Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: [skrzynia] 730d- jak to wkoncu jest?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka

    Post [skrzynia] 730d- jak to wkoncu jest?

    Witam wszystkich, szukam 730d e38 no i chyba znalazlem niezly egzemplarz (http://olx.pl/oferta/bmw-730-diesel-...tml#690095cbdb), w weekend jade ja obejrzec bo mam na nia chec. Sen z powiek spedza mi jedynie "SKRZYNIA", tyle sie tego naczytalem w internecie ze poprostu blady sie robie, czy te skrzynie sa naprawde tak tragiczne? Sprzedawca (brzmi bardzo uczciwie, nie zachwala nie zacheca) twierdzi ze skrzynia w tym modelu to ZF, zmienial juz olej i nigdy nic sie z nia nie dzialo. Mam wrazenie ze kupujac e38 730d predzej czy pozniej bedzie trzeba robic skrzynie, czy to naprawde tak czesta przypadlosc i czy jest sie czego bac?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Bzdur Ci ktoś nagadał. Zrób ankietę jaki % tutejszej społeczności naprawiał skrzynie? 5hp24 jak i każda skrzynia ZF serii 5hp ma jedynie problem z koszem sprzęgłowym aczkolwiek do końca przyczyna zgonu w.w kosza nie jest znana. Ja uważam że jeżeli ktoś nie pali gum i nie dostaje małpiego rozumu na widok Audi na światłach to koszyk nie ma prawa umrzeć. Jeżeli skrzynia pracuje prawidłowo, nie budzi żadnych zastrzeżeń to wymieniając regularnie olej jeździj bez stresu.
    Z drugiej strony weź kalkulator do ręki i policz co Cię wyjdzie taniej: naprawić dwumasę z całym sprzęgłem czy wymienić pęknięty kosz sprzęgłowy?
    Skrzynie ZF 5hp są jednymi z lepszych konstrukcji tego typu. Pancerne, mało zniszczalne. Siedzą w Astonach Martinach, Audi S/RS itp... Moja skrzynia niestety nie była dobrze traktowana, nigdy nie widziała zmiany oleju i objawiało się to szarpaniem przy dojeżdzaniu do świateł. Wymieniłem olej, dodałem profilaktycznie revitalizanta Xado i skrzynia znów pracuje jak nowa. Skrzynia innego producenta tak traktowana już daaaaawno powędrowała by do krainy wiecznych autostrad...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Cześć Mam taki egzemplarz z takim silnikiem i taka skrzynią i powiem ci że nie mam i nie miałem (odpukać ) z nią najmniejszych problemów. Auto ma już 220 tys km i żadnych póki co oznak awarii. Tak, że jeżeli auto było u człowieka który auto szanuje, dba to śmiało bierz a na pewno nie będziesz się musiał martwić o skrzynię.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    skrzynia jak kazda inna czesc i czy to automat czy manual predzej czy pozniej sie zuzyje... ja akurat kupilem z uszkodzona a skrzyniarz sie mocno zdziwil ze mnie widzi bo na podnosniku juz wisialo to samo ;p

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Ja prawie 4 lata jeździłem e38 730d - była tam skrzynia od nowości ZF. Kupiłem z przebiegiem 250tyś, sprzedałem gdy miała ponad 300. Nigdy nie było szarpnięcia, problemów itp itd...
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Cytat Zamieszczone przez discovery Zobacz posta
    Auto ma już 220 tys km
    Good joke dude.
    x2
    :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    jeśli nie znacie historii mojego auta to nie komentujcie ok ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Ale nie denerwuj się. Każdy ma prawo do marzeń.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Ale nie denerwuj się. Każdy ma prawo do marzeń.
    Hahhahahha :D

    Chlopaki nawet nie wiecie jak umiliscie mi wieczor, spac nie moglem bo marzy mi sie 730d i jednoczesnie naczytalem sie w necie ze te skrzynie padaja jak muchy... A powiedzcie co myslicie o zmianie mapy w tym silniku przy tej skrzyni? Wiadomo, moment musi byc poprowadzony deeeelikatnie zeby nie bylo strzalu niuta, wiadomo 7er auto nie do szalenstw a raczej prezydenckiej jazdy ale jednak pare konikow przy wyprzedzaniu by sie przydalo. Pozdro :)

    I tak nawiasem mowiac co myslicie o tej 7 z ogloszenia?
    http://olx.pl/oferta/bmw-730-diesel-...tml#690095cbdb
    Wiem wiem, szkoda ze nie ma fotek przednich foteli, ale zalozmy ze sa ok :) Bo jezeli sa zniszczone jak stary tapczan to napewno jej nie wezme.


    Bardzo chetnie dam komus kto mieszka niedaleko mnie na grubą flaszke za pomoc przy ogledzinach (jestem z Ostrołęki a auto będzie do obejrzenia w Siedlcach).

    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Bzdur Ci ktoś nagadał. Zrób ankietę jaki % tutejszej społeczności naprawiał skrzynie? 5hp24 jak i każda skrzynia ZF serii 5hp ma jedynie problem z koszem sprzęgłowym aczkolwiek do końca przyczyna zgonu w.w kosza nie jest znana. Ja uważam że jeżeli ktoś nie pali gum i nie dostaje małpiego rozumu na widok Audi na światłach to koszyk nie ma prawa umrzeć. Jeżeli skrzynia pracuje prawidłowo, nie budzi żadnych zastrzeżeń to wymieniając regularnie olej jeździj bez stresu.
    Z drugiej strony weź kalkulator do ręki i policz co Cię wyjdzie taniej: naprawić dwumasę z całym sprzęgłem czy wymienić pęknięty kosz sprzęgłowy?
    Skrzynie ZF 5hp są jednymi z lepszych konstrukcji tego typu. Pancerne, mało zniszczalne. Siedzą w Astonach Martinach, Audi S/RS itp... Moja skrzynia niestety nie była dobrze traktowana, nigdy nie widziała zmiany oleju i objawiało się to szarpaniem przy dojeżdzaniu do świateł. Wymieniłem olej, dodałem profilaktycznie revitalizanta Xado i skrzynia znów pracuje jak nowa. Skrzynia innego producenta tak traktowana już daaaaawno powędrowała by do krainy wiecznych autostrad...
    Co ile zmieniac ten olej? Sprzedawca uczciwie powiedzial ze zmienil olej kupujac auto 5 lat temu i teraz powiedzial ze tez pasowaloby juz zmienic olej w skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez herbatkowy ; 25-11-2014 o 19:59

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez herbatkowy Zobacz posta
    Mam wrazenie ze kupujac e38 730d predzej czy pozniej bedzie trzeba robic skrzynie, czy to naprawde tak czesta przypadlosc i czy jest sie czego bac?
    Masz dobre wrazenie, skrzynia predzej czy pozniej bedzie do roboty- nie jest to jakas plaga albo wada tych aut tylko fakt wynikajacy po prostu ze zuzycia materialu- po "pol melona" i wiecej ma prawo pasc kazda czesc.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [skrzynia] E65 730d 218km problem ze skrzynia
    Przez xaser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 07:40
  2. Skrzynia e38 730d zamiennik?
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 08:23
  3. [skrzynia] Skrzynia 5HP24 szarpie przy ruszaniu gdy jest gorąca 730D E38
    Przez Lukass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 08:14
  4. [skrzynia] 730d skrzynia nie wrzuca biegow
    Przez kawasakiz750s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 21:18
  5. Problem skrzynia 730d
    Przez Piotrek730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •