A tak sobie napiszę Wam coś o tym telefonie.

Reklamy w TV każdy widział bo promują się wszędzie, ogólnie ekstremalne warunki to dla niego pikuś, na stronie sony nie jest gorzej bo pierwsze fotki to facet który wręcz skacze do wody z telefonem a potem robi nim fotki... oczywiście pod wodą.
http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-z3/

Jakby tego mało na stronie dla użytkowników Xperii jest więcej zdjęć i opis jak postępować po kąpieli w wodzie chlorowanej
http://support.sonymobile.com/pl/xpe...st-resistance/

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia, pierwszą Z3 po paru dniach użytkowania postanowiłem opłukać w wodzie żeby zmyć z niej kurz, rzeczywiście była czysta ale po 30 minutach przestała działać, serwis stwierdził nieszczelność obudowy i dał mi nowy telefon. Niby wszystko OK, bo przecież nie zrobiłem nic czego bym nie mógł zrobić i mam nowy telefon ale... po dwóch tygodniach użytkowania pomimo nie wkładania go do wody a jedynie użytkując w zaparowanym pomieszczeniu zobaczyłem wilgoć na szkle obiektywu od środka. Postanowiłem więc sprawdzić wodoszczelność na całego, nalałem wody do słoika i włożyłem telefon do środka... teraz czekam na nowy:


Ogólnie telefon naprawdę super, wyświetlacz, wydajność, multimedia na 5, ale po jakiego piszą o wodoszczelności wbijając sobie sami szpilę ??

Problem jest znany od pierwszej generacji Z, występował też w Z2 więc mogli go poprawić, a polega on na rozklejaniu się szklanego panelu od aluminiowej ramki. Całość telefonu montowana jest na klej a serwis dokonując czynności serwisowych rozkleja go poprzez rozgrzanie obudowy. Patent fajny bo gwarantuje szczelność ale Z3 napędzana jest przez 4 rdzeniowy 2,5 Gh procek który sam w sobie generuje dużo ciepła co powoduje rozklejanie się urządzenia.

Podsumowując telefon super ale nie wierzcie w jego wodoszczelność, istnieje ona do pierwszego uruchomienia, wystarczy raz włączyć nagrywanie video z rozdzielczością 4K by poczuć jego ciepło i szlag wodoszczelność trafia.

Ja będę używał go wciąż zgodnie z sugestiami producenta i oczekuję na oficjalną odpowiedź sony w sprawie rozwiązania problemu.