Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zamek bagażnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post Zamek bagażnika

    Borykam się z tym problemem już od dłuższego czasu i nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną, dzisiaj sytuacja miała takie samo miejsce.
    1. Siedzę w samochodzie wciskam guzik żeby otworzyć bagażnik a bagażnik się nie otwiera tylko podniósł się o 1 mm go góry i słychać buczenie (buuuuuuu) włożyłem kluczyk przekręciłem i otworzyłem. Jak już chciałem zamknąć to klapa szła do dołu ale zamek nie docisnął klapy do końca tylko ją lekko zatrzasnął że jej do góry nie można było podnieść. Po wciśnięciu guzika w bagażniku klapa próbowała iść do góry słychać było buczenie czyli pracę pompy itp ale zamek lekko trzymal i nie chciał puścić. Zamek do wymiany? Klapa się podnosi wysoko i ładnie się obniża nie działa od czasu do czasu zamykanie/dociskanie klapy do końca i puszczanie tego zamka żeby zwolnić klapę. Proszę o poradę.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    Borykam się z tym problemem już od dłuższego czasu i nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną, dzisiaj sytuacja miała takie samo miejsce.
    1. Siedzę w samochodzie wciskam guzik żeby otworzyć bagażnik a bagażnik się nie otwiera tylko podniósł się o 1 mm go góry i słychać buczenie (buuuuuuu) włożyłem kluczyk przekręciłem i otworzyłem. Jak już chciałem zamknąć to klapa szła do dołu ale zamek nie docisnął klapy do końca tylko ją lekko zatrzasnął że jej do góry nie można było podnieść. Po wciśnięciu guzika w bagażniku klapa próbowała iść do góry słychać było buczenie czyli pracę pompy itp ale zamek lekko trzymal i nie chciał puścić. Zamek do wymiany? Klapa się podnosi wysoko i ładnie się obniża nie działa od czasu do czasu zamykanie/dociskanie klapy do końca i puszczanie tego zamka żeby zwolnić klapę. Proszę o poradę.
    w zamku w pokrywie jest tam taki mechanizm który załacza krańcówke a ona zamek do dociągania klapy. umnie ten mechanizm się zacinał trzeba było trzasnąć dobrze klapą żeby się dociągła. zrobiłem mały myk i teraz bez problemu działa. rozbierzesz zobaczysz sam. a jak nie podośi się sama tylko z pomocą leka to płyny sprawdzić albo pompa już dupa.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Tak jak pisze ssosnaa , ale tez mozliwe ze zamek w kufrze sie przestawil lub poluzowal.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    nie nic z tych rzeczy docisk mi nie działa na dole w tym zamku ten bolec się nie kręci, przestał działać sprawdzę to i zobaczymy

  5. #5
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Rozbierz najpierw zamek mialem podobnie trzeba lekko zmodyfikowac i bedzie dzialac

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    nie nic z tych rzeczy docisk mi nie działa na dole w tym zamku ten bolec się nie kręci, przestał działać sprawdzę to i zobaczymy
    proste krańcówka w zamku odczep ją i wciskaj jeżeli nie reaguje zamek dociągania klapy do wymiany, albo w zamku silniku dociągania jest dioda sprawdź ją bo sam zamek to zwykły silniczek bezawaryjny. możesz zmostkować krancówke i też ją wykluczysz.
    Ostatnio edytowane przez ssosnaa ; 07-11-2014 o 18:36

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    nie bardzo rozumiem co to jest ta krańcówka? Chodzi ci o to zeby zdemontowac gorny zamek klapy i ręcznie powkładać kilka razy do dolnego zamku dociskającego żeby sprawdzić czy docisk reaguje?? Dioda w docisku tym dolnym mam rozumiec?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    nie bardzo rozumiem co to jest ta krańcówka? Chodzi ci o to zeby zdemontowac gorny zamek klapy i ręcznie powkładać kilka razy do dolnego zamku dociskającego żeby sprawdzić czy docisk reaguje?? Dioda w docisku tym dolnym mam rozumiec?
    kolego krańcówka inaczej włącznik dolnego zamka tak jak mówisz pociskaj sama krańcówkę i zobacz czy reaguje zamek tzn silniczek. jeżeli nie sprawdź napięcie czy dochodzi do silniczka jeżeli nie zmostkuj krańcówkę nie wiem które przewody i wtedy. a jeżeli wszystko git rozbierz slinik dociągania a w nim jest dioda prostownicza sprawdź ją.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Zamek bagażnika
    Przez MCzarny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 14:15
  2. [elektryka] Klapa bagażnika/zamek/czuknij
    Przez tdobe w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 18:37
  3. [elektryka] Centralny zamek z bagażnika
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 11:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •