Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem z Inpa..

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    8
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Bielawa

    Post Problem z Inpa..

    Witam użytkowników, mam pewien problem - jak już wiemy bez komputera do e65 nie podchodź.. Więc i ja próbuję zainstalowac program INPA na windows 7 postępuje zgodnie z instrukcją http://lubiebmw.pl/inpa_windows7.html , podejśc robiłem wiele.. Ciagle jakiś problem, na początku miałem błąd IFH 003 data distribution, ostatnimi czasy po kolejnych próbach wyskoczył mi taki błąd D_Motor.Sys-0005: object file not found
    Dodam, że instalowałem programy diagnostyczne mniej skomplikowane do Fiata i do Vaga, jednak z Inpą nie mogę sobie poradzić.

    Byłbym bardzo wdzięczny, jak ktoś by coś poradził stawiam duuuuże piwo a nawet 4

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Usuń wszystko co miałeś zainstalowane do tej pory i po kolei:

    1. Pliki znajdziesz chociażby tutaj:
    http://chomikuj.pl/cursor/Moto/BMW/Diagnostyka/Programy
    2. Zainstaluj Standard Tools 2.12, na win7 64bit nie potrzebowałem żadnego trybu zgodności. Na win8 już tak
    Przy ustawieniu kabla wybierz STD:OBD, a następnie jakiś dalszy port com, żeby z niczym nie kolidował(np. com4) oraz zaznacz usb to serial converter
    3. Pobierasz folder cfgdat i foldery z sp-daten lite
    4. CFGdat rozpakowujesz do folderu inpa(ec-apps/inpa)
    5. Sp-daten lite rozpakowujesz wg instrukcji na moim chomiku
    6. Sterowniki do kabla znajdziesz na stronie:
    http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
    Po instalacji pliku exe i podłączeniu kabla, sterowniki powinny same się zainstalować.
    7. Pozostaje skonfigurować kabel.
    Wchodzisz do Menedżera urządzeń
    Rozwijasz listę "Porty(com i lpt)"
    Klikasz 2 razy na "Usb serial port"
    Będziesz też widział jaki port został mu przydzielony. Jeśli jest inny niż ustawiłeś przy instalacji standard tools to należy go zmienić.
    Jak już wejdziesz we właściwości sterownika, przechodzisz do zakładki "ustawienia portu"
    Opcję "Liczba bitów na sekundę" ustawiasz na najwyższą
    Następnie klikasz "zaawansowane". Numer portu com ustawiasz na taki jak ustawiłeś przy instalacji programu(może być adnotacja "w użyciu", jeśli nie posiadasz innego portu o takim numerze to nie przejmuj się tym)
    Zmieniasz też opcję "czas opóźnienia". Domyślnie jest 16ms, przestawiasz to najmniejszą wartość czyli 1.
    Następnie potwierdzasz to wszystko to zamykasz menedżer urządzeń.


    Teraz powinno wszystko działać bez problemu.

    Instalowałem to już na kilku komputerach, wg tej koleności i działa wszystko bez problemu.
    Pliki pochodzą z sp-daten 2.51.3, a więc dosyć świeże(z tego roku), więc nie powinno być problemu z diagnostyką.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cursor, dzięki za instrukcję, wcześniej instalowałem starszą wersję INPY z innej instrukcji, ale nie chciała się komunikować z ECU w E65 2005r., w E38 nie miała też sterownika ECU do diesla M57 (trzeba było diagnozować wybierając E39). Twoja wersja ma wszystko, czego potrzebuję, działa z interfejsem pod COM, ruszyła od razu bo przed chwilą sprawdzałem, tylko wolałbym angielski język zamiast niemieckiego- po niemiecku nie wszystkie opcje rozumiem, a na tłumaczenie schodzi trochę czasu. Jest możliwość jakiejś szybkiej podmiany plików, żeby chociaż obsługa INPY była po angielsku? Czy mam po prostu zainstalować tą starszą wersję po angielsku i podmienić te pliki sp-daten i cfgdat? Błędy po niemiecku przeżyję, bo później sobie można rozszyfrować, nie chcę tylko przypadkiem kliknąć np. jakiegoś skasowania adaptacji i narobić bałaganu. A jakieś narzędzie do podglądania błędów mieć muszę.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 26-12-2014 o 22:43

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Język menu w danym module wynika z plików SP-daten
    Wgraj SP daten z poprzedniej inpy do tej ode mnie, a powinno być po angielsku.
    Mi bardziej potrzebne są świeższe pliki, więc musiałem oswoić się z obojgiem języków
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Okay, dzięki, trochę tam jeszcze pozmieniam w takim razie ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    8
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Bielawa

    Post

    Pobrałem pliki od uźytkownika cursor, jednak dalej przy próbie połacznie a z siódemką wyskakuje błąd teraz D_MOTOR.GRP existiert nich im Verzeichnis..\EDIABAS\ECU

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aff5831900704.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	15.6 KB
ID:	7409
    Ostatnio edytowane przez brydzio1 ; 13-01-2015 o 19:47

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    ile masz plków w folderze c:\ediabas\ecu?
    Sprawdź czy przy rozpakowywaniu, nie utworzył Ci w tym folderze kolejnego o nazwie ECU. Jeśli tak, to musisz z niego przeniesć pliki bezpośrednio wyżej(wg ścieżki wyżej podanej)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Mam ten sam błąd z plikiem d_motor.grp nie łączy się w ogóle z e65 745

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    8
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Bielawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    ile masz plków w folderze c:\ediabas\ecu?
    Sprawdź czy przy rozpakowywaniu, nie utworzył Ci w tym folderze kolejnego o nazwie ECU. Jeśli tak, to musisz z niego przeniesć pliki bezpośrednio wyżej(wg ścieżki wyżej podanej)
    Nie zrobił mi się żaden nowy folder, instalowałem już to z 30razy, jestem już bezradny. Czy wstawić może screeny pokolei co robie?
    Ostatnio edytowane przez brydzio1 ; 17-01-2015 o 13:16

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    8
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Bielawa

    Post

    na XP wyskakuje mi bła IFH-003 a na win8 jak wyżej. Dodam że pokazuje info że akumulator włączony ( inition on/off)

Podobne wątki

  1. Problem z INPA...
    Przez Lonkoc w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2023, 19:11
  2. E38 inpa a rocznik Problem zz akupem
    Przez Arktissilber w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 08:04
  3. Inpa problem z konfiguracją
    Przez Wiotki w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 11:31
  4. [diagnoza] Problem z identyfikacją błędów (INPA)
    Przez ratovnik w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 21:09
  5. Problem po instalacji INPA bledy rejestru ?
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 19:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •