Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: [e38] Dolozenie dsp do hifi audio

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław

    Question [e38] Dolozenie dsp do hifi audio

    Witam. Chciałbym sie zapytać przede wszystkim czy opłaca sie kupować wzmacniacz dsp i polke tylna ( nie cala półka tylko ta część z głośnikami bez rolety ) z m62 z przed liftowym środkiem za 350zl?

    Od dłuższego czasu chodze z zamiarem żeby się w to u siebie doposażyć. Chciałbym to zamontować w aucie z nagłośnieniem hifi ( 8 głośników ) z kwietnia 1995 roku. Teraz pytanie czy podejdzie i co jeszcze potrzeba ( glosniki w drzwiach na razie chciałbym zoostawić ) wystarczy tylko podłączyć wszystko i będzie to w miarę grac? Pojawi sue tez equalizer i sama funkcja dsp w menu?

    Skąd taka decyzja? Brakuje mi basu, ludzie narzekają, ze nie graja mi głośniki z tylnej półki, a orzecuez ich tam nie ma ;p no i swoja droga podoba mi sie taka półka z dsp. W tym wypadku trzeba cos kodowac i na co mam uwazac ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 29-10-2014 o 23:38

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Żeby założyć to poprawnie musisz kupić półkę dwuczęściową, czyli część maskującą głośniki DSP i część od strony szyby samochodu (z roletą lub bez), inaczej tego nie połączysz.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli chodzi o półkę to nie będzie problemu. Chodzi mi bardziej o wlozenie tego wszystkiego zeby to zagrało. Czy bedzie to działało na bazie plug&play czy rozbieranie pol auta? Wyczytalem, że majac hifi jest latwiej o dsp. Ja szczęście mam hifi czyli nie ma tak duzo roboty jakby przerabiac od podstawowego.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Do dsp masz inną wiązkę inne głośniki tylną półkę i skrzynka na półkę z głośnikami.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Generalnie ja mam HiFi i chciałem DSP, ale uwierz - roboty tyle, rozbierania pół auta :P osobiście odpuściłem temat
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław
    To rzeczywscie prawda ale slyszałem opinie ze glosniki w kabinie ( oprocz tweeterow- ktore tez bym dolozyl w późniejszym czasie) nie za duzo nie różnią miedzy hifi a hifi professional ( dsp ). Polke zwykła bede przerabiać, myślę ze to nie problem. Nie wiem tylko co z tym połączeniem. Zacznijmy od początku, mam wzmacniacz radia hifi odpinam go i w jego miejsce chcialbym dolozyc ten wzmacniscz od dsp, czy te wtyczki sa takie same ? Rozumiem, że wiązka od głośników z tylnej półki to wszystko idzie bezpośrednio pod wzmacniacz dsp?

    Chce po prostu włożyć ta półkę od dsp pod tylna szybe i podłączyć pod nia wzmacniacz zeby one grały oraz w menu byla opcja dsp. Co mi do potrzeba aby to osiągnąć?

    Nie powiedzieliscie mi jeszcze czy cena jest w porządku ( o ile wzmacniacz rzeczywiście dziala)

    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    A co w przypadku jesli chce ktos dolozyc dsp mając hivi, ale nie ma monitorka z navi?Trzeba dolozyc ten maly wyswietlacz (equalizer)- to jest tez tyle samo roboty czy moze ciut mniej?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Mając Hifi i nawigację, myślę, że nie byłoby dużo roboty.
    Poza subwooferem to ilość głośników jest taka sama, tylko same głośniki inne.

    W przypadku systemu Hifi są to głośniki Nokia, a w przypadku DSP są to głośniki Philips

    W obu systemach, każdy głośnik jest podłączony osobno do wzmacniacza, a więc kable idą do samego bagażnika.

    Trzeba by sprawdzić czy mamy sygnał I-bus(szaro-biały przewód z żółtymi plamkami), jeśli nie, to należy go dołożyć, bo to sterowanie wzmacniacza DSP.
    Poza tym zmiana wtyczek i dołożenie instalacji do subwoofera.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław
    Dziękuję za cenną informacje. Mógłbyś mi powiedzieć konkretnie o co chodzi z tym sygnałem i-bus? Moge to dołożyć bez problemu jakims kablem i dorobic wtyczkę czy pytać sprzedawce czy też to dorzuci ( rozumiem, że to cala ta wiązka i bez tego nie zagra w ogóle tak?) Mam mk1( navi, tv, tel, pdc) bedzie pasowac do mnie? Jutro bede mial dokładne zdjęcie tego wzmacniacza to bede wiedzial jaki ma numer seryjny no i powiecie mi czy nie bedzie z nim problemu.

    Mimo to pocieszyliscie mnie i o ile ten wzmacniacz okaże sie sprawny no i przede wszystkim dostępny to go kupie i będę próbować dołożyć u siebie. Navi mam zmieniarke czy tv ( niedługo może i dvbt ) brak tylko dsp :)
    Ostatnio edytowane przez Pawello77 ; 28-10-2014 o 21:53

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszystkim trzeba dokodowac DSP do wyposazenia auta inaczej equalizera na monitorze nie zobaczysz...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna
    Przez Johnny_Bravo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:37
  2. [audio/video] Zmieniarka USB/SD i system TOP Hifi/DSP, jest to możliwe
    Przez cursor w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 10:24
  3. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 15:08
  4. [audio] E38 DSP system
    Przez qaz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:49
  5. [audio] kazda e38 ma system dsp?
    Przez chemik666 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •