Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: e38 735 manual

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty

    Post e38 735 manual problem z silnikiem buja, dymu, bierze olej, wode

    Witam ... Mam pytanie pojawił się problem w mojej 7... Samochód na zimnym lekko faluje słychać jak by nie chodził na wszystkie Gary dymi na biało lecz jak się zagrzeje biały dym smierdzi spalonym olejem.. Ubyło wody w chłodnicy oraz oleju lecz nie ma wody w oleju ani oleju w wodzie nie ma... Lekki dymek unosi sie w komorze silnika w okolicach podszybia od strony pasarzera... Buja nim i nie trzyma obrotów na zimnym a na ciepłym raz trzyma raz buja mocy nie stracił mam założony gaz ale od tyg jezdze na samej benzynie ze środkiem do czyszczenia wtryskowe zlecenie szpeca od bmw z Krakowa.. Pomoże ktos.... Bmw e38 735 1998r 173kw manual podobno 268tys km

    Pomoże ktos??
    Ostatnio edytowane przez Klakierpkbb ; 02-11-2014 o 08:36

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    ja jak wlałem do mojej 318i preparat do czyszczenia układu wtryskowego to uszkodziłem sondę lambda :(
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty
    Ale czy wtedy brała by olej płyn chłodniczy i dymila by aż tak bardzo na biało z przy zagraniu silnika zapachem spalonego oleju....i dymilo by cos pod maska od strony pasażera w okolicach podszybia?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    nie, uszkodzenie sondy nie powoduje ubytku płynu i oleju :)
    co do dymienia pod maską to pewnie olej kapie na kolektor wydechowy ;)
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty
    Czyli wyciek oleju plus ubytek płynu chłodniczego... Uszczelnienie? Czy możliwość pękniętego bloku...czego sie obawiam ze mogl szczelic blok lub uszczelka pod głowica... A to ze kopci z pod machy w okolicach pod szybia od strony pasażera to jest gdy odpale auto i postój chwile lub po przejechaniu 200/300m w zwysz na wysokich obrotach przy normalnej jeździe tego nie ma...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty

    Post

    Dodam ze przy gaszeniu słychać jak by sasysal powietrze

    Waz od wody miękki nawet na nagrzanym..
    Ostatnio edytowane przez Klakierpkbb ; 02-11-2014 o 08:38

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty
    Pomoże ktoś??? Lub da namiary na dobrego mechanika z małopolski okolice Wadowic/Krakowa???

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Jeżeli uszczelka głowicy strzeli lub sam blok to miałbyś wymieszane chłodziwo z olejem, a u Ciebie tego nie ma.
    Ja obstawiam odmę. TUTAJ masz temat z działu e32 co prawda, ale objawy walniętej odmy są podobne niezależnie od typoszeregów aut.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty
    Po odkreceniu kurka do wlewu oleju na zagrzanym zaczyna jeszcze gorzej chodzić i jak juz złapie jakaś temperaturę nawet 40st to kopci z kurka jak go odkrece...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    13
    BMW
    E38 3.5 V8
    Skąd
    Kęty
    Dzisiaj od rana przegląd auta... Trochę cieplej na zewnątrz 15st auto nie kopcu tak bardzo płyn z chłodnicy po dolabiu węże nadal mieekie ale jak się zagrzeje nie da się pdkrecic kurka bo wywala wodę a węże miękkie... Bagnet z olejem jak wyciagne słychać jak "siorbie" i zasysa powietrze olej smierdzi paliwem nadal nie równa praca a wyciek oleju widać w okolicach tylu silnika przy dole przy łączeniu ze skrzynia jak się nie myle

Podobne wątki

  1. e38 735 manual
    Przez Klakierpkbb w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 17:04
  2. [E38] bmw e38 735 manual z olsztyna
    Przez koziol1102 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 16:45
  3. Duze spalanie e32 735 manual
    Przez Norbert08 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 15:36
  4. [e32] Witam! 735 manual
    Przez mateusz_ w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •