Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E38 735i[Mechanika]Problem z wezem przy chlodnicy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR

    E38 735i[Mechanika]Problem z wezem przy chlodnicy

    Witam na początku chciałbym złożyć wszystkim Życzenia na Nowy Rok oby ten 2009 był lepszym rokiem i jak najmniej kłopotów z autami :) :)
    Tak jak w temacie wczoraj dolewając płyn do spryskiwaczy zuważyłem ze waż przy chłodnicy jest napęczniały tuz przy chłodnicy zaraz za opaska jest tak buła a w dalszej części tzn przy silniku jest ok.Co może być powodem???bo powiem wam z lekko się wystraszyłem boje się żeby nie strzelił.Jest to 735 z 1998roku płynu jest stan nic niepokojącego się nie dzieje tzn ogrzewanie działa super temperatura ok tzn ok 104 108st.Płyn wymieniany był na początku roku 2008 w serwisie i jak do tej pory było wszystko ok.Proszę podpowiedzcie co jest powodem.Dziękuje i pozdrawiam :papa: :papa:
    Pozdrawiam Tomek

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Myśle że masz uszkodzony oplot węża i proponuje wymiane na nowy bo przy dużym cisnieniu może strzelić .
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Dzięki serdeczne a może mi ktoś powie po wymianie tego węża i zalaniu płynem muszę odpowietrzać silnik a jeżeli tak to w jaki sposób bo miałem przykre doświadczenia z e32. Wiem ze najlepiej się odpowietrzało podnosząc samochód z przodu do góry albo stawałem na jakimś wzniesieniu przodem do góry 8/ 8/ Czy w e 38 tez tak się odpowietrza??????
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Tomek

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Musisz odpowietrzyć. Poszukaj na forum. Jest to dokładnie opisane - z tego co pamiętam to przez olejusa.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja normalnie odpowietrzałem .... Zalałem ,odpaliłem ,zgasiłem odczekałem ,odkręciłem korek powoli (uważaj na ciśnienie!!!!!) ,odbomblowało się, ogrzewanie sprawdziłem , tak pare razy i po problemie ... I działa ....

    Masz Webasto ??? Jeśli tak to jest jeszcze jakiś przy nim coś do odpowietrzenia samego webasto ...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Dzięki panowie nie mam webasta a węża juz zamówiłem i patrzyłem jezeli go będę wymieniał na zimnym silniku czyli przy zamkniętym termostacie to myślę ze nie powinien sie zapowietrzyć bo jest to górny waz.Całego płynu tez nie będę spuszczał postaram się spuścić jak najmniej.Pozdrawiam
    Pozdrawiam Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •