Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: ZNIKAJĄCY PŁYN CHŁODNICZY W E38 3.5. Pomóżcie kobitce

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno

    Post ZNIKAJĄCY PŁYN CHŁODNICZY W E38 3.5. Pomóżcie kobitce

    Witam. Potrzebuję Waszej pomocy, ponieważ cos sie dzieje u mnie chyba z układem chłodzenia. Co jakiś czas regularnie sprawdzam poziom płynu w zbiorniczku i pływak zawsze był na równi z korkiem. Kilka dni temu zaświecił mi się komunikat "kuhlwasserts Prufen" (sprawdz poziom płynu chłodniczego). Zajrzałam do zbiornicza na zupełnie zimnym silniku, a tam pusto, pływak na dnie. Dolałam 1L płynu i gdy silnik się rozgrzał wywaliło mi ten płyn... Nie wiem o co chodzi ;/ Cały czas swieci sie ten komunikat o niskim poziomie płynu, ale temperature auto trzyma w pionie, nawiew działa dobrze, ciepłe powietrze leci niemalże natychmiast, nie kopci. Poprostu nie mam pojęcia co jest grane. Ma ktos jakiś pomysł?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    yy ktoredy go wywalilo ?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kierzko Zobacz posta
    yy ktoredy go wywalilo ?
    Leciało spod korka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Proponuje wymianę korka oraz prawdziwie reduktora jeśli samochód posiada instalacje lpg. Jeśli są widoczne wycieki napisz gdzie sie pojawiają.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    A ja proponuję wymianę zbiorniczka.. Wywaliło bo za dużo płynu wlałeś. Płynu nie ma prawa być widać gdy pływak jest w poziomie góry gwintu.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    W E38 przez te wszystkie osłony z dołu często nie widać wycieku. Postaraj się w miarę możliwości zdjąć osłony i zobaczyć jak wygląda od spodu. Czy nie ma gdzieś widocznych wycieków. Sprawdź narożniki chłodnicy.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    A ja proponuję odpowietrzenie układu chłodniczego. Też miałem podobny problem co dolałem to gdzieś wywalało, problemem był źle odpowietrzony układ.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno
    Słuchajcie: auto mam na gaz, wymieniony został reduktor z AC na KME Gold, wiec problem reduktora odpada. Wycieków nie ma nigdzie, jest sucho, nigdy nie miałam zadnych wycieków, a pływak w zbiorniczku był zawsze na równi z korkiem. Korek tez cały czas był szczelny. To sie stało nagle. Nie wiem właśnie, czy to nie jest przypadkiem zapowietrzony układ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK

    Post

    podepnę się pod temat, też zauważyłem wyciek (plama w garażu) po ściągnięciu osłony zobaczyłem, że chłodnica jest jak banan :(


    chłodnica do wymiany, ale od czego to się zrobiło, temp. w normie 96st -104st. ogrzewanie działa, wisco sprawne, układ się zapowietrzył ?
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez olitobi Zobacz posta
    Słuchajcie: auto mam na gaz, wymieniony został reduktor z AC na KME Gold, wiec problem reduktora odpada. Wycieków nie ma nigdzie, jest sucho, nigdy nie miałam zadnych wycieków, a pływak w zbiorniczku był zawsze na równi z korkiem. Korek tez cały czas był szczelny. To sie stało nagle. Nie wiem właśnie, czy to nie jest przypadkiem zapowietrzony układ...
    tak jak i weze po latach maja dosc tak moze i korek sie poddal, cisnienie w ukladzie jest caly czas...


    Cytat Zamieszczone przez Kazikm3 Zobacz posta
    podepnę się pod temat, też zauważyłem wyciek (plama w garażu) po ściągnięciu osłony zobaczyłem, że chłodnica jest jak banan :(


    chłodnica do wymiany, ale od czego to się zrobiło, temp. w normie 96st -104st. ogrzewanie działa, wisco sprawne, układ się zapowietrzył ?

    wymienisz chlodnice to sie dowiesz temperatura w normie ale jak wyzej napisalem cisnienie masz zawsze i wkoncu cos puszcza jak to w starych samochodach ;p

Podobne wątki

  1. płyn chłodniczy
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 19:23
  2. [silnik] płyn chłodniczy
    Przez fajfer_131 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 21:13
  3. [silnik] Gotujący się płyn chłodniczy.
    Przez Kaszana w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 19:54
  4. [ wnetrze] Płyn chłodniczy w układzie wentylacyjnym
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 23:22
  5. Zamarzł płyn chłodniczy!
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •