Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: [e38] Dolozenie dsp do hifi audio

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław
    A to nie jest tak, że automatycznie się pokaże opcja w menu? Z navi tak np bylo. Jeśli nie dużo jest roboty w takim kodowaniu?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    kodowanie to najmniejszy problem jak masz fejsa,

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Tylko czy taka przeróbka będzie miała głębszy sens? Miałem DSP z ori wzmacniaczem i lipa z brzmieniem! Zmieniłem na lepsiejszy wzmacniacz i jest w miarę ale moim zdaniem lepiej założyć dobrego suba np.w podłokietnik , dać dobry,mocny wzmacniacz z możliwościami regulacyjnymi i przy okazji zasilić nim przednie głośniki.Ten zestaw 13tek w półce jest moim zdaniem do bani podobnie jak reszta głośników w tym aucie.Ogólnie koszty będą podobne a efekt lepszy no chyba ,że ktoś ceni sobie oryginalne graty :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Dokładnie, każdy seryjny system nagłośnienia w E38 to żenada, lepiej pobawić się z dodatkowym/własnym wzmacniaczem.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław
    Jestem w stanie uwierzyć, że skrzynka na 1/3 bagaznika będzie miala niższy i mocniekszy bass. Ja nie wyobrażam sobie zajmowania jeszcze wiecej miejsca w bagażniku bo lezy tam dojazdowa ( wole dmuchać na zimne -uroda samochodów zasilanym lpg :)) po drugie cenie sobie oryginalny wyglad i chcialbym w zupełności zostac w serii. Napisałem też, że brakuje mi po prostu basów i myślę, że taki jaki da mi ta półka wraz z wzmacniaczem dsp będzie mnie zadowalac za czasów kadencji tego auta ( next logic7 ). Wracając do tematu. Wtyczki do dsp sa inne niz od hifi philipsa ? Zapytam wprost majac polke i wzmacniacz dsp co bede potrzebowal aby to w ogole zagralo ( w takim sensie, żeby leciala po prostu muzyka z tych wszystkich głośników ). Tweetery wleca w niedługim czasie póki co chciałbym podłączyć jakos to co by ewentualnie było.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    potrzebujesz całą wiązke pod DSP, ostatnio montowałem u siebie DSP z navi. Pracy na jakies 6 godzin. Miałęm wczesniej e38 bez DSP i róznica jest kolosalna w porownaniu z DSP. Polecam montaż.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Tak jeśli chodzi o bas to dsp nie zachwyca, ale ja cenie sobie wyrazistość poszczególnych dźwięków i ich czystość, a nie lubię jak mi ktoś pokazuje jak to jego granie gra w golfie bo włożył skrzynkę z głośnikiem 30 cm 1000 w do bagażnika i zasilił ją wzmacniaczem za 3 stówki do tego 4 głośniki 16 po 30 zł. Potem płacze że mu się szyba odkleiła. Zrobienie car audio zwłaszcza w e38 żeby to miało ręce i nogi wiąże się z przerobieniem całego auta odliczeniami i montażem elementów za co najmniej 5000 zł i wtedy będzie to grało lepiej niż dsp. Ostatnio spotkałem się z opinią ze Logic 7 to lipa, że szału nie robi. Owszem do car audio za 20 000 zl to nie robi.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    12
    BMW
    E38 730i 1995r
    Skąd
    Wrocław
    Szczerze powiem, że nie wiem jak gra dsp w tym aucie ale bylem zachwycony logic7 w e60 polifcie.. mimo zwiększenia głośności nie występowały trzaski czy niedomagania grało równie czysto podkręcone na maxa jak i normalnir.. a mega sa eq np teatr czy cos tam jeszcze :) a wiecie może czy dsp w e65 jest takie same czy lepsze ? W koncu inny segment to audio powinno byc tez lepsze chodzi mi o logic7 bo nie wiem czy wystepowal tam b&o to drugie podobne jeszcze większy kozak..

    Co do dsp w e38. Mam hifi które nawet w miarę gra ( najgorszy nie jest ).. choć przy wyższych głośnościach charcza glosniki ( prawie 20 lat maja .. ) tak mysle czy po dokladce półki i tweeterow z dsp byłbym zadowolony.

    Czyli potrzeba jednak cała wiazke dsp zeby to do hifi podlaczyc nie mozna kombiniwac cos przy wtyczkach?
    Ostatnio edytowane przez Pawello77 ; 31-10-2014 o 08:58

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    I tu jest właśnie cała rzecz! W E60 po lifcie jest już inny wzmacniacz i audio w ciut innej technologii! DSP w E38 to archaiczne nagłośnienie z kiepskimi głośnikami mającymi już sporo lat. Dlatego właśnie moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem inwestycja w coś takiego. Komplet dobrych głośników np. Hertz-a i dobry wzmacniacz grają sporo lepiej a koszty nie są wcale duże. Półka tylna w tym aucie nie zapewnia praktycznie żadnego basu a roboty jest sporo .Co do wiązki to nie jest konieczna ,da się ogarnąć "kombinując" z kabelkami :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Bingo Zobacz posta
    I tu jest właśnie cała rzecz! W E60 po lifcie jest już inny wzmacniacz i audio w ciut innej technologii! DSP w E38 to archaiczne nagłośnienie z kiepskimi głośnikami mającymi już sporo lat. Dlatego właśnie moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem inwestycja w coś takiego. Komplet dobrych głośników np. Hertz-a i dobry wzmacniacz grają sporo lepiej a koszty nie są wcale duże. Półka tylna w tym aucie nie zapewnia praktycznie żadnego basu a roboty jest sporo .Co do wiązki to nie jest konieczna ,da się ogarnąć "kombinując" z kabelkami :)
    Uwielbiam takie wypowiedzi procesor dsp w e38 daje piekną scenę końcówka mocy na tylną półke 4*40wat przy nowych głośnikach daje piękny bass a wymiana głośników na nowe średniej klasy w półce z małą przeróbką 16cm ok 600 zł w drzwiach 13cm ok 400zł , nie ma opcji aby za 1000zł osiągnąć lepsze brzmienie w tej jakości sprawdzić sobie najtańsze instalację oparte na procesorze dźwięku i będzie wszystko w temacie, jeszcze raz powiem jakość dsp a jakość basu bumm bumm bumm to dwa światy nie obrarzając nikogo Armani vs Adidas

Podobne wątki

  1. [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna
    Przez Johnny_Bravo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:37
  2. [audio/video] Zmieniarka USB/SD i system TOP Hifi/DSP, jest to możliwe
    Przez cursor w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 10:24
  3. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 15:08
  4. [audio] E38 DSP system
    Przez qaz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:49
  5. [audio] kazda e38 ma system dsp?
    Przez chemik666 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •