Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 139 z 139

Wątek: BMW E38 M60B30 Falujące obroty

  1. #131
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    17
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Wroc
    Lipa. Telepanie wróciło. Ja sie poddaje raczej. Czas na Fiata, VW cokolwiek... :-(

  2. #132
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Może lutowana ścieżka znowu nie styka, o zimny lut łatwo przy takich naprawach. Nie poddawaj się.

  3. #133
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez nolte Zobacz posta
    Lipa. Telepanie wróciło. Ja sie poddaje raczej. Czas na Fiata, VW cokolwiek... :-(
    Jak sie poprawilo na chwile to znaczy ze dobry kierunek. Sprawdzic jeszcze raz kompa...
    Powodzenia.

  4. #134
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Trzeba było zadać sobie pytanie dlaczego ścieżka się spaliła, zlutowanie niekoniecznie usunęło usterkę.

  5. #135
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    17
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Wroc
    Panowie ja już zgłupiałem. Sprawa wygląda tak, że auto zaczęło znowu telepać. Wystarczy jednak, że odepne akumulator na kilka godzin, a po ponownym podpięciu i przejechaniu kilku kilometrów problem mija na prawie 2 dni. Co ciekawe na komputerze nie ma błędów. Zamówie jeszcze komputer podepnę i zobaczymy.

  6. #136
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    ja obstawiam tą lutowaną ścieżke

  7. #137
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    17
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Wroc
    No niestety Panowie. Po podmiance kompa dokladnie to samo. Zrobie jeszcze z kumplem przegląd tego truchła, test plaka, raz jeszcze ewentualne błędy - bo wydaje mi się, że polecany na forum mechanik oprócz rozwalenia mi szyby i zawieszenia niewiele zrobił dla silnika - ale to już inna bajka. Jeśli nic nie wyczarujemy to ja ostatecznie się poddaję i zamieniam z przykrością, ulubiona markę na dosłownie cokolwiek innego. Po prostu brakuje mi juz sił i cierpliwości :-( Pozdrawiam.

  8. #138
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    17
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Wroc
    Witajcie!
    Ktoś kilka stron wcześniej napisał mi, że "Tak bywa jak się słucha podpowiedzi przez internet, zamiast jechać do warsztatu na porządną diagnostykę to wyrzucasz pieniądze w błoto(...)". Oczywiście tych kilka tygodni temu byłem skłonny przyznać tej osobie rację. Teraz jednak jest zupełnie inaczej, bo właśnie ci "porządni mechanicy/diagności" byli główną przyczyną wszelkich nerwów, kłopotów itd. (A NIE SZUKAŁEM PANA STASIA CO MA GARAŻ Z KANAŁEM, LECZ KIEROWALEM SIĘ OPINIAMI NA FORACH NO I WYBRAŁEM TAKIEGO, KTÓRY "ROBI" TYLKO BMW).

    Historia mojego przypadku jest Wam zapewne znana. Telepał sie silnik i to już tak solidnie. Auto prawie miesiąc (bez kilku dni) stało u pewnego wrocławskiego "gwiazdora". Moje oczekiwania to: 1. Pozbycie sie wycieku oleju. 2. Zdiagnozowanie przyczyny nierównej pracy silnika i jej usuniecie. Jasno i klarownie.
    Skupmy sie jednak na tym telepaniu. Sprawdzono cewki, silnik krokowy, ponoc zdejmowano przepustnice i kolektor, wymieniono świece, komputer nic nie pokazał. Z każdym kolejnym moim telefonem z zapytaniem o postepy w naprawie to słyszałem kolejna teorię i to zazwyczaj obiecującą. Ostatecznie usłyszałem, że komputer jest padnięty, miał ponoć popalone ścieżki, które "specjalista" zręcznie polutował. Oczywiście to też nie pomogło (na dniach wyjmę komputer i sprawdzę czy scieżki były lutowane). Odbierając auto usłyszałem, że mój silnik zdycha i to jego ostatnie chwile, że najlepiej to sprzedać no a wyciek... Wyciek jest nadal bo leje sie z uszczelniacza wału, że trzeba zdjąć skrzynie itd. a przy takim silniku to sie nie opłaca. W gratisie dostałem pęknietą od dołu (najpewniej mocne rypnięcie w dziurę) przednią szybę i jak później się okazało rozjechaną zbieżność - oczywiscie tak juz było. Co tu duzo mówić. Załamałem się. Zapadła decyzja, że auto sprzedamy jako uszkodzone - szkoda bo długo go szukałem i był to ten wymarzony model który dawał prawdziwą motoryzacyjną radość.
    Oczywiście zapytałem o podstawową kwestię czy nie ma gdzies nieszczelności. Czy robili "test plaka". Usłyszałem, że tak i to nie to - ostatnia teoria to przeskoczony rozrząd :-) W zeszłym tygodniu pomyślałem, że dam autu ostatnią szansę, że może coś sie jeszcze da zrobić. Ale to była bardziej próba rozrachunku, upewnienia sie, że zrobiłem wszystko co w mojej mocy. No i jak myślicie? Już po 30 sekundach znalazłem nieszczelność na przepustnicy. Tam gdzie przywiera ona do kolektora dolotowego. Po zdjęciu calej przepustnicy umyłem ją dokładnie, umyłem silniczek krokowy, założyłem nowe uszczelki. Poskładałem i cieszę się SPRAWNYM samochodem. Idąc za ciosem wjechalem u znajomego na kanał. Delikatnie umyłem silnik z oleju, pojeździłem i na kanał. No i jak myślicie? No właśnie... Nie leje sie z uszczelniacza wału!!!
    Gdybym ja jeszcze tak jak pisalem wcześniej jeździł po dziwnych mechanikach co drutem i młotkiem auta łatają. Nie, ja stwierdzilem , że lepiej zapłacić więcej i dać komuś kto te samochody zna a przede wszsytkim kocha. Niestety ale w tamtym warsztacie pasji nie znalazłem.

  9. #139
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Mamy od takich sytuacji specjalny dział. Możesz tam założyć temat ;)
    http://7er.pl/forumdisplay.php/85-Do...%9Bl%C4%85skie

Podobne wątki

  1. [elektryka] Falujące obroty i spadające napięcie
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 15:49
  2. [silnik] Problem z e65 745 n62 - falujące obroty + kopcenie.
    Przez FCB w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 15:45
  3. [silnik] 2.8 falujące obroty
    Przez harry22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:10
  4. [mechanika] Falujące obroty M30B30
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 18:09
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •