Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: 735i nierówna praca silnika przez dwie minuty na zimnym silniku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko

    Post 735i nierówna praca silnika przez dwie minuty na zimnym silniku

    Witam,
    Posiadam E65 735i silnik N62 rok 2002. Mam mały problem przy odpalaniu na całkiem zimnym silniku. 7-er przez około dwie minuty (czas ten jest zawsze taki sam i nie zależy od temp. zewnętrznej) pracuje nierówno, trzęsie budą i wydech jakby jest trochę głośniejszy. Wymieniłem dość sporo rzeczy: świece, cewki, pompa paliwa, regulator ciśnienia wraz z filtrem paliwa, założyłem inne wtryski, czujniki temperatury nowe - brak jakiejkolwiek reakcji na te wszystkie zmiany. Na INPIE brak błędów. Jedyna zależność jaką zauważyłem to to iż przez ten czas nierównej pracy silnika valvetronic ustawia się na max otwarcie zaworów. Praca zawsze normuje się z chwilą kiedy valvetronic zmienia swoje ustawienia na bardzo małe otwarcie zaworów. W serwisie boscha stwierdzili że jest za uboga mieszanka i sondy po rozgrzaniu każą dać więcej paliwa - co jest przyczyną normowania się pracy silnika. Kazali wlać dobry środek do wtrysków i pojeździć. Jednak to nie przyniosło żadnego efektu. Wymieniłem więc wtryski ale brak reakcji. Może ktoś miał podobny przypadek lub posiada wiedzę czy ten valvetronic ma otwierać się na maxa przez tą chwilę? Czy może komputer zwariował lub coś każe mu tak się zachowywać?
    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez SebaE38 Zobacz posta
    Witam,
    Posiadam E65 735i silnik N62 rok 2002. Mam mały problem przy odpalaniu na całkiem zimnym silniku. 7-er przez około dwie minuty (czas ten jest zawsze taki sam i nie zależy od temp. zewnętrznej) pracuje nierówno, trzęsie budą i wydech jakby jest trochę głośniejszy. Wymieniłem dość sporo rzeczy: świece, cewki, pompa paliwa, regulator ciśnienia wraz z filtrem paliwa, założyłem inne wtryski, czujniki temperatury nowe - brak jakiejkolwiek reakcji na te wszystkie zmiany. Na INPIE brak błędów. Jedyna zależność jaką zauważyłem to to iż przez ten czas nierównej pracy silnika valvetronic ustawia się na max otwarcie zaworów. Praca zawsze normuje się z chwilą kiedy valvetronic zmienia swoje ustawienia na bardzo małe otwarcie zaworów. W serwisie boscha stwierdzili że jest za uboga mieszanka i sondy po rozgrzaniu każą dać więcej paliwa - co jest przyczyną normowania się pracy silnika. Kazali wlać dobry środek do wtrysków i pojeździć. Jednak to nie przyniosło żadnego efektu. Wymieniłem więc wtryski ale brak reakcji. Może ktoś miał podobny przypadek lub posiada wiedzę czy ten valvetronic ma otwierać się na maxa przez tą chwilę? Czy może komputer zwariował lub coś każe mu tak się zachowywać?
    Z góry dziękuje za pomoc.

    miałem to samo były to cewki teraz jest lepiej ale auto jak postoi 24h dłużej odpala ale już tak nie śwriuje. ale mam tak że na jałowym dam gaz do 4-3.5 tys obroty spadają staja na 1.5tys i pomału schodzi.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko
    Z tymi obrotami to u mnie jest tak samo chociaż nie zawsze czasami spadają normalnie. Jak mogę wiedzieć to jakiej firmy założyłeś te cewki?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez SebaE38 Zobacz posta
    Z tymi obrotami to u mnie jest tak samo chociaż nie zawsze czasami spadają normalnie. Jak mogę wiedzieć to jakiej firmy założyłeś te cewki?
    boscha mam wszystkie. ale odpalanie czasem masakra po dluzszym staniu

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    e60 545i
    Skąd
    szczucin
    sprawdź odmy jeśli jeszcze tego nie robiłeś, masz je na obu pokrywach zaworowych.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez nulek8 Zobacz posta
    sprawdź odmy jeśli jeszcze tego nie robiłeś, masz je na obu pokrywach zaworowych.
    wiem kolego ostanio tam zaglądałem to membrana guma była lekko zabrudzona a wymienić to czy jakoś całość?

    to by było powodem zapalania ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Czy w blokach wartosci mierzonych nie mozna sprawdzic ktory cylinder nie domaga po odpaleniu? Chodzi o chwilowe spalanie na cylindrach. W grupi vag moge to sprawdzic a w bmw nie wiem bo nie mam programu ale wydaje mi sie ze tez mozna. Sonda moze tez byc problemem, mimo ze nie pracuje na zimno. W e65 nie ma dodatkowo modulow zaplonowych?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko
    Koledzy u mnie te membrany nie są powodem złego odpalania bo są nowe. Nowe membrany są w zestawie ze sprężynką i plastikowym dekielkiem. W inpie znalazłem dane o korekcji dawki poszczególnych wtrysków na wolnych obrotach. Jednak u mnie na każdym cylindrze są niemal identyczne. Jest dodatkowy moduł VVT który steruje pracą valvetronica oraz cewkami.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Kolego jestem pewny ze w programie wylapiesz ktore cylindry nie domagaja po odpaleniu. Blad sie nie zapisuje na stale lecz w blokach wartosci mierzonych napewno mozna to sprawdzic

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Napewno nie domaga 1 lub 5 cylinder - slinik bedzie do roboty, jeszcze troche i nawet na cieplym bedzie swirowal.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [silnik] M60B40 nierówna praca na zimnym silniku
    Przez jackolus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 02:18
  2. Nierówna praca na zimnym silniku - M62B35
    Przez dumle26 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 07:27
  3. [silnik] Dziwna praca na zimnym silniku POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:52
  4. [silnik] Nierówna praca przez chwile po przełączeniu z LPG na PB
    Przez yogas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 06:07
  5. Nierówna praca na zimnym silniku BMW 750iA
    Przez gawor89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •