Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: E38 735iA dziwny dźwięk + film

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez mroova81 Zobacz posta

    Drugą próbę zrób z wysuniętym lekko bagnetem.
    na to nie wpadlem a tez podejrzewalem odme w sumie wczesniej ;p

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    przepraszam za pisanie postu pod postem ale po edycji nie odswiezy tematu... :]
    na wyciagnietym bagnecie jest to samo ale posluchalem i najbardziej jest to slyszalne z okolic pompy wody/wiska... moze glupie pytanie ale jak pracuje pompa wody? pracuje caly czas tak samo czy wzrasta z obrotami, jesli tak samo to czy wisko moze wydawac takie dzwieki ;> dodam ze przy tych dzwiekach go raczej nie zatrzymam reka ale jak juz sie rozgrzeje to dam rade i druga sprawa po osiagnieciu juz normalnej temperatury pracy (pomiedzy jest cisza) zaczyna cos buczec/warczec nie wiem jak to nazwac ale tego juz nie idzie zlokalizowac, wydaje mi sie ze jest to powiazane...

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez kierzko Zobacz posta
    przepraszam za pisanie postu pod postem ale po edycji nie odswiezy tematu... :]
    na wyciagnietym bagnecie jest to samo ale posluchalem i najbardziej jest to slyszalne z okolic pompy wody/wiska... moze glupie pytanie ale jak pracuje pompa wody? pracuje caly czas tak samo czy wzrasta z obrotami, jesli tak samo to czy wisko moze wydawac takie dzwieki ;> dodam ze przy tych dzwiekach go raczej nie zatrzymam reka ale jak juz sie rozgrzeje to dam rade i druga sprawa po osiagnieciu juz normalnej temperatury pracy (pomiedzy jest cisza) zaczyna cos buczec/warczec nie wiem jak to nazwac ale tego juz nie idzie zlokalizowac, wydaje mi sie ze jest to powiazane...
    wydaje mi sie ze pompa ma naped z paska wiec jej wydajnosc zwieksza sie ze wzrostem obrotow. Nie slyszalem takiego dzwieku z powodu uszkodzonego visca ale wszystko mozliwe...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    A więc pompę masz na pasku, napędzającym też pompę wspomagania, alternator. Prędkość pompy ściśle zależy od prędkości silnika. Ostatnio zmieniałem swoją, bo zaczęła popiskiwać, ale było to kompletnie inaczej niż u ciebie: cichutki pisk na najniższych obrotach, przy dotknięciu gazu milkł. Tylko przy zagrzanym silniku.
    Wisko łatwo sprawdzić, potrzebne są dwa klucze 23 (chyba 23, na pewno dwa takie same). Gwint jest lewy. Odkręć i uruchom silnik. Dobrze mieć kogoś do pomocy, bo bez demontażu kierownicy powietrza trudno wyjąć wisko z wiatrakiem, ale jak ktoś Ci odpali, to odkręcone możesz przytrzymać ręką.
    Dobrze to sprawdzić, bo jeżeli to pompa wody, to lepiej, żeby się nie rozsypała podczas jazdy, z wiadomych przyczyn.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Coś może za mocno naciągnięte po tych wymianach, jak się rozgrzeje to się rozciąga i cichnie, u mnie podobny dźwięk powstawał z okolicy skrzyni biegów szczególnie w zimie jakby łożysko. Zdejmij wisko, weź kogoś do kabiny a sam słuchaj, nagrywaj komorę silnika napewno dojdziesz.
    Broń Masowego Wyprzedzania

Podobne wątki

  1. Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'
    Przez pablooo24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 11:58
  2. [silnik] dziwny dźwięk
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 20:07
  3. Dziwny dźwięk z konsoli
    Przez hanzo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 09:11
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25
  5. Dziwny dźwięk z panela climatronica :/ w e38
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •