Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: trójnik na weżach - pękł

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica

    trójnik na weżach - pękł

    Witam dzis podczas wymiany termostatu zauwazylem pekniety trojnik na wezu powrotnym do zbiorniczka. Trojnik znajduje sie pod przepustnica, problem w tym ze nie moge tego nigdzie kupic w miescie, serwis to ma w kwocie 240 zl razem z wezami. Udalo mi sie dostac cos podobnego w sklepie z czesciami ale... jest to trojnik na weze do spryskiwaczy, gosc mowi ze wytrzyma na chlodziwie ale cos mi sie wydaje ze nie. Co myslicie? Srednica trojnika to 8-10 mm i naprawde dostanie czegos podobnego graniczy z cudem.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    To czemu nie kupisz tego co ma serwis? Do konca tygodnia powinienes miec to u siebie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    To czemu nie kupisz tego co ma serwis? Do konca tygodnia powinienes miec to u siebie.
    Ty bys kupil 3 cm trojnik za 240 zl?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Gdybym potrzebował i inne zamienniki mogłyby nie wytrzymać to kupiłbym.Z układem chłodzenia nie ma żartów.Ostatnio też nam uciekło ponad połowa płynu chłodzącego w jednej 750i bo ktoś zrobił jakąś prowizorke kiedys i w końcu pusciło.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Tu nie chodzi o prowizorke czy druciarstwo, tylko o to zeby zastapic cos co kosztuje 240 zeta a powinno kosztowac 8.50. Wole poszukac metalowego za 14.80 zl lub jak pytalem wyzej zastosowac trojnik z wezy spryskiwaczy - tylko czy to wytrzyma.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Mojemu Koledze w E65 też pękł ten trójniczek...dorobił sobie taki z miedzi...jeździł na nim przez wiele lat i z tym miedzianym trójnikiem sprzedał auto.Przynajmniej miał pewność,że już nigdy nie pęknie.Pokaż zdjęcie tego trójniczka to powiem Ci jakie miedziane części trzeba kupić i sam to polutujesz...zresztą każdy...nawet początkujący...hydraulik Ci coś takiego wykona.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica

    Post

    kolego mysl jest swietna, tez myslalem o tym zeby ktos mi to dorobil, trojnik jest w ksztalcie - Y - . Koleżka mi dzwonil, ze zalatwi mi jutro z TDI z serwisu, mowi ze ponoc identyczny, takze rano bede wszystko wiedzial.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    e60 545i
    Skąd
    szczucin
    ja mam założony taki plastikowy o jakim piszesz chyba w katalogu romixa go znalazłem za 4zł i już długo długo na nim śmigam bez żadnych problemów.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Hejka, woz poskladalem na pieknym trojniku z vw, termostat wymieniony. Kolezka z legnicy ktory ma klamoty do takich tlusciochow mowi, ze te trojniki czesto pekaja, trzeba kombinowac zeby cos dobrac, ori drogi, uzywka tez juz przegrzana wiec mamy kolejna bolaczke e65.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Dlatego mówię...miedź i tylko miedź...na wieki :) ...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •