Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: E65 benzyna z jakim silnikiem 735i,745i,750i ? Prosze o pomoc

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    34
    BMW
    Brak
    Skąd
    Warszawa
    Ok więc jedno jest już pewne 745i tego będę szukał , jest na sprzedaż fajna z forum ,ale tapicerka jasna więc odpada no i cena zaporowa. Wiem,że samochody z forum powinny być doinwestowane i zadbane (przynajmniej tak zakładam) i warto sprawdzić taką ofertę ,cena może być wyższa to wiadomo .
    Czy będzie w wawie jakieś spotkanie miłośników 7er ?

    Jeśli już z jasnym to coś takiego hehe fajna http://allegro.pl/bmw-e65-745i-indiv...797347133.html


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 20-11-2014 o 19:53

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Bierz 745 z ogarniętymi usterkami uszczelniaczy zaworowych i zrobioną słynną rurką chłodzenia.

    Cytat Zamieszczone przez maximart Zobacz posta
    Jeśli już z jasnym to coś takiego hehe fajna http://allegro.pl/bmw-e65-745i-indiv...797347133.html
    Czemu ona ma na zderzakach chromy, a wokół szyb shadow? Skąd w ogóle chromy na zderzakach? Które E65 przed liftem to miały? Longi? Czy tylko 760?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    W przedlifcie miałem zderzaki z chrom listwami ale ramki na drzwiach również były w chromie - pakiet chrom to się chyba nazywa.
    Long będzie miał listwy wzdłuż dachu dodatkowo w chromie.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    34
    BMW
    Brak
    Skąd
    Warszawa
    Już mi kolega wyjaśnił na priv ,że to co na allegro to golas ;-( . Myślicie,że wszystkie wystawiane na allegro nie miały jeszcze robionych tych usterek , można to zweryfikować przed zakupem? To raczej droga naprawa ,a niemiec nie będzie tego robił tylko sprzeda. Jeszcze sprawa skrzyni biegów dokladniej konwertera to standard ,że przy dużym przebiegu powinien być wymieniony.
    Kolejne pytanie ,rozumiem przebieg 300 tyś rocznik 2001-2002 ,ale 120tyś (no chyba ,że z Japoni) to chyba żarty? Nie wiem czy są cofane liczniki w takich autach (podobno w BMW da się to zweryfikować) ,natomiast wydaje mi się ,że to nie jest samochód do sklepu i niemiec nie robi 9 tyś rocznie.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    59
    BMW
    na chwilę obecną brak :(
    Skąd
    Pomorskie
    Po około 3 miesiącach użytkowania E65 745i z LPG mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że to auto jest rewelacyjne. A teraz kilka rzeczy:
    - Kupiłem modę z przeszczepionym silnikiem. Jak zadeklarował właściciel wymienił jednostkę przy przebiegu około 260 000 km. Po trzech miesiącach nie zauważyłem żadnego wycieku. Regularnie sprawdzam stan olejów i płynów, wszystko w normie z małym jednym wyjątkiem. Ubyła naprawdę niewielka ilość płynu chłodzącego(dosłownie pojemność małego kieliszka od wódki ;D)
    - Samochód generalnie niezawodny natomiast wszystkie drobne usterki są bardzo irytujące. Nie przeszkadzają w jeździe ale bardzo denerwują np czujnik PDC, uszkodzony czujnik od ABS, przez który miałem choinkę na zegarach i wiele wiele innych chociażby akumulator, który odpala ale na wyłączonym silniku co chwile pokazuje reacherge battery
    - Jeżeli chodzi o zawieszenie akurat w moim przypadku zostało wymienione na nowe. Dosłownie dzisiaj byłem na przeglądzie i jest w bardzo dobrej kondycji. Jak ktoś będzie o to dbał i starał się omijać dziury powinno trochę pojeździć
    - Ostatnio zrobiłem sobie mała wycieczkę na trasie PUCK - GDAŃSK - TORUŃ i z powrotem. Prędkości na autostradzie głównie 140 na tempomacie - czasami szybciej. Trochę korków w Gdańsku. Generalnie spalanie wyszło 13.5 litra na 100km. Wcześniej podobna trasa tylko do Elbląga i też podobnie. Po obliczeniu takiego spalanie do teraz jest mi ciężko uwierzyć, że udało się osiągnąć taki wynik. Pewnie usłyszę głosy krytyki, że jest to niemożliwe aby tak mało spalić. Po moich wyliczeniach tyle wyszło.
    - Co do części eksploatacyjnych i ich wymiany to ostatnio to jak ktoś ma warunki można zrobić bez problemu w domu. Według mnie ceny nie są jakieś straszne np klocki TRW + czujnik wyszło gdzieś 280zł do tego dwie tarcze TRW 460zł. czujnik ABS używany 60zł. Nie ma dramatu ;)

    Wracając do samego silnika jeżeli nie ujawni mi się jakaś poważna usterka czyt. słynna rurka wody czy też uszczelniacze to nie powinienem być zmartwiony kosztem jego eksploatacji.

    EDIT:
    Jak dla mnie ważna rzecz. Najlepiej kupić jakiś interfejs do swojego BMW. Strasznie ułatwia życie ... :) chociażby głupie skasowanie błędów.
    Ostatnio edytowane przez jocker89 ; 20-11-2014 o 14:54

  6. #16
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Rozumiem, że spalanie gazu 13,5? Mając na tempomacie 140 km/h mój pali 11,5 - 12l/100km benzyny.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Dokładnie 13-14L można uzyskać jadąc prędkoscią ok 140km/h.Oczywiscie lpg.Jak goni sie na dosłownie MAXA w przedziale 200-250km/h to nie przepaliło mi jeszcze więcej niz 18l/100km lpg.Poprostu nie przeleje sie więcej gazu w trasie.Miasto 18-22l/100.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    59
    BMW
    na chwilę obecną brak :(
    Skąd
    Pomorskie
    Tak
    Trasa Gdanisk - Toruń i z powrotem głównie na tempomacie

    Porównując to do tych 11.5-12 litrów benzyny więc wychodzi podobnie.

  9. #19
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To jeszcze tak off-topicowo. Przy ekodrivingu można zejść poniżej 10l/100km. 100km/h poza terenem zabudowanym, 120km/h na drodze ekspresowej i trasa Wrocław -> Szczecin -> Wrocław (w tym około 50km po mieście) wycisnąłem 9.9l/100km wg tankowania.

    Wskazania komputera na półmetku:


    I wskazania liczników po powrocie do Wrocławia. Po lewej ile zostało z pełnego baku. Po prawej całkowita ilość przejechanych kilometrów (825km) na jednym baku.


    pozdro!

  10. #20
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maximart Zobacz posta
    Czy będzie w wawie jakieś spotkanie miłośników 7er ?


    http://7er.pl/showthread.php/33828-W...7er-pl/page110

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 735i N62 pomoc w diagnozie
    Przez Radek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 09:33
  2. hmm z jakim silnikiem kupic e38
    Przez kwasny w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 18:56
  3. [silnik] Problem ze skrzynia lub turbo w e65 730d, prosze o pomoc.
    Przez lover11 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 20:32
  4. Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu tych błedów Bmw E65
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •