Witam,

jestem tu nowy, nie posiadam jeszcze BMW 7, ale bylem szczesliwym posiadaczem E34 520, a teraz mam E21 315 '82 (do renowacji), E30 320 '87 i w super stanie E28 520i '80.
Witam wszystkich BMW maniakow, sam kocham sie w BMW od 18 lat albo i wiecej (wtedy pierwszy raz ujezdzalem BMW), a jezdze wlasnymi niestety dopiero od 2 lat.

Chcialbym "zamienic" moja E30 na E38, zeby po Bozemu miec 3,5,7 ;), a tak na powaznie - chcialbym duze auto dla rodziny, bo wlasnie mi sie powiekszyla :).

Poczytalem tutaj troche o usterkach, mocnych stronach i coz... chcialbym prosic o porade, bo szukam E38 740, do zagazowania (oczywiscie pozadna sekwencja) ale w ktoryms z postow ktos pisze, ze 4.4 owszem super ale unikac 4.0.

Z tego co widzialem, 4.0 bylo produkowane dosc krotko (do Lutego 96, od marca 96 - 4.4) ale z mojego budzetu wynika, ze chyba na 4.4 moze nie starczyc (rocznik).

Powiedzcie prosze czego sie nalezy bac w 4.0, jakie sa jego wady, szczegolnie w porownaniu z 4.4. No i co z gazem do 4.0? Roczniki jakie sa w moim zasiegu to '94/'95.
Czytalem tez sporo dobrego o 2.8 R6 ale.... przerabialem juz zakup auta z moca "z rozsadku" i teraz chcialbym potwora ;) Z tym, ze V12 nie wchodzi w gre :)

Pozdrawiam
Gwozdziu