Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: powiadomienie o zamknięciu (brak 1 mrygnięcia)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post powiadomienie o zamknięciu (brak 1 mrygnięcia)

    Hej mam ciemne szyby czasami nie wiem czy mam zamknięte drzwi czy nie. Jak otwieram auto z pilota mrugnie mi 2x natomiast jak zamykam brak 1x mrugnięcia jak wygląda sprawa u was? Podobno te dwa kody odpowiadają za te rzeczy:
    QUIT_OPT_ENTSCH : powiadomienie o otwarciu (dwa błyśnięcia)
    QUIT_OPT_SCHAERF : powiadomienie o zamknięciu (jedno błyśnięcie)
    Czy ktoś może potwierdzić ewentualnie pod powiedzieć dodam że po zmianach NcS Expert i zmianie QUIT_OPT_SCHAERF na ,,aktiv,, brak rezultatu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    U siebie mam tak jak mówisz :

    - Zamykam - jedno mrugnięcie
    - Otwieram - dwa mrugnięcia

    U mnie ktoś grzebał w systemie na pewno, ale nie wiem kto, kiedy i co przestawiał dokładnie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    43
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    śląskie
    Hej
    Zerknij sobie na czujnik zamknięcia maski, umieszczony pod maską przy ścianie grodziowej od strony kierowcy. U mnie było tak samo , przy zamykaniu brak błyśnięcia , a przy otwieraniu normalnie migał 2x. Na próbe odepnij kostke od tego czujnika maski , u mnie po odpięciu kostki teraz miga kierunkami przy zamknięciu 1x
    A działa Ci funkcja "Auto P" , u mnie szukałem przyczyny dlaczego to nie działa , a również po zlokalizowaniu tego czujnika maski , "Auto P' zaczęło normalnie działać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    hmm to ciekawe co mówisz bo zdarza się raz na tydzien lub dwa ze mrugnie raz przy zamknieciu zrobie jak mówisz ,,auto P,, nie wiem co to jest ;p nie bawilem się tym i nawet nie wiem od czego to sluzy ;p

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    43
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    śląskie
    "Auto P " to funcja , że np. na światłach jak stoisz na D , to nie musisz trzymac hamulca , tylko na desce zapala się na zielono napis Auto P i jak zatrzymasz to na zielono kontrolka od hamulca ręcznego. Przy dodaniu gazu automatycznie hamulec jest zwalniany i znowu zostaje tylko napis Auto P na zielono pod kontrolką hamulca ręcznego.
    Niewiem czy ta funkcja była standardowa czy w opcji , możesz ją włączyć w iDrive w menu settings ( u mnie zanim ruszyłem czujnik maski ta opcja w menu była na szaro - niedostępna ) , lub przypisać do programowalnego przycisku na kierownicy.

    Tak czy siak sprawdz tej czujnik , po odpięciu od niego wtyczki u mnie obie funcje "wróciły" :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    idę sprawdzic :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    cichy masz piwo :) działa odłączyłem kabel od czujnika maski i mruga 1x po zamknieciu i 2x po otwarciu. Teraz zagadka dlaczego tak się dzieje :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    43
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    śląskie
    Ciesze się , że mogłem pomóc :)
    A dlaczego nie mrugał , jeśli to czujnik , to pewnie myślał , że coś jest nie zamknięte i nie sygnalizował poprawnego zamknięcia.
    Miałem taki sam problem kiedyś w Mercedesie CLK , tylko wtedy chodziło o czujnik od bagażnika, też nie mrygał przy zamknięciu , a przy otwarciu tak. Po wymianie czujnika bagażnika sygnalizował kierunkami i zamykanie i otwieranie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    hah sprawa rozwiązana jeśli chodzi o nasz przypadek okazalo się że: ze ta czarny element ma wchodzic maxymalnie do konca ta (czarna rurka plastikowa) ktora chodzi do gory i na dol po zamknieciu maski. Trzeba odkrecic 2 sruby podniesc czujnik maski maxymalnie do gory i przykrecajac trzymac go caly czas w gorze. Nie dzialalo bo ten plastik nie byl wcisniety maxymalnie tylko w 90 % teraz juz wszystko dziala :D
    aaa i wlasnie....
    czasami dzialal i nie bo prawdopodobnie po krotkiej jezdzie w chlodne dni material, gabka pod maska byla twarda i jeszcze dociskala ten element plastikowy, a kiedy silnik byl rozgrzany do odpowiedniej temperatury material nie dociskal elementu w 100% stad tez ten problem :D
    P.S otworz maskę dalej wcisnij palcem do konca i trzymaj ten plastikowy element zamknij otworz auto pilotem zobaczysz ze bedzie wszystko dzialalo :D
    Ostatnio edytowane przez KleMarine03 ; 09-12-2014 o 23:07

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    hah sprawa rozwiązana jeśli chodzi o nasz przypadek okazalo się że: ze ta czarny element ma wchodzic maxymalnie do konca ta (czarna rurka plastikowa) ktora chodzi do gory i na dol po zamknieciu maski. Trzeba odkrecic 2 sruby podniesc czujnik maski maxymalnie do gory i przykrecajac trzymac go caly czas w gorze. Nie dzialalo bo ten plastik nie byl wcisniety maxymalnie tylko w 90 % teraz juz wszystko dziala :D
    aaa i wlasnie....
    czasami dzialal i nie bo prawdopodobnie po krotkiej jezdzie w chlodne dni material, gabka pod maska byla twarda i jeszcze dociskala ten element plastikowy, a kiedy silnik byl rozgrzany do odpowiedniej temperatury material nie dociskal elementu w 100% stad tez ten problem :D
    P.S otworz maskę dalej wcisnij palcem do konca i trzymaj ten plastikowy element zamknij otworz auto pilotem zobaczysz ze bedzie wszystko dzialalo :D
    identycznie miałem w e39 i po jakimś czasie załączał mi się alarm. wkurzało ;)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 16:44
  2. [elektryka] Gdzie znika prąd po zamknięciu auta z pilota?
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 10:51
  3. [diagnoza] Jak sprawdzić poziomowanie ksenonów inpą? Składanie lusterek po zamknięciu auta
    Przez Szyszon w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 17:56
  4. 750i brak iskry, brak napięcia na pompie paliwa
    Przez witek_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 16:15
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 09:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •