Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Klepanie w glowicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa

    [mechanika] Klepanie w glowicy

    Witam niestety w nowy rok moja 7 e38 4,4 99r sie rozsypala mianowicie cos zaczelo bardzo glosno klepac w glowicy stalo sie to nagle stracila moc szarpie silnikiem poprostu masakra,jeden z mechanikow powiedzial ze to popychacz sie zablokowal i to jest normalne, dla mnie to dziwne poniewaz mam zalany pelny syntetyk , silnik czysty nic sie nie dzialo z silnikiem wczesniej niewiem czy moze miec zwiazek z tym to ze u tego samego mechanika dwa dni temu wymienialem wszystkie cewki ,odme,przepustnice, pompe wody , termostat oraz wyciecie katalizatorow i tu mam prosbe do kolegow z warszawy lub okolic czy ktos mogl by zdiagnozowac ta usterke posluchac zobaczyc moge sie dotelepac w kazde miejsce o kazdej porze za kazda pomoc bede wdzieczny
    Pozdrawiam mario7

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    A byłeś cały czas przy aucie podczas wymieniania tych wszystkich rzeczy? Bo z mechanikami różnie bywa.. Co dokładnie się u Ciebie stało - nie wiem, bardzo dziwne zachowanie jak na nieśmiertelne przecież M62. Oby to nie było nic poważnego.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Niestety nie bylem obecny podczas wymiany, mam pecha do mechanikow i do sprzedawcow czesci zamiennych

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Wiec dowiedzialem sie jak zreanimowac klepiace zaworki zaproponowano mi podniesienie cisnienia na pompie olejowej podobno zadziala i nic sie nie dzieje co wy na to czy slyszeliscie o takiej reanimacji

  5. #5
    Wlasnie w pompe proponowalbym zajrzec (pomimo ze to M62) i sprawdzic dokrecenie pompy, a takze zmierzyc cisnienie oleju, ale o regulacji cisnienia oleju nie slyszalem :/

    Klepanie zaworow w 4.4 nie jest normalne. Wierz mi.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Kiedys ktoś mi zdiagnozowal że eee zaworek ci klepie, nastepny mechanik zaworek urwany, kolejny niepali na 2 cylindry, po zdjęciu głowicy okazało isę że zniknąl kawałek silnika, dokładniej sciana między cylindrami.
    Mam nadzieje że u ciebie jest to jakaś pierdoła.

  7. #7
    czyli sprawdz manometrem cisnienie oleju i bedziesz wiedzial do jest.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Cytat Zamieszczone przez Adam740
    Kiedys ktoś mi zdiagnozowal że eee zaworek ci klepie, nastepny mechanik zaworek urwany, kolejny niepali na 2 cylindry, po zdjęciu głowicy okazało isę że zniknąl kawałek silnika, dokładniej sciana między cylindrami.
    Mam nadzieje że u ciebie jest to jakaś pierdoła.
    Widzisz moj silnik smiga idealnie nawet nim nie trzesie nie bierze oleju wkreca sie na wszystkie obroty tylko klepie i niewiem na sto procent kiedy to sie zaczelo bo nieslychac tego w srodku tylko na zewnatrz auta a najgorsze jest to ze powiadaja ze nieda sie zdiagnozowac ile klepie z czego wynika ze 32 sztuki do wymiany po 80 zl za sztuke plus jakies tam uszczelki robocizna i dobry fachowiec to cena zabija na dzien dobry a wiec prubuje z ta pompa i zobacze co sie stanie moze bedzie tansza alternatywa dla innych potrzebujacych czego nie zycze

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    No i niestety moja 7 padla na drodze cos walnelo zapalila sie kontrolka smarowania komunikat na wyswietlaczu i moja m62 umarla ustalo klepanie nastala cisza i tym sposobem nie dotrwala do 200000 kl a wiec panowie jak cos zaczyna klepac to natychmiast udac sie do kogos kto uratuje wasze 7 przed katastrofa i nie dajcie sobie wmawiac ze to tylko popychacze

  10. #10
    To napisz szybko co sie stalo. To b. istotne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •