Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] Głowica... zdjecie i planowanie. coi jak ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź

    [mechanika] Głowica... zdjecie i planowanie. coi jak ?

    Witam wszystkich...

    Mam problem, mianowicie w wodzie w chlodnicy pojawil sie olej... po odkreceniu odpowietrznika zamiast pary czy wody leci "smietana". Po odlaczeniu weza od chlodnicy to samo i to sporo tego :/ ...

    W zwiazku z tym mam kilka pytan. Wiem, ze nigdy nie wiadomo ale chcial bym wiedziec czego moge sie spodziewac. Czy to tylko uszczelka pod glowica czy ktorys z kanalow sie przepalil czy co? Najgorsze jest to, że bylo to robione nie dalej niz poł roku temu:/ Ciekaw jestem czy to wina zlej eksploatacji czy blad mechanika ktory dociagal glowice.. Powiem jedynie ze staram sie dbac o moja bunie.. Fakt iz lekkiej nogi nie mam ale to chyba nie ma az takiego wplywu.

    Mam jeszcze pytanie czego potrzebuje do zdjecia glowcy ? co z rozrzadem ? i co najlepiej odrazu wymienic.. jakies uszczelniacze czy co tam jest .. wtedy mi mowili zeby nic nie robic bo "po co ? " ale doszedlem do wniosku, ze fakt koszta troche wzrozna ale bede mial juz wszytsko zrobione.. Prosze o pomoc.

    Daniel.

    P.S. Nie wiem czy w opisie wszystko jest BMW 735i Manual M30B35 Gaz II gen. (parownik)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Witam.Przyczyn poza uszczelka może być kilka
    -te głowice lubieja pekać
    -nie załozono nowych szpilek przy wymianie głowicy
    -nie wyczyszczone gniazda pod szpilki
    -pękniety blok(to było u mnie)
    co do mechaniki to niebardzo pomoge bo sam tego nie robiłem.
    Jak robisz i chesz dalej jezdzić to głowica to szpeca spr.szczelności,nowe prowadnice zaworów itd ale to powinni Ci powiedzieć fachowcy

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...po zdjęciu głowicy powinno koniecznie sie wymienic szpilki głowicy,uszczelkę głowicy,uszczelkę pod pokrywą zaworów,powinno sie "splanować" głowicę...Można też wymienić np.uszczelniacze na wałku rozrządu ...


    ...Możliwe ze głowicy odpowiednio nie przygotowano,stare szpilki juz były zmęczone i nic dziwnego ze znowu puściło,,,

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    47
    Witam też miałem tego typu problem tylko ze mi uszczelka wypaliła sie na zewnątrz i woda uciekała po silniku... Robiłem to sam pod okiem fachowca tzn. czegoś nie wiesz to sie pytaj... Bardzo prosta sprawa naprawdę, ale podstawa to kolejność i cierpliwość... Podstawa to nowe szpilki wyczyszczone gniazda pod szpilki nowa uszczelka lepiej kupić ta droższa bodajże 130zł uszczelka po pokrywę zaworów najlepiej odrazu zawory wyregulować wymieniałem jeszcze uszczelki pod kolektorem dolotowym i wydechowym... Planowanie głowicy i sprawdzanie szczelności... Sam nie przykręcałem głowicy, bo wtedy jak nie wiesz jak to pękają, ale zrobione jest i śmiga wiec najlepiej oddać auto gdzie robią bmw albo tego typu silnik.. Co do rozrządu to jest praktycznie wieczny i chyba prostszy do ustawienia niż w jakimś innym aucie. Bez żadnej dodatkowej wiedzy ustawiłem sam... Pozdrawiam jak będziesz chciał więcej wiedzieć pisz...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Fajnie.. dziekuje za wskazowki.. Mam jeszcze jedna prosbe, w co mam sie "uzbroić" w sensie narzedzi żebym pozniej nie tracil czsu jezdzac po znajomych pozyczajac brakujace klucze. O kluczu dynanometrycznym wiem. Czy cos jeszcze nie typowego jest potrzebne ? Postaram sie zrobic foto-relacje.. w razie czego wszystkie bledy beda na "papierze" bedzie latwiej szukac.. Chyba zed ktos jest z lodzi i nie ma co robic ws weeckend 10-11.01.09 :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •