Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] komunikaty komputera

  1. #1

    [ elektryka] komunikaty komputera

    Witam! Jeden problem rozwiazalem takze teraz drugi trzeba poruszyc. Komunikaty komputera. Pokolei:

    1. brak plyny chlodzacego - stan faktyczny, odkrecam zbiorniczek jest prawie max
    2. przeplaona zarowka swiatla stopu - zarowki sprawne wszystkie
    3. przepalona zarowka swiatla przeciwmgienlego (nie wiem czy przod czy tyl) zarowki sprawne
    4. brak plyny do spryskiwacza - max zalane

    To chyba wszystko. Co zrobic? gdzie sa czujniki? od czego zaczac? czujniki nowe czy uzywane kupowac? HELP !!! bo co odpalam woz to slysze PIIIIIIII i za chwile PIIIIII znow. komputer piszczy i wyskakuj komuniakty. Strasznie irytujace!!! Pozdrawiam i czekam na pomoc. Z gory dzieki

  2. #2

    Re: komunikaty komputera

    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn
    Witam! Jeden problem rozwiazalem takze teraz drugi trzeba poruszyc. Komunikaty komputera. Pokolei:

    1. brak plyny chlodzacego - stan faktyczny, odkrecam zbiorniczek jest prawie max
    2. przeplaona zarowka swiatla stopu - zarowki sprawne wszystkie
    3. przepalona zarowka swiatla przeciwmgienlego (nie wiem czy przod czy tyl) zarowki sprawne
    4. brak plyny do spryskiwacza - max zalane

    To chyba wszystko. Co zrobic? gdzie sa czujniki? od czego zaczac? czujniki nowe czy uzywane kupowac? HELP !!! bo co odpalam woz to slysze PIIIIIIII i za chwile PIIIIII znow. komputer piszczy i wyskakuj komuniakty. Strasznie irytujace!!! Pozdrawiam i czekam na pomoc. Z gory dzieki
    ad 1. Czujnik jest w zbiorniczku wyrównawczym, jesli się nie mylę, wkręcony od dołu. Test najprostszy - zewrzeć styki wtyczki czujnika i obserwować, czy komunikat jest czy go nie ma.
    ad 2, 3. Warto sprawdzić stan styków żarówek, bo zaśniedziałe styki też mogą powodować błędy, choć żarówki są sprawne.
    ad 4. Czujnik w zbiorniku płynu - trzeba demontować zakole plastikowe, żeby stwierdzić usterkę.

  3. #3
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3

    Re: komunikaty komputera

    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn

    przeplaona zarowka swiatla stopu - zarowki sprawne wszystkie
    u mnie ten sam problem , chociaż światła STOP świecą :/ ? co moze byc przyczyną wyskakiwania tego blędu ?

  4. #4
    Napewno to trzeba jak Sylwek napisał psprawdzić styki w gniazdach żarówek i przeczyścić. Miałem to samo w starych lampach. Przeczyściłem styki, wymieniłem żarówki i przeszło ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5

    Re: komunikaty komputera

    Cytat Zamieszczone przez FuBu
    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn

    przeplaona zarowka swiatla stopu - zarowki sprawne wszystkie
    u mnie ten sam problem , chociaż światła STOP świecą :/ ? co moze byc przyczyną wyskakiwania tego blędu ?
    Jest jeszcze możliwość taka, że ktoś zmieniał moduł LCM. I teraz, jeśli nie posiadasz trzeciego światła STOP, a LCM miał to wprogramowane, to też będzie taki objaw.

  6. #6

    Re: komunikaty komputera

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez FuBu
    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn

    przeplaona zarowka swiatla stopu - zarowki sprawne wszystkie
    u mnie ten sam problem , chociaż światła STOP świecą :/ ? co moze byc przyczyną wyskakiwania tego blędu ?
    Jest jeszcze możliwość taka, że ktoś zmieniał moduł LCM. I teraz, jeśli nie posiadasz trzeciego światła STOP, a LCM miał to wprogramowane, to też będzie taki objaw.
    Znam to z autopsji :D :D :D :D
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Co do lamp i przepalonych żarówek: u mnie dostawała się wilgoć i po odkręceniu i wyciągnięciu lampy okazało się że płytki przewodzące prąd poszroniały na niektórych rdzawka się dostała. Rada co u mnie pomogło przeczyszczenie styków żarówek oraz lampy. I skończył się problem z wyskakującymi komunikatami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •