Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 139

Wątek: BMW E38 M60B30 Falujące obroty

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz

    Post BMW E38 M60B30 Falujące obroty

    Witam. Mam pytanie koledzy posiadam e38 z silnikiem M60B30 i problem polega na falujących obrotach. Głównie na zimnym silniku ale teraz zauważyłem że dzieje się tak też na ciepło (czasami). Silnik odpala bez problemów na zimnym jak i na ciepłym a obroty falują od normalnych na biegu jałowym w dół tak jakby miał zaraz zgasnąć towarzyszy temu również delikatne " telepanie " silnikiem a co za tym idzie całym samochodem ale nie jest to bardzo odczuwalne. Dzieje się tak na gazie jak i na benzynie. Dodam że przy odpalaniu po nocnym postoju na dworze musze delikatnie dodać gazu żeby złapał to " ssanie" kręci wtedy troche poniżej tysiąca obrotów, Po chwili spadają obroty i już prawie gaśnie (ale nie zgaśnie) po czym zaczynąją właśnie falować. jak już złapie temperature to przez 90% czasu pracuje płynnie bez najmniejszego problemu .Ogólnie się wkęca tak jak powinien nie ma problemu z przyspieszaniem, spalanie według komputera 18 litrów benzyny . Gdzie zacząć szukać ??. Czy może to być czujnik temperatury ?. Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Najpierw sprawdzil bym lewe powietrze. Przystkie wezyki, gumy itd. Jesli nie to to przyczyn moze byc naprawde wiele ale ja zawsze zaczynam od lewego powietrza. Czyszczenia przepustnicy i krokowca a pozniej szukam dalej jak to nie pomaga.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Sprawdziłem dzisiaj nigdzie nie ma lewego powietrza byłem też na komputerze i wyszły błędy a mianowicie sondy lambda 1 i 2. I jeden mnie zaciekawił - ( pisało tak ) .. "203 Sterowanie czujnikiem tlenu ". Co to oznacza ??

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez sebekcenturion Zobacz posta
    Sprawdziłem dzisiaj nigdzie nie ma lewego powietrza byłem też na komputerze i wyszły błędy a mianowicie sondy lambda 1 i 2. I jeden mnie zaciekawił - ( pisało tak ) .. "203 Sterowanie czujnikiem tlenu ". Co to oznacza ??
    Musialbys podpiac pod inpe zebym cos mogl powiedziec. Wydaje mi sie ze sterowanie czujnikiem tlenu to sterowanie sonda lambda i to o nia chodzi. Jesli nie ma sterowania a ona chyba z kompa idzie to moze uszkodzona jest wtyczka do sondy lub ktorys z kabli. Nie pamietam ktory odpowiada za sterowanie ale warto to sprawdzic. Jesli elektryka jest oki to wymienilbym sondy bo wszystkie bledy masz z nimi zwiazane. Jesli dojdzie do wymiany to niepolecam urzywek i zamiennikow. Falowanie obrotow moze byc zwiazane z sondami jak najbardziej. Proponuje poczekac moze ktorys z kolegow majacych wieksza wiedze sie wypowie.

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    błędy sondy nie koniecznie oznaczają uszkodzenie sondy, sondy zaczynają działać dopiero jak silnik trochę się nagrzeje, a to oznacza że gdyby to była bezpośrednia przyczyna falowania obrotów to na zimnym by nie falował. Wyczyść najpierw krokowca ja wymienił bym jeszcze świece na twoim miejscu, a potem zobaczył co dalej.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Świece mam nowe wszystkie 8 sztuk. Krokowca czyściłem wczoraj dzisiaj po nocnym postoju zobaczymy jak co się bedzie działo. A o co chodzi z tą inpą ??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Witam was. Koledzy doszłem już co było przyczyną falujących obrotów. Główną przyczyną był krokowiec po wyczyszczeniu chodzi jak nowy bez najmniejszych falowań. Przy okazji wyczyściłem również przepustnice która podejrzewam że nie była ruszana od nowości ;p

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    koledzy problem zas sie pokazał. Po podłączeniu pod kompa pokazało błąd nie napisze dosłownie ale chodziło o czujnik tlenu. Co to oznacza ;>??

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez sebekcenturion Zobacz posta
    koledzy problem zas sie pokazał. Po podłączeniu pod kompa pokazało błąd nie napisze dosłownie ale chodziło o czujnik tlenu. Co to oznacza ;>??
    Z tego co wiem to ten blad nie ma wplywu na nierowna prace. Jesli myslimy o tym samym bledzie... dla pewnosci fajnie bylo by gdybys napisal dokladnie co wywalil komp.
    Inpa to program diagnostyczny jeden z najbardziej popularnych i dobrych.
    p.s chyba ze z tym tlenem chodzi o sondy lambda bo tez tak moze byc... musialbys napisac dokladnie blad i opis...
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 27-12-2014 o 18:56

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    z mojego doswiadczenia prawie zawsze przy falujących obrotach w BMW jest gdzies nieszczelnosc na dolocie

Podobne wątki

  1. [elektryka] Falujące obroty i spadające napięcie
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 15:49
  2. [silnik] Problem z e65 745 n62 - falujące obroty + kopcenie.
    Przez FCB w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 15:45
  3. [silnik] 2.8 falujące obroty
    Przez harry22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:10
  4. [mechanika] Falujące obroty M30B30
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 18:09
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •