Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: [e38] Dolozenie dsp do hifi audio

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Wzmacniacz DSP w E38 raczej nie wyciągnie takiej mocy :) A głośniki tam zamontowane przy 40 W i niskiej częstotliwości wyleciałyby z kosza :) 40 W uzyskuje się w mostku na wzmacniaczach wyposażonych w inne końcówki mocy i przetwornice! 4 głośniki o średnicy 13 cm zamknięte w plastikowej puszce o minimalnym litrażu nie wygenerują nigdy "basu" czyli niskich częstotliwości. Nie mówię tu o łomocie w 30 cm tubie ale wierz mi głośnik 25 cm zamontowany w oparciu kanapy daje znacznie lepsze efekty nawet typu Free Air a każdy wzmacniacz nawet niezbyt drogi potrafi wyciągnąć przynajmniej 50 w.Pomijam inne parametry sprzętu samochodowego audio z lat 90 tych.Oczywiście da się wyciągnąć świetne brzmienie nawet przy małej mocy ale to inna bajka i inny sprzęt. Za procesor DSP + wiązkę + montaż tych gratów płaci się ponad 1000PLN - za tą kasę jestem w stanie zamontować w tym aucie nagłośnienie znacznie lepiej brzmiące w zakresie wszystkich tonów na dobrych głośnikach. Nie mam nic przeciwko DSP ale jak ktoś tego nie ma to najzwyczajniej w świecie lepiej wsadzić nowszej generacji graty ,które lepiej grają i potwierdza to wiele osób oraz dokonane pomiary .Polecam odsłuchać dobrą instalację audio nie zdrutowaną z najtańszych rzeczy z allegro i wtedy porównać to z oryginałem . Wywalałem już różne fabryczne audio z różnych wozów i ich właściciele są mega zadowoleni. Wybaczcie ale ja jakoś nie ogarniam jak można porównać seryjne głośniki do Hertz-a czy Focala :(

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Przede wszystkim trzeba dokodowac DSP do wyposazenia auta inaczej equalizera na monitorze nie zobaczysz...
    Dokładałem DSP w E39 po lifcie. Jak radio "zobaczyło" na I-BUS wzmacniacz DSP to opcja equalizera pojawiła się w menu nawigacji


    DSP to żaden szał. Niestety, ale jak już napisali, z 4x13cm ciężko o jakieś zejście. Tym bardziej, że domyślnie mamy filtr górnoprzepustowy na 40Hz, a więc ciężko o coś więcej poniżej.
    Względem seryjnego stereo to oczywiście jest różnica.
    Kupując dobry zestaw odseparowany, przykładając się do montażu i wygłuszenia. Zasilając go jakimś przyzwoitym używanym wzmacniaczem, ze starych dobrych serii, można osiągnąć jakość dźwięku lepszą niż w DSP i Hifi. Nie mamy efektów "przestrzennych", ale na koncercie też ich nie mamy tylko mamy scenę przed sobą i to z niej dobiega dźwięk.


    E60 moim zdaniem ma lepszy system logic7 niż E65, choćby dlatego, że łatwiej da się ustawić scenę przed sobą(zwłaszcza w trybie "Teatr" )
    W Logic7 mamy 2 subwoofery 20cm pod fotelem, a więc blisko siebie i większe głośniki. 8" zejdzie z reguły niżej niż 5" jak w E38. 8" wychyla się mniej niż 5" dla tej samej częstotliwości i zadanego natężenia.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Jak znaleźć w NCS DSP? Choć bardziej wypadało by zapytać gdzie?

    Po zrzucie pliku TRC dla całego auta widzę całą litanię od DSP ale samego DSP namierzyć nie mogę.
    Muszę zmienić;
    BEDIENELEMENTE
    bordmonitor
    V8 Garage

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Kup sobie dobre radio na baterie, poloz na kanape bedzie szybciej i taniej.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Dzięki nie potrzebuje DSP gra, loudness włączony.
    OT było zbędne.

    Wracając do tematu potrzebuję zmienić wpis na:
    BEDIENELEMENTE
    bordmonitor

    Bo teraz choć wszystko działa nie mogę nic zmienić w DSP (UTLOEWE)
    V8 Garage

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W starszych rocznikach DSP było niekodowalne.
    W nowszych widniało na liście sterowników jako DPS lub AMP
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Zabrałem się do tego od D%PY strony.
    Najpierw trzeba było zmienić SA (00010A010C100574N) Po wrzuceniu nowego SA Od razu na liście modułów pojawiają się GT (NAVI) i TV ale dsp dalej brak (DSP jest widziane w INPIE jako Lear)
    Wcześniejsze dokodowanie Navi w IKE jest bez sensu bo po przejechaniu auta pustym plikiem MAN zawsze navi przestanie działać.

    Wracając po wrzuceniu nowego SA podczas (code Car) pojawia się babol wydaje mi się że ten nowy SA jest lipny.
    Ma może ktoś BMW Decoder porządny?
    i byłby w stanie dołożyć do mojego SA NAVI,TV i DSP?
    SA Które próbowałem wrzucić;00010A01CC111574R

    Choć już widzę chyba że powinno być;10010A01CC111574U
    V8 Garage

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar Bartek74
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    52
    BMW
    e38 750il
    Skąd
    Warszawa
    Z góry przepraszam za prymitywne pytanie.... Jak poznać czy jest DSP?



    Pozdrawiam
    Bartek e38 750il'99

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E38 M60/2 94r
    Skąd
    Wólka Dłużewska
    W menu radia masz equalizer, w bagażniku w lewym boczku za zmieniarką czarna puszkę, w tylnej półce auta głośniki.

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podaj kody ZCS odczytane z NCS Expert
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna
    Przez Johnny_Bravo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:37
  2. [audio/video] Zmieniarka USB/SD i system TOP Hifi/DSP, jest to możliwe
    Przez cursor w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 10:24
  3. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 15:08
  4. [audio] E38 DSP system
    Przez qaz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:49
  5. [audio] kazda e38 ma system dsp?
    Przez chemik666 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •