Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [mechanika] 740 4.0 - co powiecie o tym silniku?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Witam,

    ciagle szukam, obejrzalem juz kilka, no i coz.... najlepiej wypadla 735i long z 98 roku.
    Jutro jade na przejazdzke tym autem, prezentuje sie b.dobrze.
    Moze ktos cos ma do powiedzenia na temat 3.5 M62?
    Z danych technicznych wynika: spalania na trasie - 4.4 i 3.5 maja b.podobne, natomiast w miescie, powiedzmy 1,5l mniej na korzysc 3.5.
    Tylko pytanie - czy 3.5 wystarcza do takiego auta?
    Skoro ludzie chwala 2.8 (193KM), to te ~230KM tez chyba powinno niezle galopowac?
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #12
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja posiadam . Wg mnie dobry kompromis do e38 .Dobrze się zbiera i spalanie w miare :D Jak do tej pory nie sprawił kłopotu . Olej, filtry zmieniłem i chodzi jak ta lala .Polecam.
    Anatol

  3. #13
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Mam 2,8. Od biedy wystarcza.

    Lecz przy masie 2t lepiej większy silnik

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    3.5 też szału nie robi pod względem dynamiki mam tu na myśli np. ucieczkę ze skrzyżowania, za to w trasie powyżej 140 już jest nieźle wynagradza to spalaniem... wszak to auto na trasę a nie na zakupy.
    Co do rdzy to jeszcze mogę dodać że tylna klapa i pas na środku w miejscu łączenia uszczelki jest na na nią podatny. Można sobie za to zafundować chromowaną listewkę na klapę z wersji po FL :P tak jak ja to zrobiłem do wersji shadow :hah: :hah:

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Też ma 735IA i sobie chwale :D
    Dla mnie do normalnego poruszania sie wystarczy. Tyłów nie grzeje a jak trzeba to i sprawnie i bezstresowo wyprzedzisz inne auta. Ja polecam
    U mnie spalanie waha sie w granicach 13,5-15,0 miasto
    10,5-12,0 trasa
    Ale wszystko zależy od tego jakie miasto i jak ciężka noga :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Przepraszam, ze troche poszlo to w inny topic ale nie chcialem zakladac nowego watku.
    Z tego co piszecie wyglada, ze chyba warto sie przymierzyc do 735, mnie sie ten egzemplarz bardzo podobal, nie jest poobijany, nie ma rdzy poza bablem pod tylna klapa (niewielki).
    Za to wnetrze jest utrzymane nienagannie, skora musiala byc zadbana i konserwowana, bo jest elastyczna i nie popekana i poprzecierana.

    Powiedzcie jeszcze - co warto oprocz skrzyni obejrzec z mechaniki (co nie wymaga wiedzy tajemnej - bo elektryke co dziala co nie to sobie chyba dam rade), i gdzie ewentualnie szukac sladow po dzwonie i co mozna zobaczyc bez kanalu. Ja podchodze do tego tak (moze blednie), ze jesli nawet bylo cos pukniete a auta nie sciaga, hamuje poprawnie to chyba jest OK?
    Ciezko pewnie trafic auto 10letnie i starsze, ktore jest dziewicze pod tym wzgledem.

    Aha, czy jest szansa sprawdzic NAVI bez mapy polski?
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  7. #17
    7ka
    Gość
    navi

    jesli czytnik lub cos jest zepsute to nawet nie bedzie na ekranie opcji "navi" lub "gps"..sam tak mialem i musialem wymienic czytnik..

    sprawdz czy nie poci sie tylny most..tez mialem to i musialem go wymienic..

    sprawdz tez uszczelke na podszybiu przedniej szyby..czy nie jest sparciala...jesli jest mozesz miec problem z wycieraczkami..tam dostaje sie woda..(jesli jest stara i sparciala oczywicie..) niedaleko pod ta uszczelka jest puszka z kompami...na samym dnie jest przekaznik od wycieraczek...woda moze spowodowac jego awarje ...tez to przechodzilem..

  8. #18
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Gwozdziu
    Przepraszam, ze troche poszlo to w inny topic ale nie chcialem zakladac nowego watku.
    Z tego co piszecie wyglada, ze chyba warto sie przymierzyc do 735, mnie sie ten egzemplarz bardzo podobal, nie jest poobijany, nie ma rdzy poza bablem pod tylna klapa (niewielki).
    Za to wnetrze jest utrzymane nienagannie, skora musiala byc zadbana i konserwowana, bo jest elastyczna i nie popekana i poprzecierana.

    Powiedzcie jeszcze - co warto oprocz skrzyni obejrzec z mechaniki (co nie wymaga wiedzy tajemnej - bo elektryke co dziala co nie to sobie chyba dam rade), i gdzie ewentualnie szukac sladow po dzwonie i co mozna zobaczyc bez kanalu. Ja podchodze do tego tak (moze blednie), ze jesli nawet bylo cos pukniete a auta nie sciaga, hamuje poprawnie to chyba jest OK?
    Ciezko pewnie trafic auto 10letnie i starsze, ktore jest dziewicze pod tym wzgledem.

    Aha, czy jest szansa sprawdzic NAVI bez mapy polski?
    Sprawdż czy przy zapalaniu nie kopci, czy przy właczonym silniku i odkręconym korku od chłodnicy nie babelkuje płyn, sprawdż czy Visko sie załącza i po właczeniu klimy chodzi wentylator od klimy. Posprawdzaj szceliny między elementami karoseri czy są mniej więcej takie same. Jest wiele rzeczy do sprawdzenia :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #19
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Kupić nie bitą i kręconą e 38 to lepiej niż trafić 6 w totka :D

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Różnica w kosztach pomiędzy 735i a 740i jest praktycznie żadna- natomiast różnica w osiągach- zauważalna. Jeśli ma to już być V8 to tylko 740i. Pytanie tylko: czy M60 czy M62.

    Obydwa to dobre silniki. M60 ma pojemność 4 litrów, M62- 4.4l. Osiągi są porównywalne. M62 zbiera sie tylko lepiej "od dołu", ma 440Nm (M60- 400Nm). M60 za to lubi wyższe obroty z racji krótszego skoku tłoka i brzmi bardziej "ziarniście". Na forum 7er.com piszą, że M62 jest troche głośny m.in. za sprawą vanosa- podobno to normalna sprawa. Poza tym, M62 jest lżejszym motorem od M60- różnica w wadze nie powala jednak na kolana.

    Oto dane w porównaniu:
    M60 - V8 DOHC 32V. 1992-1996. 146kg 321lbs
    Engine blocks were made of Nikasil (Silicone Injected Nickel) which were prone to failure over time. Many have been replaced with the newer Alusil (Silicone injected Aluminum) engines/
    Used in E34 530i, E32 730i, 740i, 840i
    3.0 (218bhp), 4.0 (286bhp)

    M62/M62TU - V8 DOHC 32V/V8 DOHC 32V Single VANOS. 1996-present. Alusil Engine block. Pre 98 engines were non-VANOS. 140kg 308lbs
    Used in E38 730i/740i, E39 540i, X5 and 840i
    3.5 (235bhp), 4.4L (286bhp), 4.6 (340bhp)

    Summa summarum wybrałbym M62 w manualnej skrzyni- choć taka konfiguracja jest chyba najrzadsza pośród V8. Na temat automatów sie nie wypowiadam z braku doświadczeń, choć nietrudno sie domyśleć, że skoro M62 jest lepszy w dolnym zakresie obrotów, to idealnie nadaje sie do autmata. Najważniejszy jest i tak ogólny stan techniczny- jeśli jest ok. to warto wybrać zarówno M62 jak i M60.

    Co do innych wad: tak jak już napisano- trzeba koniecznie sprawdzić wykręcające sie śruby pompy olejowej. Dotyczy to zarówno M60 jak i M62 (rzadziej) a nawet 12-cylindrowych M73. Poza tym przy przebiegach powyżej 150tys km (lub ze względu na wiek) trzeba zatroszczyć sie o membrane odpowietrzania skrzyni korbowej. Koszt jej niewielki- za to wymiana problematyczna, ze względu na trudny dostęp. Symptomy nieszczelnej membrany: nierówna praca na wolnych obrotach, zaolejone świece 7 i 8 cylindra, niebieskawy dym z rury wydechowej. Numer membrany: 11 61 7 501 563 (dla M62) oraz 11 61 7 510 662 (dla M60).

    Do zalet M60 dodałbym jeszcze argument, że jest to dość popularny i sprawdzony silnik, montowany w e32, e34.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •