Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: [skrzynia] 730d- jak to wkoncu jest?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka
    Jezeli mi padnie po 60 tys km to nie bede plakac tylko zrobie, ale chcialbym uniknac kupienia takiej w ktorej nastapi to w nastepnym tygodniu :D

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja miałem program na 217KM i 500Nm - a skrzynia działała bez problemu. Ja polecam bo auto znacznie lepiej jeździ. Ale najpierw zrób z 10k km i sprawdź czy faktycznie nie ma problemów ze skrzynia bo musi być w stanie idealnym, inaczej zaczną się problemy.
    nie mówię że 220k w prawie 15 letnim dieslu to nie możliwość ale jest mało prawdopodobne. Ja gdybym miał takie auto od nowości to pewnie nawet 200k bym nie miał ale mało osób robi koło 10-15k rocznie zwłaszcza kupując diesla 7. Ale nie mówię że nie ;) Ja w Xie (2002r) przekroczyłem właśnie 200tyś a 7 dobija do 250 (2003r) ale oba auta mam od pierwszych właścicieli i serwisowane w ASO do końca ze sprawdzonymi wpisami ;)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Nic się nie martw, miałem taki sam dylemat, jak kupowałem 7. Bałem się tego że skrzynia padnie. Ale wiesz co? olać to, nawet jak kupisz serwisowany to nie masz pewności czy gość szanował czy palił laczki jadąc na przegląd do ASO. Jak padnie to za 1.5 tys kupisz drugą. Po prostu nigdy nie będziesz jej pewien chyba, że gość wręczy ci fakturę z pełnego remontu skrzyni.

    Ale wracając do tematu, gdzie to wyczytałeś że te skrzynie padają? oprócz diesla w e38 jest ona montowana również do wersji V8 i e39 V8. Jeśli pada to tylko z nieposzanowania jej przez właściciela auta. Odpowiednie jej traktowanie jej nie zabije. A jedyne skrzynie które maja złą opinie w połączeniu z dieslem 3.0 to skrzynie GM w e39. Jakbyś poczytał opinie użytkowników 530d to wielu z nich pisze, że szkoda że nie ma tam skrzyni ZF.

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez herbatkowy Zobacz posta
    Jezeli mi padnie po 60 tys km to nie bede plakac tylko zrobie, ale chcialbym uniknac kupienia takiej w ktorej nastapi to w nastepnym tygodniu :D
    Niestety ale kurs jasnowidzenia koncze dopiero w przyszlym miesiacu :D
    A tak na serio to tylko loteria- moze posmiga z 5 lat bezawaryjnie a moze padnie za tydzien tego nie wie nikt, i to nawet w stosunku do nowych lub prawie nowych aut.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Nic się nie martw, miałem taki sam dylemat, jak kupowałem 7. Bałem się tego że skrzynia padnie. Ale wiesz co? olać to, nawet jak kupisz serwisowany to nie masz pewności czy gość szanował czy palił laczki jadąc na przegląd do ASO. Jak padnie to za 1.5 tys kupisz drugą. Po prostu nigdy nie będziesz jej pewien chyba, że gość wręczy ci fakturę z pełnego remontu skrzyni.

    Ale wracając do tematu, gdzie to wyczytałeś że te skrzynie padają? oprócz diesla w e38 jest ona montowana również do wersji V8 i e39 V8. Jeśli pada to tylko z nieposzanowania jej przez właściciela auta. Odpowiednie jej traktowanie jej nie zabije. A jedyne skrzynie które maja złą opinie w połączeniu z dieslem 3.0 to skrzynie GM w e39. Jakbyś poczytał opinie użytkowników 530d to wielu z nich pisze, że szkoda że nie ma tam skrzyni ZF.
    dokładnie, pewnie naczytałeś się o skrzyniach GM w 530d...
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka
    Chlopaki, sek w tym ze w internecie jest wiele wypowiedzi i ciezko wkoncu sie polapac czy w E38 sa GM czy ZF... Ponoc wychodzily i takie i takie nie wiem jak to wkoncu jest... Sprzedawca twierdzi ze tez go to interesowalo i u niego w tej 730d 2000r jest ZF.

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Nic się nie martw, miałem taki sam dylemat, jak kupowałem 7. Bałem się tego że skrzynia padnie. Ale wiesz co? olać to, nawet jak kupisz serwisowany to nie masz pewności czy gość szanował czy palił laczki jadąc na przegląd do ASO. Jak padnie to za 1.5 tys kupisz drugą. Po prostu nigdy nie będziesz jej pewien chyba, że gość wręczy ci fakturę z pełnego remontu skrzyni.

    Ale wracając do tematu, gdzie to wyczytałeś że te skrzynie padają? oprócz diesla w e38 jest ona montowana również do wersji V8 i e39 V8. Jeśli pada to tylko z nieposzanowania jej przez właściciela auta. Odpowiednie jej traktowanie jej nie zabije. A jedyne skrzynie które maja złą opinie w połączeniu z dieslem 3.0 to skrzynie GM w e39. Jakbyś poczytał opinie użytkowników 530d to wielu z nich pisze, że szkoda że nie ma tam skrzyni ZF.
    Czytalem ze lepiej juz robic remont niz kupowac inna, bo remont kosztuje tyle co druga skrzynia. Juz sam nie wiem co o tym wszystkim sadzic :D
    Ostatnio edytowane przez herbatkowy ; 25-11-2014 o 21:26

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    wg producenta ZF, oliwe trzeba zmieniać co 60.000km. Jeżeli w momencie zakupu skrzynia pracuje prawidłowo to masz spore szanse na powodzenie tej misji.

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja mogę powiedzieć ,że w 730d jest na pewno ZF.

    W mojej przy przebiegu 275 tys pękł kosz sprzęgłowy typu C.

    Stało to sie na szczęście na miejscu , wymieniłem kosz na nowy oryginalny , plus czyszczenie mechatroniki , plus 10 litrów oleju i filtr.

    Skrzynia działa bezbłędnie:)

    Tego typu awaria w tej skrzyni można powiedzieć ,że jest standardem.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    W e38 730d tylko ZF, w 530d GM. Porządny remont skrzyni to ok 4 tyś.
    Jak kupujesz automat to jedna zasada, nie może szarpać przy zmianie biegów, nie może wyć, nie może szarpać ani stukać przy redukcji. Ma płynnie zmieniać biegi.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Ja mogę powiedzieć ,że w 730d jest na pewno ZF.

    W mojej przy przebiegu 275 tys pękł kosz sprzęgłowy typu C.

    Stało to sie na szczęście na miejscu , wymieniłem kosz na nowy oryginalny , plus czyszczenie mechatroniki , plus 10 litrów oleju i filtr.

    Skrzynia działa bezbłędnie:)

    Tego typu awaria w tej skrzyni można powiedzieć ,że jest standardem.
    Ile Cie to wynioslo? I co ile ten standard trzeba naprawiac? :)

Podobne wątki

  1. [skrzynia] E65 730d 218km problem ze skrzynia
    Przez xaser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 07:40
  2. Skrzynia e38 730d zamiennik?
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 08:23
  3. [skrzynia] Skrzynia 5HP24 szarpie przy ruszaniu gdy jest gorąca 730D E38
    Przez Lukass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 08:14
  4. [skrzynia] 730d skrzynia nie wrzuca biegow
    Przez kawasakiz750s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 21:18
  5. Problem skrzynia 730d
    Przez Piotrek730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •