Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: [mechanika] Jak dziala webasto w e38?

  1. #21
    No ja też mam na monitorze ten wiatraczek, a nie mam webasto (niestety :( ) I u mnie ten wiatraczek jest od opcji standluftung, czyli przewietrzanie wnętrza
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #22
    standluftung - nie sprawdzalem czy mruga (jest za zimno), ale standheizung dziala wysmienicie. Z pilota rowniez ;)
    Zapomnialem co to oczyszczanie sprayem szyb z lodu

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Sylwek , myślisz ze takiego pilota można sobie dorobić? maciek gdzieś swój zapodział i go ni ma.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja jestem na etapie rozmyślań czy to przerobić :D wiem też, że do Webasto (Diesel) z elektryczną pompką wody (co zjada aku) jest możliwość dołożenia pilota (aktywacja w kompie dla serwisu tych urządzeń to zwykłe ABC)

    Póki co z lodem i śniegiem radzi sobie opcja nadmuchu na przednią szybę bo po to została stworzona (nie tylko do odparowywania) autkiem i tak nie ruszam do póki wskazówka nie jest przy końcu niebieskiego pola bo nie chcę męczyć silnika i skrzyni która przy zimnym oleju też za wesoło nie przerzuca a wiadomo olej ze skrzyni jest podgrzewany przez silnik (lub jak kto woli cieczą chłodniczą)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Odświeże temat bo też sie zastanawiam czy mam to webasto czy nie, wciskam aux ventilation, potem tę drugą opcję - ogrzewanie wnętrza , zapala się wiatraczek, pulsuje coś tam tryka pod konsolą, po chwili przestaje, wiatraczek świeci się i pulsuje dalej ale nic nie słyszę i nie czuję :-)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #26
    chyba nie pozostaje nic innego jak podłączyć się z kompem i poczytac co tam diagnostyka pokaże. Wystarczy że nie będzie płomienia a webasto samo się wyłączy.

    Pracujące pełną parą webasto (po około 30 sekundach) słychać wyraźnie tuż za lewym przednim kołem. Wyraźnie chuczy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #27
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A kiedy to sprawdzałeś? Webasto nie załączy się jeżeli temperatura na zewnątrz jest wyższa niż ileś tam stopni. Nie chce mi się szukać instrukcji ale kojarzę coś +16C
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A kiedy to sprawdzałeś? Webasto nie załączy się jeżeli temperatura na zewnątrz jest wyższa niż ileś tam stopni. Nie chce mi się szukać instrukcji ale kojarzę coś +16C

    Sprawdzałem jakoś 2 -3 dni temu kiedy było ciepło ok 25 stopni auto stało w słońcu więc było nagrzane. Tak jak napisałem włączył się czerwony pulsujący wiatraczek coś zaczęło trykać pod środkową konsolą przez jakieś 10 sekund, potem przestało a wiatraczek dalej pulsował aż go nie wyłączyłem ( ok 2-3 minutki dłużej nie chciało mi się czekać na jakieś efekty ).

    Druga rzecz to czy auta z webasto mają coś pod maską co odróżnia je od tych które jego nie mają?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    włączyłeś funkcję przewietrzania auta...

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Druga rzecz to czy auta z webasto mają coś pod maską co odróżnia je od tych które jego nie mają?
    Oprócz webasto od spodu silnika mają na pewno tabliczkę znamionową na nadkolu od strony kierowcy opisującą model Webo i parę innych bzdurek :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    włączyłeś funkcję przewietrzania auta...

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Druga rzecz to czy auta z webasto mają coś pod maską co odróżnia je od tych które jego nie mają?
    Oprócz webasto od spodu silnika mają na pewno tabliczkę znamionową na nadkolu od strony kierowcy opisującą model Webo i parę innych bzdurek :)
    No tak być moze to ale też nie było efektów, moze to oznaczać że po prostu jest cos popsute?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •