Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: elektrozawory ogrzewania

  1. #31
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez biemdablju7 Zobacz posta
    w jaki sposób mogę je najprościej sprawdzić?

    Dzisiaj z ciekawości na chwile odpinałem wtyczki od EZ i pompki, rozdział powietrza się nie zmienił, od kierowcy leciało ciepłe od pasażera letnie, może za krótko było odpięte żeby zauważyć różnicę, bo tylko odpiąłem sprawdziłem i podpiąłem spowrotem
    Co do sprawdzenia el.zaw,możesz je sprawdzić elektrycznie i szczelność,podłączasz pod 2piny 12v(pjedyńczy pin - ) powinno zamknąć jedną komorę ,podobnie postępujesz z drugą komorą ,możesz przy tym sprawdzić szczelność zaworu używając płuc ,ale po wymianie gniazd zaworów i membranek,wystarczy jak przed zamontowaniem do auta sprawdzisz dzialanie cewek
    aaaaaaaaaa jak odłączasz el.zaw. to są otwarte i powinno grzać na maxa
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    No to u mnie po odłączeniu wtyczek, od pompki i EZ, nic się nie zmieniło z ogrzewaniem. Więc albo są uszkodzone, zakamienione i może któryś jest przymknięty i dlatego nic się nie zmieniło, albo druga opcja, słyszę czasami w kabinie, jak dodam gazu tak powyżej mniej więcej 2200 obr, jak bulgocze, przelewa się płyn, gdzieś w okolicy tej dużej kratki na desce , być może że nagrzewnica jest gdzieś przytkana i płyn nie przechodzi? Pojęcia nie mam... muszę zająć się jeszcze raz tymi EZ które mam założone, spróbuję je rozebrać i wyczyścić. siudema masz te gumki ?

    pawel masz może numer telefonu albo dokładny adres do tego człowieka z białej?
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    pw poszło do Ciebie

  4. #34
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez biemdablju7 Zobacz posta
    No to u mnie po odłączeniu wtyczek, od pompki i EZ, nic się nie zmieniło z ogrzewaniem. Więc albo są uszkodzone, zakamienione i może któryś jest przymknięty i dlatego nic się nie zmieniło, albo druga opcja, słyszę czasami w kabinie, jak dodam gazu tak powyżej mniej więcej 2200 obr, jak bulgocze, przelewa się płyn, gdzieś w okolicy tej dużej kratki na desce , być może że nagrzewnica jest gdzieś przytkana i płyn nie przechodzi? Pojęcia nie mam... muszę zająć się jeszcze raz tymi EZ które mam założone, spróbuję je rozebrać i wyczyścić. siudema masz te gumki ?

    pawel masz może numer telefonu albo dokładny adres do tego człowieka z białej?
    Gumki są nie ma problemu pisz na PW,z Twojego opisu wynika że masz na 99% zabite el.zaw. i zapowietrzoną nagrzewnicę (za słaby przepływ płynu aby wycisnąć powietrze) po regeneracji powinno wrócić do normy
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Właśnie tak myślę że coś z nagrzewnica musi być też tak jak mówisz, pewnie jest zapowietrzone i stąd te bulgotanie :/ myślałem że może gdzieś będzie zatkana, ale raczej stawiam na zapowietrzenie, płyn chłodniczy mam raczej czysty, ale dla spokoju i tak będę wymieniał pewnie jutro to zrobię.

    siudema napisałem do Ciebie PW
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Sporo zrobiłem w kwestii nie grzejącej strony pasażera, niestety nadal nic się nie zmieniło, prawie nic.

    Otóż, elektrozawory które zakupiłem używane, rozebrałem je, okazało się że wszystkie gumki są jak nowe, jak by dopiero co założone, wszystko idealnie przeczyściłem, cewki całe, żadnych jakichkolwiek uszkodzeń, podłączałem wszystko na krótko, działa, pompa również sprawnie działa. Dodatkowo, podczas wymiany płynu chłodniczego, okazało się, że w odpowietrznik przy korku wlewu płynu do zbiorniczka, była wkręcona śruba, która uszkodziła zbiorniczek...po jej wykręceniu była dziura. Kupiłem oryginalny zbiorniczek, wraz z korkiem i odpowietrznikiem. Wszystko złożyłem, zalałem, odpowietrzyłem, już nie ma bulgotania , z okolic środkowych kratek nawiewów,tego co kiedys przy mocniejszym dodawaniu gazu. Układ chyba też prawidłowo odpowietrzony bo po wykręceniu odpowietrznika sączy się płyn, żadnego powietrza, temperature trzyma prawidłowo tak jak wcześniej. Lecz, mimo wszystko, po stronie pasażera leci chłodne powietrze:/ i moje pomysły już się kończą, chyba zostaje tylko przytkana nagrzewnica, ale jakim cudem ewentualnie przytkana nagrzewnica umożliwiła by porządne grzanie po stronie kierowcy, a słabe lub brak grzania po stronie pasażera? Czy jeszcze jest jakiś mechanizm któy może być odpowiedzialny za to?
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

Podobne wątki

  1. [klima] elektrozawory ogrzewania
    Przez Speedy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 09:52
  2. [ elektryka] Elektrozawory ogrzewania pytanie?
    Przez zuku2911 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 09:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •