Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Problem z odpaleniem auta silnik m62B44

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie

    [mechanika] Problem z odpaleniem auta silnik m62B44

    Witam tak jak w temacie mam problem z odpaleniam samochodu wszystko to sie stalo jak jechalem autkiem nagle zgaslo i juz nie chcialo odpalic.Sprawdzilem juz pompe paliwa dziala w aucie nie ma iskry i moje pytanie jest czym to moze byc spowodowane??czy to padl czujnik polozenia walu??Wiem ze na kompa trzeba podjechac ale wole sie nipierw zapytac bo bym musial autko na lawecie do mechanika zawiesc.Chyba ze ktos z kolegow na forum posiada car soft i mogl by pomoc :modlitwa: .Z gory wszystkim dziekuje!!!

  2. #2

    Re: Problem z odpaleniem auta silnik m62B44

    Cytat Zamieszczone przez koqut25
    Witam tak jak w temacie mam problem z odpaleniam samochodu wszystko to sie stalo jak jechalem autkiem nagle zgaslo i juz nie chcialo odpalic.Sprawdzilem juz pompe paliwa dziala w aucie nie ma iskry i moje pytanie jest czym to moze byc spowodowane??czy to padl czujnik polozenia walu??Wiem ze na kompa trzeba podjechac ale wole sie nipierw zapytac bo bym musial autko na lawecie do mechanika zawiesc.Chyba ze ktos z kolegow na forum posiada car soft i mogl by pomoc :modlitwa: .Z gory wszystkim dziekuje!!!
    Obawiam się, że bez diagnozy komputerowej szukanie usterki to wróżenie z fusów... Chętnie bym Ci pomógł, ale Śląsk jest daleko od stolicy....

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    176
    Za mało informacji żeby można CI było pomóc...Słuchaj skoro zgasło nagle to może prozaiczna rzecz ale masz paliwo w baku?....Ja dziś też jechałem do awarii e36 też padła nagle i kolega stał godzine....jak przyjechałem to po oględzinach zapytałem o paliwo... :what: po wlaniu ok 5litrów auto się naprawiło...A skoro piszesz że nie ma iskry....aku i ładowanie masz w porządku?

  4. #4
    a ja na 95% obstawiam czujnik polozenia walu. Wymien i jak zadziala to stawiasz butle ;)

    brak iskry i pompy paliwa oznacza tylko jedno... czujnik drogi nie jest i latwo wymienic (sporo latwiej niz w R6 :D )

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    No witam paliwo mam i to ponad 50 litrow jeszcze przed tym wszystkim zatankowalem auto za 100zl i po przejechaniu 1 km nagle zgaslo.Dodam ze sprawdzilem rowniez wszystkie bezpieczniki i wtyczki nawet baterie wymienilem w odisie bo myslalem ze mi bateria padla i odcielo zaplon.Juz nie wiem zostej tylko komp ale dziekuje wszystkim ;)

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Aha akumulator nowka kupiony tydzien temu wiec wykluczam to ze on pad bo mierzylem wszystko i na akumulatorze napecie 12,86V

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Sylwek o to chodzi ze u mnie paliwo dochodzi tylko brakuje iskry bo jak wykrecilem swiece to byly zalane i paliwem smierdzialy

  8. #8
    Nie wiem na ile jestes operatywny elektronicznie, ale jesli czujesz sie na silach to sprawdz czy jest iskra. Sprawdz czy na cewki dochodzi napiecie (czerwone przewody na wszystkich cewkach) i mozesz puscic dodatkowa mase (brazowe przewody na cewkach). Sygnalowe sa innego koloru. Co cewka, to kolor. Wspolny plus i wspolna masa maja na 100% ten sam kolor.

    Masa w M60 nie jest bezposrednio na karoserie, tylko po drodze w prawej obudowie (cylindry 1-4) jest rezystor 4 omy. Pusc mase dodatkowa, poniewaz ciezko wyczaic ten rezystor, a z dodatkowa masa i tak bedzie chodzic.

    Wszystkie cewki na pewno nie poszly - nie wierze w to.

    Skoro paliwo podaje, to czujnik polozenia walu jest OK. Probowales odpiac czujnik polozenia walka (1-szy cylinder?) ten na prawej polowce silnika u gory?

    przede wszystkim sprawdz czy masz napiecie/natezenie na cewkach. Bedziesz pewien ze prad dochodzi. B. wazna sprawa. Prad sprawdzisz najlepiej zwykla kontrolka/zarowka. Impulsy na cewki sprawdzisz tylko dioda. Impulsy sa masowe.

    Jesli za bardzo nie zagmatwalem to dasz rade, a jesli nie, to tylko diagnostyka...

    Powodzenia

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    No witam wszystkich i dziekuje za pomoc co sie okazalo ze wymienilem tez baterie w kluczyku i samochod ozyl wiec moja usterka kosztowala cale 4 zl hehe.Autko nie odpalala gdyz imobilaizer przestal dzialac.Jeszcze raz wszystkim dziekuje

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Padł ews koszt nowego cos ponad 300 zl i tylko serwis tam dostaniecje juz za programowany z fabryki po prostu wystarczy go wpiąć i wszystko dziala :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •