Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dziwna sprawa z regulacją temperatury nawiewu. Działa na odwrót.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    32
    BMW
    E32 M60B30 94r
    Skąd
    Legionowo

    Post Dziwna sprawa z regulacją temperatury nawiewu. Działa na odwrót.

    Zacznę od tego, że przeszukałem chyba wszystkie tematy związane z układem ogrzewania i klimatyzacji i takiego problemu nie znalazłem.
    Mam klimę automatyczną, klimatyzacja działa jak najbardziej (chłodzi). Problem pojawił się z ogrzewaniem. Myślałem że to elektrozawory, zregenerowałem je, sprawdziłem że działają więc to nie ten trop.
    Na czym polega problem.
    Strona kierowcy, nastawiam na 28stopni z kratek leci zimne powietrze, nastawiam 16 stopni leci ciepłe, tak jakby odwrotnie działały pokrętła w panelu.
    Strona pasażera, co bym nie ustawił leci średnio ciepłe powietrze.
    Nawiew na szyby działa poprawnie, leci ciepłe powietrze z obu stron.
    Mam dwa panele od klimy, na obu jest tak samo.
    Elektrozawory świeżo zregenerowane, otwierają się i zamykają. Napięć na pinach od wtyczki jeszcze nie sprawdzałem - zrobię to na dniach.
    Czy powodem w/w stanu może być sterownik ihka? Może jakiś brak masy? Zimne luty?
    Jak przełączam na panelu przyciski to słyszę jak się klapki otwierają i zamykają. Zacina mi się przekaźnik w mieczu przez co cały czas chodzi mi wentylator, ale po zgłębieniu tematów na forum wiem, że miecz nie ma wpływu na temperatury. Ewentualnie może ktoś wcześniej dobierał się do węży przy elektrozaworach? Przy regeneracji elektrozaworów podłączyłem jak było, a może jest to pomylone jakoś i np wąż od dodatkowej pompki wody jest podłączony pod wyjście elektrozaworu i na odwrót? Powiem szczerze, że nie wiem jak to rozgryźć, miałem nadzieje że problem rozwiąże się przy regeneracji elektrozaworów, a tu dalej jest tak jak było. Wiem, że powinienem najpierw sprawdzić napięcia na kostce od elektrozaworów i ich zależność przy kręceniu pokrętłami temperatury, ale jak wyjdzie że jest dobrze, to co dalej?
    Jeżeli mimo wszystko zdublowałem temat to przepraszam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jak chodzi o to co napisałś to jest sporo tematów,naprawdę dużo
    z doświadczenia podpowiem iż:
    rozebrać kokpit i zobaczyć czy nic w nagrzewnicy nie połamane
    a póżniej sie martwić tematami elektronicznymi

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    32
    BMW
    E32 M60B30 94r
    Skąd
    Legionowo
    chciałbym właśnie uniknąć rozbierania konsoli. Nagrzewnica jak i cały zespół nagrzewnicy jest w bardzo dobrym stanie, zero wycieków i tak jak pisałem grzeją obie strony, więc to nie wina nagrzewnicy. Przechodziłem już rozwaloną nagrzewnicę w E36 więc wiem jak rozpoznać tę usterkę, tutaj jestem święcie przekonany że problem tkwi w elektryce. W sterowaniu, więc wg mnie sterownik. Nie mam niestety drugiego na podmianę więc jest to gdybanie czy to to, czy gdzieś po drodze jest uwalony jakiś kabelek od panelu klimy i coś nie łączy nie styka.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a jak kolego pompka dodatkowego obiegu?? a co z czujnikami temperatury?? jesteś pewny klapek że mocowania silniczków nie połamane?zrób test ustaw na 21stc i na środku daj na ciepłe i zobacz czy z wszystkiego z przodu daje ci ciepło:)

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Zregenerowałeś el.zawory ,a to dobry początek naprawy ogrzewania,sprawdzałeś sensor temperatury wewnętrznej?
    bo sama zamiana panela ogrzewania nic nie da jak w obydwu masz zasyfiony sensor
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    32
    BMW
    E32 M60B30 94r
    Skąd
    Legionowo
    dodatkowa pompka obiegu działa, jutro postaram się sprawdzić w DISie jakie temperatury pokazują sensory ( o ile w DISie można to sprawdzić). Panel jeden rozkręcałem bo wymieniałem żarówki podświetlenia i sensor przy okazji wyczyściłem z tego syfu, mogłem co najwyżej go uszkodzić ale myśle, że w obu panelach choć jeden powinien działać a tu jest tak samo.

    Sprawdziłem temperatury sensorów w DISie i nic nie wskazuje, żeby coś było nie tak, wewnętrzne były na poziomie 16-22stopnie po ok 5km przejechanych samochodem, zewnętrzna +6stopni, więc raczej sensory odpadają.

    Czasem bulgocze mi płyn jak włącze ogrzewanie ale to raczej świadczy o załączającej się pompce i otwarciu zaworów.

    Poważnie się zastanawiam nad tym czy węże od elektrozaworów są prawidłowo podpięte.
    Ostatnio edytowane przez kamal ; 11-12-2014 o 10:15

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    32
    BMW
    E32 M60B30 94r
    Skąd
    Legionowo
    garść nowych informacji:
    - elektrozawory podpięte są prawidłowo, węże do nagrzewnicy są jednakowo gorące po rozgrzaniu silnika
    - odłączyłem wtyczkę od elektrozaworów żeby wymusić tylko grzanie nagrzewnicy i uwaga dalej mogę zmieniać temperaturę pokrętłami, tj nastawię stronę kierowcy na zimno z nawiewów leci ciepło, ustawię na ciepło leci zimno, strona pasażera działa normalnie, ustawię ciepło leci ciepło, ustawię zimno leci zimno.
    Myślałem, że jak odłączę wtyczkę to będzie tylko grzało i nie ważne co ustawię na pokrętłach, a tutaj coś dziwnego (chyba, że tak ma być) ... co więc reguluje temperaturę z pokręteł? Myślałem, że elektrozawory, ale coś jeszcze?

    przejrzałem ten temat http://bmwe32.masscom.net/johan/ihka/ihka.html i już teraz zgłupiałem, może klapka 6. Driverside temperature mixing flap działa na odwrót? Wydaje mi się też, że pokrętło temperatury w nawiewie centralnym mi nie działa, bo nie ma żadnej reakcji po ustawieniu zimno - ciepło.

    Skoro sensory temperatury działają prawidłowo, nagrzewnica z dwóch stron grzeje i chłodzi, a sterowanie nie działa prawidłowo to zostaje jeszcze oprócz źle działającej klapki, sterownik klimy.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Mam pewien pomysł, możesz sprawdzić działanie przełącznika pokrętła regulacji temperatury kierowcy w panelu klimatyzacji.

    Całość problemu jest opisana tutaj:
    http://7er.pl/showthread.php/36073-C...u-nie-ma-w-E32

    a najłatwiejszym sposobem żeby to zweryfikować jest bez odłączania wtyczki od panelu zmostkować dwa skrajne przewody pokazane na zdjęciu czyli PIN1 i PIN3. najłatwiej będzie obrać trochę izolacji i skręcić je ze sobą. Nie bój się, nie będzie zwarcia ominiesz tylko mikrostyk w pokrętle regulacji temperatury który powoduje stałe pełne otwarcie elektrozaworów, czasem przełącznik nie kontaktuje powodując przerwę jak przy włączonym ogrzewaniu na pełną moc.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Podobne wątki

  1. Dziwna sprawa żadna navi nie działa oprócz fabrycznej E38
    Przez kazas4 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 08:59
  2. [silnik] Dziwna sprawa ...
    Przez robert1903 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 15:42
  3. [elektryka] Dziwne urządzenia za regulacją nawiewu i rozcięte dwa kable
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 21:36
  4. dziwna sprawa
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 14:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •