Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [7xx] Nakładki na progi a'la poliftowe, polski producent - zakładać?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post [7xx] Nakładki na progi a'la poliftowe, polski producent - zakładać?

    http://allegro.pl/bmw-e38-lift-nakla...790359445.html

    Czy ktoś się z tym gdzieś spotkał? Warte to coś? Noszę się z zamiarem wsadzenia tego do przedlifta, mniej zachodu niż z odnawianiem wizualnym progów...
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    to są chyba laminaty

    ja bym odpuścił temat i kupił ori nakładki - jestem pewien że po nałożeniu lakieru będą widoczne pofalowania, poza tym widziałem że ori można kupić za około 300pln, więc te z allegro są niewarte zachodu wg mnie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Ale podobno żeby ori polifty do przedlifta założyć wychodzi sporo kombinacji i przeróbek mocowań, a te tylko na klej przychodzą. Poza tym ori nie będą w idealnym stanie, tak czy siak będą do poprawek. A moje autko nie idzie na wystawę żebym się miał pofalowań czepiać tylko ma w miarę możliwie estetycznie wyglądać ;) bardziej mi chodzi o spasowanie i trwałość tych elementów.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Ale podobno żeby ori polifty do przedlifta założyć wychodzi sporo kombinacji i przeróbek mocowań, a te tylko na klej przychodzą. Poza tym ori nie będą w idealnym stanie, tak czy siak będą do poprawek. A moje autko nie idzie na wystawę żebym się miał pofalowań czepiać tylko ma w miarę możliwie estetycznie wyglądać ;) bardziej mi chodzi o spasowanie i trwałość tych elementów.
    I spasowanie i trwalosc bedzie znacznie wieksza w ori nakladkach.
    Nie ma tak wiele zachodu zeby je zalozyc a po lakierowaniu i ostatecznym montazu bedzie igla.
    O ile sie nie myle to do ori nakladek trzeba zmieniac listwy zgarniajace dzwi na poliftowe.

    Te laminaty nie wygladaja najgozej ale pewnie to sie zmieni po ich zalozeniu.

    Ja zakladal bym ori.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    A wiesz ile w ASO kosztują listwy zgarniające? ;) bo używki są nie do kupienia w rozsądnym stanie... Czyli cała operacja z ori progami lekką ręką z 1000 zł
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Nie mowie o cenach nowych w aso.
    Urzywane raz na jakis czas sie pojawiaja.
    Ja szukalem i kupilem - wprawdzie zmienilem puzniej koncepcje i ich nie zalozylem nakladek rowniez oczywiscie ale da sie kupic.

    Jak tobie nie przeszkadzaja niedoskonalosci laminatow to montuj.
    Napisalem tylko ze ja bym tego nie zrobil :)
    Temat podobnie ma sie w przypadku dokladki zderzaka ala alpina ktory swoja jakoscia i spasowaniem przypomina wlasnie owe nakladki na progi...

    Tak czy inaczej wybor nalezy do ciebie

    Pozdro.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Ciekaw jeszcze jestem jak się będą miały nakładki do ori zderzaków przed liftem, czy nie będzie z deka śmisznie wyglądać środek niżej niż przód i tył. No i jeszcze kwestia lakierowania, bo zderzaki u mnie mają z dołu czarny pasek i jak to będzie wyglądać przy listwach w kolorze auta...
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Jak chcesz zakładać pomalowane nakładki progowe to również musisz pomalować doły zderzaków bo bez tego nie ma to sensu (tak samo trzeba pomalować listewki zgarniające, ale oczywiście muszą być poliftowe bo są plastikowe)
    Ori nakładki i listwy zgarniające drzwi (+ 4 krótki listewki błotników) trafiają się czasami w dobrej cenie. Jak będziesz śledził bacznie allegro i OLX to spokojnie się trafią w cenie 600zł za komplet.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Ciekaw jeszcze jestem jak się będą miały nakładki do ori zderzaków przed liftem, czy nie będzie z deka śmisznie wyglądać środek niżej niż przód i tył. No i jeszcze kwestia lakierowania, bo zderzaki u mnie mają z dołu czarny pasek i jak to będzie wyglądać przy listwach w kolorze auta...
    Dokladnie tak jak pisze moj przedmowca.
    Wlasnie przez roznice w wysokosciach chodz niewielkie i koniecznosc malowania zderzakow zrezygnowalem z montowania nakladek.
    Nie polakierujesz raczej na igle samych dolow zderzakow bo bedzie sie roznilo wiec do malowanie cale zderzaki co niesie za soba koszty...
    Pozatym postanowilem zostawic wszystko w ori. Czarne progi i doly zderzakow.
    Moje progi niestety pozostawiaja duzo do zyczenia i musze cos z tym zdrobic. Sa nierowne i w miejscu gdzie wklada sie lewarek jest wybrzuszenie. Dlatego pewnie skonczy sie lakiernikiem ktory bedzie musial to wszystko wyrownac i pomalowac na czarno.

    Progi mnie najbardziej denerwuja u mnie i nie moge na nie patrzec...
    Pozdro.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Chodziło mi jeszcze po głowie pomalowanie tych listewek na czarny mat żeby pasowały do dołów zderzaków, ale będą trochę wyższe niż bez nakładek i dalej może coś mi nie pasować :) Cholera z prostowaniem i gładzeniem ori progów to się lakiernik zaklnie na śmierć a efekt i tak mi się pewnie nie będzie podobał
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •