Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [e32] pomocy

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Ok. Mniej więcej pogodziłem się już z tym, że czeka mnie kolejna wymianka. Teraz mam w związku z tym pytanie: czy da się regenerować taką pompę ? Jeśli tak to gdzie i za ile ? Znacie jakies dobre zamienniki ? Jeśli tak to gdzie i za ile :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #12
    Moim zdaniem to wina wisca, miałem taki sam przypadek, nie trzeba było korków zeby sie podniosła temp., wystarczyła mała gorka i powolna jazda w upał i wskazówka leciała w góre, po zmianie wisca nie miałem najmniejszych problemów z temperaturą. :D
    bubu

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Bubu, ja mam kopnięte wisko od dłuższego czasu i wiem, że to nie jest jego wina. Albo pompa albo zapchane przewody - to moje diagnozy. Zdejmę pompę to powiem coś więcej. Ale do wymiany wiskozy też się przymierzam - no ale są priorytety i prioryteciki. Chciałoby się żeby auto wyglądało super, a jednocześnie, żeby równie dobrze jeździło - dla mnie na razie ważne, żeby było zdrowe, śliczne będzie później.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Dzisiaj w warsztacie powiedział mi mechanior, ze to moze byc wina zwyklego korka od zbiorniczka wyrównawczego ? Czy są tam jakies zaworki które moga sie zacinac przez co panuje wzrost cisnienia i plyn wyrzucany jest na zewnatrz ???????!!!!?????????

    Pierwszy slysze o czyms takim, ale poczekam na pomoc ekspertów - licze na Was :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Pewnie, że w korku jest zaworek: pod lub nadciśnieniowy - różnie na to mówią. Kup nowy i wymień, zobaczysz co się będzie działo w układzie chłodzenia. Korek ten ma za zadanie regulację ciśnienia - jeżeli jest za duże to wyrównuje poprzez upuszczenie nadmiaru w powietrze. Kup nowy - nie baw się w używki.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    Pewnie, że w korku jest zaworek: pod lub nadciśnieniowy - różnie na to mówią. Kup nowy i wymień, zobaczysz co się będzie działo w układzie chłodzenia. Korek ten ma za zadanie regulację ciśnienia - jeżeli jest za duże to wyrównuje poprzez upuszczenie nadmiaru w powietrze. Kup nowy - nie baw się w używki.
    Dzieki ArtHurO... a mam pytanie w związku z tym, gdzie i za ile ? :D

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    ASO - Autoryzowana Stacja Obsługi BMW. Możesz spróbować w sklepie motoryzacyjnym, ale kupuj tylko oryginał. Widzę, że jesteś w Anglii więc bliżej ci nie podam miejsca zakupu w/w korka... Może ktoś w Polsce by go dla Ciebie zakupił i wysłał do Angli... warto spróbowac.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    ASO - Autoryzowana Stacja Obsługi BMW. Możesz spróbować w sklepie motoryzacyjnym, ale kupuj tylko oryginał. Widzę, że jesteś w Anglii więc bliżej ci nie podam miejsca zakupu w/w korka... Może ktoś w Polsce by go dla Ciebie zakupił i wysłał do Angli... warto spróbowac.
    Hehe, nie... nie jestem w Angli, mieszkam, pracuje i studiuje w Polsce, a nazwa miejscowości to pochodzi od niemca, było też Landstrasse, było Landsberg... jest Górowo Iławeckie, małe miasteczko w Natangii niopodal Warmii :-)

    Tak myslalem, że w ASO ale myslalem, ze moze gdzies przez internet mógłbym przynajmniej zerknąć jaka jest cena takiego korka, troche boje się jeździć po mieście bo nie daj Bóg znowu mi wystrzeli tym razem nie na postoju a w korku i będzie ciepło :-)

    Dzieki mimo wszystko za podpowiedzi :-)

    Pozdrawiam

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    przegrzewanie

    WITAM ja miałem ten problem i stwierdziłe,że jak korek jest za lekko dokręcony to wywalało mi płyn musi być mocno dokręcony nie wiem dlaczego ale jest dobrze pozdrowienia
    ANDRZEJ

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    przgrzewanie

    WITAM w mojej BECIE był o dziwo za słabo dokręcony korek zbiorniczka płynu i wywalało płyn trzeba mocno dokręcic przynajmniej u mnie tak było pozdrowienia
    ANDRZEJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •