Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wyciek oleju e 65

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    14
    BMW
    7
    Skąd
    Katowice

    Post Wyciek oleju e 65

    Witam wszystkich szczęśliwców posiadających to jedne z najpiękniejszych aut . Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem e 65 3.0 d ......super. Autko doprowadziłem do stanu perfekcji tzn.lakier wnętrze itp . AŻ do dziś , mianowicie pojechałem to zaprzyjaźnionego warsztatu na wymianę oleju itd. I tu zgroza............... po zejściu do kanału wszystko w oleju cieknie wszędzie ........... Nie chce się poddać i pozbywać się mojej e 65 i tu mam pytanie czy ktoś może już ten temat przerabiał chodzi mi o koszta bo nie wiem czy dam radę , chociaż łatwo nie poddam się :-) . Z tego co wiem cieknie intercooler i turbina . Czy jest sen ( wiem , ze jest tylko czy mnie stać ) naprawiac to wszystko ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez djpedros Zobacz posta
    Witam wszystkich szczęśliwców posiadających to jedne z najpiękniejszych aut . Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem e 65 3.0 d ......super. Autko doprowadziłem do stanu perfekcji tzn.lakier wnętrze itp . AŻ do dziś , mianowicie pojechałem to zaprzyjaźnionego warsztatu na wymianę oleju itd. I tu zgroza............... po zejściu do kanału wszystko w oleju cieknie wszędzie ........... Nie chce się poddać i pozbywać się mojej e 65 i tu mam pytanie czy ktoś może już ten temat przerabiał chodzi mi o koszta bo nie wiem czy dam radę , chociaż łatwo nie poddam się :-) . Z tego co wiem cieknie intercooler i turbina . Czy jest sen ( wiem , ze jest tylko czy mnie stać ) naprawiac to wszystko ?
    Oczywiście że jest sens oddaj turbinę do regeneracji i po problemie. Pamiętaj by icka dobrze wymyć i wszystkie doloty. A rób to czym prędzej bo jak ci zaciągnie oliwę to przekręcisz motor dostanie wścieklizny.
    Nowa turbina jest droga ale regeneracja od 800 do max 1200 w najgorszym przypadku. No i plus jakaś kwota dla mechanika co ci ją wyjmie i zamontuje ponownie.
    Ostatnio edytowane przez tedi ; 21-11-2014 o 21:16

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    14
    BMW
    7
    Skąd
    Katowice
    dzisiaj umyli mi cały silnik , kazali przejechać 500 km jak nie będzie wycieku w ........... gdzieś tam to znaczy , ze nie silnik przedmuchów . Jedno jest pewne chce ratować to co pokochałem ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Nie ma co próbować tylko zwalać turbo i regenerować. Najlepiej przy zakładaniu turbo stój obok mechanika i każ wyciągnąć przekaźnik od zapłonu aby kręcił olej bez zapalania motoru. Znałem magików którzy tego nie robili i wychodziły z tego podwójne kwiatki. Koniecznie czyszczenie inter i dolotu jak napisał kolega wyżej i nowy olej

Podobne wątki

  1. Wyciek oleju z silnika...
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 17:51
  2. [silnik] Wyciek oleju M30B35 czujnik ciśnienia oleju
    Przez nino w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 17:44
  3. Wyciek oleju.
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 14:40
  4. Wyciek oleju
    Przez tequila1909 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 14:17
  5. [mechanika] e 65 wyciek oleju
    Przez benek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 07:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •