod wodą.
    Zanurzyłem na 10cm i na 15sekund i po telefonie. Woda weszła poprzez złącze magnetyczne. Reklamacja uznana, wymiana na nowy, od razu sprzedany :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Wymienili mi Z3 na kolejna nowa, to już trzecia, mam przeczucie, że to nie moja ostatnia :)
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •