Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: Wahacze przód/tył - zamienniki

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tak, siedzi jedna taka i jedna taka i tak, zaoszczędziłeś ;) Tylko nie pij za dużo, bo znowu Ci soku zabraknie w połowie imprezy :P

    Edit:
    A nie, czekaj, to Aldikowi zabrakło :D
    No tak właśnie już szukałem w głowie gdzieśmy razem pili :) Ale myślę, że okazja będzie.

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @ARIEL Gdzie kupowałeś Meyle HD na przód? Daj linka :)
    Komplet Meyle na przód kupiłem tu: http://allegro.pl/wahacze-wachacze-e...932270587.html

    Dodatkowo końcówki drążków, tuleje pływające, tuleje wahacza tylnego, łączniki wahacza tutaj https://www.aso-bmw.pl .

    Czyżbym gdzieś utopił ?:) Sprzedający z allegro był polecany na tym forum przez kogoś w jakimś temacie a aso-bmw to aso bmw :)


    Części jeszcze nie mam u siebie, będą zapewne w poniedziałek i od wtorku będą montowane, do tego zbieżność od nowa i przekładka na letnie :)
    Ostatnio edytowane przez ARIE(L) ; 02-03-2017 o 13:30

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Az milo patrzec, jak tanie sa wahacze do E65 :)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Komplet wahaczy + końcówki drążków od Meyle na przodzie i do tego tuleje pływające + tuleje wahacza tylnego + łączniki wahacza firmy Lemforder łącznie za części ok 2000 PLN. Wszystko zostało dziś założone na auto i jak na razie jest elegancko. Dodam, że wszystko co wymieniłem było z pierwszego montażu od TRW. Nikt nic nie wymienił przez 10 lat.

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Dzisiaj grzebałem przy zawieszeniu i zrobiłem krótki film dlaczego wahacz należy dokręcać na opuszczonym samochodzie.

    Jak widać na filmie, wahacz gdy jest przykręcony, nie ma możliwości obrotu wokoło osi śruby. Jeśli dokręcimy śrubę na podniesionym samochodzie, a następnie opuścimy auto, to tuleja gumowo-metalowa zostanie skręcona = wahacz będzie cały czas naprężony na gumie. Prowadzi to do przyspieszonego zużycia lub pękania tulei wahacza.


    EDIT:
    Akurat szukałem znowu skąd mi lekko bije kiera i miałem stare uszkodzone wahacze, na które nabiłem tuleje Lemfoerdera. Różnica w sztywności nie jest jakaś mega duża, ale mimo, że Meyle ma kilka tysięcy za sobą, to są wciąż sztywniejsze od Lema:
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-06-2017 o 19:55

  5. #75
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja też wczoraj wymieniłem Meyle HD na lemiego i muszę przyznać ,że autem jezdzi się dużo przyjemniej. Moje meyle po 1,5roku były jakieś wymęczone aczkolwiek nigdzie nie pęknięte. Różnica może być w tym ,że ja jeżdzę po polskich drogach a Ty HTN po niemieckich. Moje oberwały dużo bardziej niż Twoje

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    a ja jeżdze po duńskich drogach i tylko 2 razy w roku jade do PL a mimo to w każdym samochodzie mialem elementy zawieszenia do wymiany. Nie wydaje mi sie że te nasze polskie są takie straszne.

  7. #77
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie wiem jak tam w Danii ale u nas chcąc nie chcąc czasami dostaniesz się w taką drogę ,że nie wiesz czy jechać na pierwszym biegu 10 na godzinę czy 150 km/h aby nad tym przelatywać Weźmy drogę z Olszyny na Wrocław...... jak Hitler zrobił tak jest do dziś. Ostatnio byłem w Bytomiu. Mało co się nie popłakałem jak musiałem po tych drogach jezdzić. Masakra.

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    W Danii są dobre drogi a mimo to wahacze wymieniam.

  9. #79
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wiem o czym mówicie, bo jestem kilka razy do roku u nas w Polsce i zawsze jestem lekko poirytowany, snując wnioski z prędkością jak miro. Oczywiście nie wszędzie, ale w okolicach mniejszych wiosek, czy np. krajówki w okolicy Kołobrzegu... Coldmami ma jednak rację - za granicą też tak super nie jest. Ostatnio przypadkiem włączył mi się tryb sportowy zawieszenia i nie szło jechać niemiecką autostradą szybciej, niż 160km/h. Wibracje powyżej też prędkości były okrutnie niekomfortowe. Młodego na tyle aż zemdliło. Później się kapnąłem o co chodzi.

    Co do tematu Lem vs. Meyle, to ja po trasie 800km nie odczuwam żadnej różnicy. Za to mam event z tarczami, ale to będę kontynuował w odpowiednim wątku...

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Temat sie urwal
    To jak jest z tymi tulejami "bananow" Meyle HD
    Brac czy nie :)

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Wahacze przód E38 740iL
    Przez arcade90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 13:46
  2. [zawieszenie] wahacze tył dolne H
    Przez turek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 19:02
  3. [pozostale] Wahacze dolne przód - jakie?
    Przez nosek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 11:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •