Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [mechanika] Rozrząd V8

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez beatles86
    Człowiek który ma mi zmieniać łańcuch powiedział że można zmienić sam główny łańcuch i jeżeli ślizgi są ok to ich nie ruszać co o tym myślicie?
    Oczywiscie że należy zmienić ze ślizgami.

    Nie zmienić ślizgów to jak wykąpać się a nie zmienić majtek, lub zmienić olej a filtra nie

    Tak na poważnie, to koszt ślizgów nie straszny, a efekt 100%

    P.s. A gdzie jest część łańcucha co się oderwała??
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ....najlepiej sciagnąc pokrywy i sprawdzic luz na łancuchu-jesli jest znaczący to wyczuje się go nawet dłonią...Sam sprawdzałem u siebie ostatnio.Niema tak ze są dożytwotnie.W autach o przebiegach np.ponad 300tysi warto to wymienic.Mam wielu kolegów co taka operację poczyniło i silnik chodzi cichutko-jak nówka...

    ...Mam do porównania łancuch z 328 i powiem ze stary po przyłozebiu do nowego jest dluzszy o 1.2cm 8/ Najzwyczajniej w swiecie sie wyciągaja i moga przeskoczyc w najgorszych wypadkach

    Co do wymiany-łancychy,slizgi noi kółka zębate..

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    13
    BMW
    e-32 735 il
    Skąd
    Lębork
    Witam,
    wiem ,że Mercedes w instrukcjach serwisowych podaje wiarygodny sposób na sprawdzenie przebiegu-parę lat siedziałem w dostawczakach - na podstawie wyciągnięcia łańcucha rozrządu.
    Nie chciałbym zmyślać-bo juz nie pamiętam dokładnie-ale było to coś ok. 0,3-0,5 mm na każde 10 000 km.
    Tak że ,analogicznie, tu musi być coś podobnie.

    pozdrówka-Janusz
    Janusz-PADRE

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    A Czy orientujecie się ile może kosztować kompletny rozrząd Slizgi koła łańcuchy itd.

    A brakująca część łańcucha pewnie w misce

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1
    odświeżam temat - robił ktoś rozrząd w V8? u mnie wyraźnie słychać łańcuch, jeżdżę trak i nie wpływa to na osiągi ani pracę silnika ale jest trochę irytujące... pomyślałem, że można się za to zabrać. Macie jakieś doświadczenia? jakie koszty takiej operacji - łańcuch i ślizgi?

  6. #16
    Maćko 740 - najpierw zachowaj zdrowe zasady i przedstaw się w odpowiednim dziale a wówczas życie stanie sie łatwiejsze ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar boguslaw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    13
    BMW
    napadówka
    Skąd
    opolskie
    wymieniałem niedawno kumplowi rozrząd w e39 535i przy przebiegu 280tyś.Wszystko było spoko auto jeździło dobrze.Samochód postał kilka dni i po odpaleniu coś zaczeło stukać z okolicy rozrządu.Okazało sie że rozsypał sie srodkowy ślizg i łańcuszek dostał luzu. Koszt części(original bmw teile) to około 1200zł.

    łańcuch główny,trzy ślizgi dolne i cztery górne,napinacz główny,dolna zębatka,komplet potrzebnych uszczelek i zimering na wał.

    Praca przy bawarskim v8 to czysta przyjemność wszystko przebiegło bezproblemowo i silniczek śmiga jak należy.
    today was a good day

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Łańcuch w m60 jest dożywotni - czyli do momentu kiedy się urwie i zawory spotkają się z kolegami tłokami - wtedy życie silnika dobiega końca :razz:


    Uratowałeś silnik w ostatnim momencie . I tu nauczka dla posiadaczy m60 ...


    Ja ostatnio uszczelniałem drugi dekiel w moim m60 i powiem, że silnik wygląda w środku piękni - wszystko ładne , czyste , niepowycierane ... Gdybym wiedział, to obróciłbym silnikiem i dokładnie oglądnął cały łańcuch - ale nic straconego - można przez korek oleju go obczaić
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 16-03-2012 o 22:28

  9. #19
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ja do swojego M60B30 za komplet slizgow w salonie BMW zaplacilem ok 750zl (4szt).

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Witam,
    Dolaczajac sie do tematu mam pytanie czy w m30b30 jest podobnie z tym lancuchem rozrzadu jak w m60?

    pozdrawiam
    Gilu_e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •