Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: E32 750i zmiana na fotele z pamięcią

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Polska

    Post E32 750i zmiana na fotele z pamięcią

    Witam wszystkich,
    jestem pełen nadziei, ze mi ktoś pomoże ponieważ fanów E32 tutaj nie brakuje ;).


    Do rzeczy. Kupiłem skóry do swojej E32 z pamięcią, do tej pory miałem elektryczne lecz bez pamięci.
    Fotele założyłem i działa wszystko prócz fotela kierowcy, który działa lecz tylko w dwóch płaszczyznach i to odwrotnie do polecenia. Tzn oparcie naciskam na odchylenie a ono się zbliża do kierownicy a siedzisko pcham klawisz do dołu a ono śmiga w górę. Dodatkowo nie przesuwa się płynnie tylko skacze impulsami. Wygląda to jakby masy brakowało. Dodam, że stare fotele śmigały normalnie.
    Fotel kierowcy podłączony jest przez taki rozgałęźnik, który dostałem przy zakupie. Wpina się z jednej strony w tą białą kostkę wystającą z podłogi w z drugiej strony trzy kostki wpina się: jedną do modułu sterującego z przodu, drugą z tyłu (zasilanie i masa) a trzecią do takiej czarnej kostki (chyba grzanie).
    Dodam, że w tej białej kostce spod wykładziny jest tyle samo podpiętych pinów co w rozgałęźniku i wszytko pasuje miejscami i kolorami.

    Mam nadzieję, że ktoś już to zmieniał w E32 lub E34.

    Czytałem gdzieś kiedyś, że musi być jakiś dodatkowy przekaźnik pod tylną kanapą ale teraz nie mogę tematu znaleźć.

    Pomocy ;)

    Pozdrawiam
    Rafał

    ps. Na pewno ma ktoś E32 z pamięcią foteli. Prosiłbym o fotkę skrzynki z modułami i przekaźnikami spod tylnej kanapy. Tak żebym widizał jak to wygląda, bo mam jedno miejsce na przekaźnik puste i się zastanawiam czy to nie jest problemem.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez filtrman ; 09-11-2014 o 09:45

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Polska
    Panowie i Panie oczywiście ;)
    Nie wierzę, że wśród tylu miłośników nikt nie ma u siebie foteli z pamięcią. Na prawdę zdjęcie skrzynki pod tylną kanapą mogłaby dużo pomóc, mam wolne sloty u siebie na jeden mały moduł i jeden sterownik, może akurat uda mi się to odpalić. Zachęcam do pomocy ;)

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Wywołaj do odpowiedzi jarek88 on jest niezły druciarz, para się tym namiętnie. W kwestii foteli e32 biegły w mowie i czynie i ponoć schematy elektryczne czytać umii.

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Polska
    Dzieki, spróbuję. No jak schematy czyta to dla mnie gość bo ja z tego nie rozumiem nic ;)

    pzdr

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Jurek schematów elektrycznych nie ogarniam do tej pory :D . Kwestie foteli przerabiałem nie raz ale takich cudów jak opisuje kolega jeszcze nie miałem . proponuje podmienić modół pod fotelem kierowcy , ewentualnie sprawdzić jeszcze czy z masą jest wszystko ok

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a może piny są złe podłączone we wtyczkach?
    a masz do tych foteli jeszcze przełącznik el.lusterek( miałem w v8 wersję z pamięcią a przełącznik el lusterek był od normalnej wersji bez co skutkowało zwarciem i rozładowywaniem akumulatora) ?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Polska
    powiem tak, auto było w rozbiórce i jedyne co mam to wszystkie kable spod fotela i wyjście na lusterka ale obcięte kable. Zwierać się nie zwierają ale też się zastanawiam czy jak kable są ucięte znaczy brak oporu to czy moduł nie głupieje i stąd te cyrki. A orientujesz się czy same lustra też są inne czy to samo i czy powinienem mieć w bogatej wersji instlację do luster czy jak był fabrycznie bez pamięci to znaczy, że kabli też nie ma.
    Mogę chyba zdobyć resztę instalacji ale czy to może być to?

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    lusterka też są inne tzn mechanizm i okablowanie (więcej kabli) jeśli kable są ucięte to lepiej je zaizolować .
    co do tego że te lusterka są nie podłączone w niczym nie przeszkadza

Podobne wątki

  1. fotele z pamięcią problem
    Przez aras232 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 22:26
  2. [silnik] Zmiana silnika na mniejszy niż 5,0 w 750i e32.
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 17:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •