Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [e32] pomocy

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-e32
    ...czy da się regenerować taką pompę ? Jeśli tak to gdzie i za ile ? Znacie jakies dobre zamienniki ? Jeśli tak to gdzie i za ile :-)...

    Pozdrawiam,
    Marcin
    A czy koszt około 100 PLN jest warty owej ,,regenereacji'' ? Kup nówkę sztukę i spokój - są również dobre zamienniki z metalowymi wirnikami - u sebie dwa lata wstecz zmieniałem z 4MAX (taka była w momencie kupienia) na HEPU i ta różniła się łopatkami - na korzyść chodznei silnika.
    Pozdrawiam
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    ja też założyłem HEPU - dość dobrze wykonana , metalowy wirnik - na razie chodzi bez problemów ( jakieś 2 lata ) - i nie była droga

    Do m30 - Hepu w IC po zniżce to ok 140zł ! RUVILLE podobnie.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    We wcześniejszych postach była mowa o strumieniu w zbiorniczku wyrównawczym. Otóż strumień ten powinien być widoczny nie tylko przy wkręcaniu na obroty. Być może jest to przyczyna problemu - układ nie potrafi się sam odpowietrzyć (do tego służy ten strumień).

    Powinno być tak - uruchamiamy zimny silnik z otwartym zbiornikiem wyrównawczym - po kilku minutach stania na wolnych obrotach pojawi się strumień w zbiorniczku - nie trzeba wkręcać auta na obroty. Jeśli uruchomimy ciepłe auto to strumień powinien być od razu.

    W przypadku zapchania się wężyka objaw przy tym teście jest taki, że zaczyna nam dość gwałtownie rosnąć poziom płynu w zbiorniczku aż do przelewania.

    Strumień ten widoczny jest tu:
    http://www.nmia.com/~dgnrg/page_19.htm
    na zdjęciu numer 3. Pochodzi on z wężka opisanego jako Return Hose. Na zdjęciu drugim pokazano gdzie jest drugi koniec tego węża przy chłodnicy.

    U mnie auto zachowywało się dziwnie - a to nie było ogrzewania, a to się przegrzewał w korku, a to węże mi wywalało po kolei. Aż któregoś razu wyczytałem w internecie o tym strumieniu. Stwierdziłem jego brak. Odczepiłem wężyk od chłodnicy i dmuchając stwierdziłem jego niedrożność. Dmuchnąłem mocniej i się przetkało. Od tego czasu strumień jest a jaja z układem chłodzenia zniknęły jak ręką odjął.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli pompa jest walnięta auto będzie się gotować mimo że chłodnica nie będzie gorąca.
    Objawy przed padem pompy: piszczy pasek który ślizga się bo pompa której urwał się wirnik stawia duży opór. Nie miałeś czegoś takiego?



    Pozdrawiam

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    sprawdzić czy ciepłe powietrze leci z każdego otworu wentylacyjnego żeby wyeliminować zapowietrzenie się (jeżeli auto się zapowietrza to coś jest nie tak - ale pamiętajmy że odpowietrzenie bmw to nie takie hola hola )
    Może ktoś jeszcze przegląda ten tamat, chciał bym się podłonczyć.
    U mnie z środkowego nawiewu od strony kierowcy wieje tylko chłodem, czy to może być objaw zapowietrzenia układu. Dodam, że tak się dzieje już od dawna a auto jest właśnie po wymianie płynu i żadnych zmian.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sokół
    U mnie z środkowego nawiewu od strony kierowcy wieje tylko chłodem, czy to może być objaw zapowietrzenia układu. Dodam, że tak się dzieje już od dawna a auto jest właśnie po wymianie płynu i żadnych zmian.
    Typowy objaw uszkodzonej klapy regulacji nawiewu / urwanego lub uszkodzonego silnika od sterowani tą klapą .

    Silnik od tej regulacji znajduje się pod deską - widać go jak wyjmiesz radio - jest po jego lewej stronie - zobacz czy jest na swoim miejscu i czy działa .

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Aż mnie skręca jak pomyślę, że muszę wyjąć coś co od nowości nie było ruszane (radio). poczekam jeszcze kilka dni, jak nie będzie poprawy to młotek i do roboty :hihi:
    Dzięki! xsilver

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •