Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jakiej firmy drążek kierowniczy oraz tuleje przednich wahaczy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post Jakiej firmy drążek kierowniczy oraz tuleje przednich wahaczy

    Witam, czeka mnie wymiana po diagnozie:
    -drążek lewy kierowniczy
    -tuleje przednich wahaczy
    Zależy mi na bezpieczeństwie i jakości jakiej firmy kupić podobno Leomforded czy jakoś tak jest dobre, ale nie wiem bo nigdy nie wymieniałem proszę o poradę drążka jak i tulei do wahaczy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xaser
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    133
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Choszczno
    O tulejach znajdziesz coś tutaj http://7er.pl/showthread.php/39814-W...%82-zamienniki a drążki raczej tak samo LEMFORDER będzie najlepszą opcją :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Generalnie nie powinno sie wciskać ponownie tulei w aluminium.Miałem kiedyś przypadek po takim zabiegu że tuleja sie przesuneła w wachaczu przednim podczas chamowania.Nie wspomne potem o kosztach,bo robota i geometria.Jeżeli sie jednak zdecydujesz na wymiane samych tulei to poproś mechanika przed wciskaniem na prasie o zapunktowanie i danie specjalnego kleju.Stosuj tylko Lamforder albo orgin.częsci.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    Dokładnie jak mówi przedmówca, wymieniamy całe wahacze a nie tylko tuleje... Drążki Lemforder, przed zakupem sprawdź czy to magiel nie robi takich luzów.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Generalnie nie powinno sie wciskać ponownie tulei w aluminium.Miałem kiedyś przypadek po takim zabiegu że tuleja sie przesuneła w wachaczu przednim podczas chamowania.Nie wspomne potem o kosztach,bo robota i geometria.Jeżeli sie jednak zdecydujesz na wymiane samych tulei to poproś mechanika przed wciskaniem na prasie o zapunktowanie i danie specjalnego kleju.Stosuj tylko Lamforder albo orgin.częsci.
    nosiłem się z zamiarem wymiany tych tulei, ale kolega mnie zaniepokoił trochę...
    ma ktoś jeszcze jakieś zdanie na temat wymiany samych tulei?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Wymienialem dwa razy poniewaz za pierwszym razem wcisneli mi tulejki Mayle HD na ktorych "za twardo" bylo. Po drugiej wymianie na olejowe przejechalem ze 40 tys. hamowac nie bede publicznie pisac z jakich predkosci hebluje.

    Raczej przyczyna przesuniecia tulejki wynikala ze zmeczenia wahacza lub ktos uzyl cos zeby poslizg byl przy wsadzaniu :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Wymienialem dwa razy poniewaz za pierwszym razem wcisneli mi tulejki Mayle HD na ktorych "za twardo" bylo. Po drugiej wymianie na olejowe przejechalem ze 40 tys. hamowac nie bede publicznie pisac z jakich predkosci hebluje.

    Raczej przyczyna przesuniecia tulejki wynikala ze zmeczenia wahacza lub ktos uzyl cos zeby poslizg byl przy wsadzaniu :)
    ja chcę wsadzić lemferdera, ale muszę ten temat przedyskutować z moim mechanikiem...
    dzięki, pzdr

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    To raczej ze zmęczenia wachacza to wynikło,bo nikt nic nie stosował do poślizgu.TYLKO NAPISAŁEM CO MNIE SPOTKAŁO,i nie jest powiedziane że mi ostatniemu.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    W życiu nie słyszałem większych bzdur, a co niby się dzieje z aluminium po ponownym wciśnięciu tulei? Aluminium w ogóle nie pracuje, a to że Ci się przesunęła to była niefachowa robota lub faktycznie złożenie sił, które przekroczyło możliwości tego zawieszenia. Mogła Ci się trafić również tuleja, która nie trzymała wymiaru. Prędzej aluminium pęknie niż się odkształci.

    Aluminium jak się męczy to pęka, zresztą dziś łatwo wszystko policzyć i jest zupełnie to bezpieczny materiał do konstrukcji zawieszenia. Niestety życie życiem i e60 z pękniętym wahaczem przednim górnym już widziałem, ale raczej to była nieciągłość struktury odlewu.

    Nie zmienia to jednak faktu, że wymieniłbym całe wahacze, bo minimalny luz na sworzniach w BMW mocno daje się we znaki.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 29-11-2014 o 20:46
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Królik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Skwierzyna, Gorzów
    ja również osobiście widziałem luźne tuleje po wymianie. Osobiście nigdy tego nie robiłem. Zawsze wymiana wahaczy. Najlepiej Lemferder ale TRW również daje radę. Oczywiście pod warunkiem że kupisz produkt oryginalny a na allegro jest z tym bardzo różnie....

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Jakiej firmy łożyska do E32?
    Przez Florens w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 07:46
  2. [zawieszenie] tuleje wahaczy przód
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 14:15
  3. Drążek kierowniczy
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 21:10
  4. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 20:59
  5. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •