Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Błędy proszę o pomoc

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post Błędy proszę o pomoc

    Koledzy przeszukałem całe fora nie mogę się doszukać liczę na waszą pomoc, dzisiaj razem z kolegą zdemontowaliśmy kolektor ssący itp rzeczy objawy: auto nie zbiera się od początku tylko wciska w fotel po 3000 tys obrotach. Od jutra będą sprawdzane węże, turbo, elektrozawory itp rzeczy. Silnik pracuje w trybie awaryjnym, awaryjnym bo dosyć głośno pracuje. EGR bardzo ciężko chodzi tłoczek żeby przesunąć w EGR trzeba naprawdę bardzo dużo siły użyć.
    To jest jednak do zrobienia natomiast komputer przez zdemontowaniem czegokolwiek wykazał błędy których nie mogę się doszukać:
    BMW E65 3.0D INPA:
    1.TEL/MULF D691 -prawdopodobnie bluetoh do telefonu?
    2. CDC D811 zmieniarka CD w bagażniku? czy przód?
    3. ASK D8CE, D8D1 ---- ?????
    4. CAS A0B5 -----????
    5. MOSTGW E191---????
    6. KOMBI 931E, E111 ------?
    7. SIM/SGM 93FC------?
    Każda pomoc się przyda

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    CDC to zmieniarka z przodu. W bagażniku nie ma zmieniarki CD. ASK to odtwarzacz CD w konsoli (na jedno CD).

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    CAS A0B5 to błąd sygnału prędkości - reszta nie dotyczy raczej silnika.


    W jaki sposób zczytales błędy ? Wszystkie sterowniki na jeden raz ?


    Taka metoda jest kiepska.


    Powinieneś wejść z osobna w każdy sterownik pojedynczo i tam opisy tych błędów są bardziej rozwinięte.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    EGR otwiera się do 2 tysięcy obrotów silnika, więc za to odpowiedzialny w całości być nie może. Ale i tak wyczyść go i sprawdź elektrozawór nim sterujący zamocowany przy kolektorze ssącym. Jak masz ściągnięty kolektor koniecznie wyczyść czujnik ciśnienia (mocowany od grodzi silnika), często trzeba po wyjęciu szpilką udrożnić kolektor w miejscu mocowania czujnika, bo nagar potrafi to miejsce zalepić.

    Przede wszystkim sprawdź (wymień?) wężyki podciśnieniowe (lubią się kruszyć ze starości) i zajmij się sterowaniem zmienną geometrią w turbinie. Odpowiedzialny jest za nią podciśnieniowy elektrozawór, identyczny jak od EGR, wyjmij go i wyczyść słynne filterki. Jeżeli będzie w agonalnym stanie, kup nowy Pierburga za ok. 300 zł, ale najpierw warto zamienić miejscami ten od EGR z tym od turbo, żeby zaobserwować zmianę.

    EDIT: Gdybyś szukał tego elektrozaworu, nie kupuj Pierburga za 100 kilkanaście złotych na Allegro- kiedyś było tego mnóstwo, wedlug mnie wszystkie podrabiane, z wytłoczonymi napisami itd., sam kupiłem i od początku nie działał poprawnie (przeładowywał turbinę, ale nie miałem pojęcia, że nowy może być niesprawny), po pół roku kupiłem w sklepie stacjonarnym za 300, był zapakowany w oryginalne zaplombowane pudełko (w przeciwieństwie to tego taniego), wreszcie poprawne sterowanie turbo wróciło.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 05-11-2014 o 09:04

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    łukasz 740 zgadza się przewody do wymiany, elektrozawór w kolektorze ssącym był zapchany (dziurka była zapchana i trzeba było wyczyścić) wszystkim zajmuje się kolega który BMW zna od podszewki i dokładnie to samo robi co Ty piszesz. Jutro sprawdzamy Turbo oraz kolektor wydechowy. Jeśli możesz coś jeszcze przekazać to proszę o informację jutro przekażę mu te forum żeby poczytał. Wie co ma robić ale informacji więcej nikomu nie zaszkodzą, dość sporo w EGR jest oleju i może turbo puszczać. Będę zaglądał i opisywał dalsze prace może to komuś w przyszłości pomóc w podobnych sytuacjach. Czekam i pozdrawiam

    P.S Sebek zgadza się wszystko, uzywałem INPY problem polega na tym że kabel który został kupiony na allegro za 60 zł zepsuł się i zdążyłem odczytać tylko błędy wstępny beż wgłębiania się w szczegóły.
    Ostatnio edytowane przez KleMarine03 ; 05-11-2014 o 17:32

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Koledzy gdzie znajduje się elektrozawór od turbiny po lewej stronie grodzi silnika niedaleko turbiny? Elektrozawory po prawej stronie pod kolektorem ssącym dobre EGR dobry wszystko działa teraz czas na Turbo. Możecie pokazać schemat i ten elektrozawór od Turbo ? Pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Przy turbinie, tam go szukaj.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    okej dzięki kolektor przykręcony chciałem się upewnić

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    znaleziona usterka pęknięty kolektor wydechowy w dwóch miejscach przy łączeniu kolektora z turbo. Objawy auto zbierało się od 3000 tys czasami po 1500 (przy mocniejszym wdepnięciu) ciśnienie zamiast lecieć wprost do turbiny leciało w dół silnika brudząc go syfem który tam się uzbierał.
    P.S jakiej końcówki i jakiego wymiaru użyć do 3 śrub trzymających turbo od góry pod filtrem powietrza bo dzisiaj tą końcówkę muszę kupić a auto nie zdatne do jazdy bez elementów?

Podobne wątki

  1. [silnik] INPA błędy - proszę o pomoc E38 735i
    Przez dmisieekk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 08:03
  2. [elektronika] Błędy w module poduszek pomoc w interpretacji 728i 1999
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 20:00
  3. Błędy odczytane w INPA-prośba o pomoc w tłumaczeniu
    Przez piter2082 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 20:04
  4. [ elektronika] DWA BŁĘDY proszę o opinię
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 07:22
  5. Proszę o pomoc
    Przez smok w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •