Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: [mechanika] 740 4.0 - co powiecie o tym silniku?

  1. #21
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Nie zgodze sie z tym że spalanie 735 i 740 jest porównywalne. Poza tym daleko od skrzyni manualnej w tak dużym silniku - przerabiałem to na wlasnej skórze.
    A po trzecie temat już nieaktualny :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    No, moze nieaktualny w konkretnym przypadku ale zawsze warto dowiedziec sie czegos wiecej :)
    Ja pewnie przez kilka najblizszych latek bede sie cieszyl tym co nabylem, czyli 735iL, no i jak to bywa, bede chwalil silnik 3.5 ponad wszystko :)

    Zrobilem na chwile obecna prawie 200km (tyle co nic) i pierwsze spostrzerzenia: malo co nie usnalem podczas jazdy, tak jest wygodnie i przytulnie w srodku.
    Poza tym - jesli chodzi o osiagi - nie mam porownania z 4.0 czy 4.4 ale jak dla mnie na ten moment wystarczy i mocy i momentu - 7ka nie jest wg mnie autem wyscigowym.
    Jest to samochod dostojny, szybki, ale do spokojnej, nie agresywnej jazdy.
    Agresywnie to sie jezdzi 3ka, i to w dodatku E30, mam taka, i po prostu nie mozna tym jechac spokojnie. Dlatego zgadzam sie, ze manual to niekoniecznie tu pasuje (choc zawsze bylem zajadlym wrogiem automatow), a co do osiagow i spalania - jak powiedziales - najwazniejszy jest ogolny stan techniczny. Przy kupnie uzywanego auta rowniez dla mnie jest to priorytet 1.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •