Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: ASB- kolejny temat. Szarpie.

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Spróbuj namierzyć kogoś, kto przy okazji zrobi Ci czyszczenie mechatroniki sterującej skrzynią. Jak ktoś ma o tym pojęcie, wymieni co trzeba (ponoć simmeringi i kuleczki), to po takiej operacji i wymianie oleju z filtrem, praca skrzyni będzie nie do poznania. Wiem, że robią coś takiego w serwisach ZF w Niemczech, było to kilkakrotnie omawiane na forum, około 500 euro kasują. Ale może w Polsce jest to do zrobienia w innych pieniądzach. Przyjrzyj się jeszcze łącznikowi elastycznemu na wale, czasem też generuje szarpnięcia, chociaż nie wygląda na to, żeby to on był głównym powodem.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Wizualnie wygląda całkiem OK też początkowo obstawiałem jego winę. Ale zbadam temat jeszcze dogłębniej. Właśnie przejechałem do W-wy ok 100km od siebie. Zauważyłem jeszcze, że przy jeździe spokojnymi prędkościami ok 80-90km.h na prostej drodze samochód zachowuje się tak jakby miał gdzieś w układzie napędowym luz. Tzn normalnie buja samochodem, taka siła bezwładności. Widzę też że faluje przy tym wskazówka obrotomierza. Kiedyś w pradawnych czasach takie akcje były w FSO 125p jak miał duży luz na moście napędowym i krzyżakach. A u mnie jest to chyba na skrzyni :/ Nic się nie dzieje poza tym, auto nie wydaje żadnych innych urozmaiceń podróży, tylko kołysze się jak łódka przód-tył. WTF?

  3. #13
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Wizualnie wygląda całkiem OK też początkowo obstawiałem jego winę. Ale zbadam temat jeszcze dogłębniej. Właśnie przejechałem do W-wy ok 100km od siebie. Zauważyłem jeszcze, że przy jeździe spokojnymi prędkościami ok 80-90km.h na prostej drodze samochód zachowuje się tak jakby miał gdzieś w układzie napędowym luz. Tzn normalnie buja samochodem, taka siła bezwładności. Widzę też że faluje przy tym wskazówka obrotomierza. Kiedyś w pradawnych czasach takie akcje były w FSO 125p jak miał duży luz na moście napędowym i krzyżakach. A u mnie jest to chyba na skrzyni :/ Nic się nie dzieje poza tym, auto nie wydaje żadnych innych urozmaiceń podróży, tylko kołysze się jak łódka przód-tył. WTF?
    Te objawy bardziej wskazują na konwerter ale lubie przypadki w których nie miałem dobrego przeczucia i kończy się na wymianie pierdoły

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    BMW jest po wymianie oleju w ASB. Powiem tak: to co się dzieje na rynku mechaników asb przechodzi ludzkie pojęcie. Po prostu na trzeźwo nie jestem w stanie tego ogarnąć. Po 5-cio dniowym wertowaniu internetów w poszukiwaniu opinii n.t poszczególnych warsztatów, wytypowałem sobie 4 do których będę dzwonił aby ustalić przegląd skrzyni oraz ew naprawę. Moimi faworytami byli:
    - SAMKO
    - AutoJózefów
    - AutoWawer
    - ********
    Generalnie każdy z powyższych warsztatów oprócz AutoWawer ma 50/50 opinii na pozytw i negatyw. Jedynie wspomniany AutoWawer ma praktycznie 90% negatywnych opinii. Nie mniej jednak pokusiłem się o telefon tam, nic mnie to w zasadzie nie kosztuje a zawsze poszerza to jakieś horyzonty. Typ który odebrał, typowy cwaniaczek. Od razu zaproponował wymianę dynamiczną na urządzeniu rodem z NASA, tylko oni takie mają. Cena- 10L oleju po 90zł, filtr, uszczelki no i 150zł robocizna.

    dzwonię do ********: "panie kochany w życiu metodą dynamiczną bo po tym na pewno asb się rozleci". Pytam dlaczego? "Bo tak..." W takim razie pytam o koszt wymiany oleju ich metodą- 650zł

    do AutoJózefów pofatygowałem się osobiście. Wyskoczył jakiś skoksowany typ- właściciel. "Panie ja to nic nie wiem idź pan do mechaników". Mechanikufff nic nie chciał powiedzieć bez zwalenia skrzyni i jej rozłożenia- koszt: 1000zł. Wymiana oleju: 550zł, "albo się uda albo nie, z resztą panie czasu nie mam, zajęty jestem..."

    Samko: koszt wymiany dynamicznej 2200zł (O_o LOOOOL!!!) bo do tego trzeba zwalać skrzynię i konwerter, opróżnić z oleju itp. Stanowczo odradzali wymianę dynamiczną bo "wszystkie opiłki i syfy pójdą panu od razu po skrzyni i płycie sterującej". Wymiana oleju metodą statyczną- 400zł. Wlali olej Shell Dexron III. Przed wymianą pracownik odbył krótką jazdę testową, powiedział że faktycznie jest coś nie tak ale bez dramatu, pojeździ jeszcze spokojnie, a i sama wymiana oliwy powinna pomóc. Poinformowano mnie też, że dobrze by było przyjechać za jakieś 2-3tyś km na kolejną zmianę aby cały olej uległ rotacji. Zdecydowałem się na uch usługę ze względu na cenę, wygląd warsztatu i podejście do klienta. Czas pracy ok 1h. Po zdjęciu misy były opiłki metalu w misie i magnesie, olej sam w sobie był dosłownie jak gnój natomiast nie miał zapachu spalenizny. Po wymianie MAM WRAŻENIE że skrzynia pracuje bardziej miękko, na postoju nie ciągnie jak głupia, elektrozawory zdecydowanie płynniej i przede wszystkim szybciej zmieniają biegi. Szarpanie przy dojazdach do świateł nadal pozostało. Liczę jednak że jak świeży olej trochę popracuje to się poprawi. Natomiast biję się z myślami, że w skrajnym przypadku skrzynia całkiem klęknie :-)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Jest skuteczne antidotum na problem szarpiącego ASB ;-) U mnie wyeliminowało to praktycznie do zera problem. A rozwiązanie jest następujące:
    1.Odpinasz akumulator od klem.
    2.Kluczyk w stacyjce przekręcasz na rozruch, potem zostawiasz go w pozycji "do jazdy".
    3.Zwierasz klemy.
    Ja zostawiłem zwarte klemy i przekręconą stacyjkę na całą noc.
    4.Rano wyłączasz stacyjkę i zakładasz klemy
    5.Odpalasz auto i pozwalasz mu zagrzać się na postoju, skrzynia w pozycji N (ja czekałem aż wskazówka temp. wyjdzie z niebieskiego pola)
    6.Jedziesz w próbną trasę. Wskazana jest jazda w każdym stylu: na emeryta i z pedałem w podłodze, do tyłu, tryb S, zmiana ręczna itp... Po prostu trzeba odtworzyć warunki pracy w których może znaleźć się ASB. Zrobiłem tak ok 20km. Od tej pory szarpanie skrzyni praktycznie zostało wyeliminowane. Mam spokój i tyle. Sposób zaczerpnięty z angielskiego forum. U mnie działa. ENDŻOJ.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Tę adaptację stosowałem już 5 lat temu w swojej E32...razem z wymianą oleju faktycznie daje rezultaty...Gdybyś tej adaptacji nie zrobił to i tak poprawa by była ale po dłuższym czasie.W moim W210 przed wymianą skrzynia trochę szarpała...po wymianie całego oleju szarpanie można było odczuć jeszcze przez około rok...teraz praktycznie nie ma go wcale.W CLS-ie wymieniłem dynamicznie olej całkiem niedawno...po wymianie skrzynia pracowała troszkę inaczej,troszkę dłużej ciągnęła na niektórych biegach i czuć było jak zmienia biegi.Mechanik powiedział,że przy następnej wizycie w PL zrobi adaptację i na pewno wszystko wróci do normy...jednak po kilku tygodniach skrzynia chyba sama się zaadaptowała bo teraz przerzuca biegi praktycznie tak niewyczuwalnie,że widzę to tylko na obrotomierzu i nie przeciąga...Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 15-11-2014 o 22:15
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Podobne wątki

  1. 740d szarpie
    Przez blitz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 09:21
  2. szarpie autem
    Przez leni12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 10:08
  3. Kolejny "interesujacy" temat z doborem felg :)
    Przez tomgtdek69 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 06:49
  4. 725TDS szarpie...
    Przez mulder__ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 21:01
  5. Bmw 750 szarpie...
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 09:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •