Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E65 nie odpala, alarmy DSC, Servotronic Failure itp...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Warszawa

    Post E65 nie odpala, alarmy DSC, Servotronic Failure itp...

    Witam

    Przejzalem juz cale forum, cos podobnego znalazlem ale nie do konca. :-)
    Chodzi o to ze autko jezdzilo i odpalalo bardzo dobrze. Teraz jak zaczely sie zimniejsze noce rano nie moge uruchomic silnika.
    Po wlaczeniu zaplonu na ekranie wyskakuje DSC Failure, Servotronic Failure, Drive moderately.
    Po czyms takim po wcisnieciu hamulca i przycisku start nic sie nie dzieje :-(, nieraz po okolo 10-15 minutach takiego wlaczania/wylaczania kluczyka odpala ?!?
    Po okolo 1 minucie gasze samochod, po 5 sekundach odpalam, wszystko dziala, zero alarmow ?!? nie rozumiem troche tego.
    Jakby bylo cos nie tak z akumulatorem to wywalilo by zeby doladowac (kiedys tak sie stalo jak przesadzilem z muzyka na postoju :-)

    Jesli gdzies bylo to na forum to prosze o wskazanie linka bo nic nie znalazlem.
    Akumulator podobno byl wymieniany, jest bosch AGM 95Ah 850A, probowalem go podladowac przez wyprowadzone klemy pod maska (zgodnie z instrukcja BMW) ale nie wiem czy to ten problem bo po 8h ladowania i tak alarmy sie pojawily :-(

    Moze ktos mial podobne problemy i ma jakies cenne wskazowki ?

    Pozdrawiam
    bombel

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar balcer123
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    68
    BMW
    obecnie brak, było '2006 E66 750 Li oraz '1997 E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    Ja miałem bardzo podobny problem włącznie z brakiem możliwości uruchomienia silnika, ale w Mercedesie. Przyczyną okazała się wilgoć w koncentratorze CAN, który tam niefortunnie był zamontowany w progu kierowcy.
    Tylko, że w E65 z tego co widziałem w WDS koncentrator K-CAN, do którego jest podłączony m.in. Servotronic jest pod lewym przednim słupkiem, a koncentrator PT CAN, ko którego jest podłączony DSC jest z prawej nad schowkiem.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bombels Zobacz posta
    Witam

    Przejzalem juz cale forum, cos podobnego znalazlem ale nie do konca. :-)
    Chodzi o to ze autko jezdzilo i odpalalo bardzo dobrze. Teraz jak zaczely sie zimniejsze noce rano nie moge uruchomic silnika.
    Po wlaczeniu zaplonu na ekranie wyskakuje DSC Failure, Servotronic Failure, Drive moderately.
    Po czyms takim po wcisnieciu hamulca i przycisku start nic sie nie dzieje :-(, nieraz po okolo 10-15 minutach takiego wlaczania/wylaczania kluczyka odpala ?!?
    Po okolo 1 minucie gasze samochod, po 5 sekundach odpalam, wszystko dziala, zero alarmow ?!? nie rozumiem troche tego.
    Jakby bylo cos nie tak z akumulatorem to wywalilo by zeby doladowac (kiedys tak sie stalo jak przesadzilem z muzyka na postoju :-)

    Jesli gdzies bylo to na forum to prosze o wskazanie linka bo nic nie znalazlem.
    Akumulator podobno byl wymieniany, jest bosch AGM 95Ah 850A, probowalem go podladowac przez wyprowadzone klemy pod maska (zgodnie z instrukcja BMW) ale nie wiem czy to ten problem bo po 8h ladowania i tak alarmy sie pojawily :-(

    Moze ktos mial podobne problemy i ma jakies cenne wskazowki ?

    Pozdrawiam
    bombel
    wiem np. że jeżeli kończy się alternator bądź rozrusznik też mogą się dziać takie cyrki. kiedyś kończące się szczotki a alternatorze rosypały mi pamięć gazu i nie działał. robiły zwarcie.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Warszawa
    Akumulator wyjęty i się ładuje. Generalnie to po włożeniu nie powinno być problemu jeśli to problem z alternatorem itp, podłącze go w Piątek i sie okaże, ale chyba nie bedzie tak kolorowo. Obawiam się że to może być problem z wilgocią, tylko nie wiem, który sterownik jest na nią uczulony. Może macie jakiegoś magika z Warszawy godnego polecenia ?

    Pozdrawiam
    bombel

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG
    też warto zajrzeć do sterowników patrząc na silnik po lewej masz puchę ze wszystkim pod filtrem kabinowym tam jest 6 czy ileś tam śrub na imbus odkreć popatrz czy jest wilgoć. kiedyś w e39 z prawej strony miałem źle założoną rynne odprawadziania wody i wszystko leciało pod filtr aż zatkało dziurę na dole i serwo wszystko stało w wodzie dłuży czas.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Warszawa
    Akumulator naladowany na full. nie rozwiazalo to problemu, coraz bardziej sklaniam sie w kierunku wilgoci :-)
    ssosnaa calkiem mozliwe ze masz racje, bo juz od dluzszego czasu zdawalem sobie sprawe z tego ze aku jest dobry, tylko jakis komputer szaleje.
    We wtorek wymieniam filtry tak wiec dobiore sie troche glebiej i zerkne co tam slychac.
    Dam znac co i jak do konca tygodnia ale jestem dobrej mysli, dzieki za porade.

    Pozdrawiam
    bombel

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Warszawa
    Pucha rozebrana, czysto i sucho, rynienka odprowadzenie tez eleganckie, dodatkowo tez podsuszylem przez noc i podociskalem kostki i niestety nie pomoglo. Przez ostatnie dni bylo powyzej 10 stopni i problem sie nie pojawil ?!!
    Mozliwe ze problem w koncentratorze CAN, gdzie go szukac? prosba o dokladny opis bo nie chce rozebrac calej fury :-) moze jakas fotka pogladowa bo nad schowkiem albo pod slupkiem za duzo mi nie mowi , nie jestem mechanikiem tylko informatykiem :-)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    wyciągnij latareczkę BMW ze schowka i odpal :) znam taki przypadek że całe zamieszanie robiła latarka BMW w schowku która po pewnym czasie rozładowywała itp jaja się działy sprawdź :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Warszawa
    Jesli chodzi latarke to problem raczej mnie nie dotyczy, poprzedni wlasciciel pewnie zostawil sobie ja na pamiatke :-)
    generalnie to alarmy sie nie pojawily na nowo, ale zrobilo sie troche powazniej:-(
    4332 rail-pressure-regulation-valve ... pali 5 sekund i gasnie. oczywiscie nie jezdzi tylko stoi.
    juz sam niewiem co teraz polecialo ... mozliwe ze dalej problem z elektronika, przekaznikami itp.

    mial ktos taki temat u siebie przerabiany ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    4
    BMW
    730 D
    Skąd
    Hajnówka
    Witam,
    wklejam wszędzie bo może pomoże komuś
    Mi też nie odpalił i wywalił błędy wszelakie.
    listwa, kabel (jak zwał tak zwał) masa od karoserii do silnika się przepaliła, przetarła...tylko tyle i aż tyle :)

Podobne wątki

  1. [elektronika] [E65 2005, 3.0d] Problem z DSC - Steerning Angle Sensor
    Przez yendrek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 10:35
  2. [zawieszenie] [E65/E66] EDC - suspension control failure
    Przez JanuszKF w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 12:10
  3. [elektryka] e38 740d, nie kreci rozrusznik i nie odpala, nowy akumulator.
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:21
  4. [Stag] [e65] po jeździe na lpg nie odpala. A na pb jest ok
    Przez lysyadam27 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2011, 22:22
  5. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •