Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: brak mocy oraz drgania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław

    Post brak mocy oraz drgania

    Wiec tak pojechałem autem na spotkanie ważne. Pozostawiłem samochód na jakieś 2 godziny temp powietrza około 3 stopnie. Przyszedłem zapaliłem temp silnika na niebieskim więc chwile pochodził sobie po przełączeniu na gaz dopiero ruszyłem. Autko jechało normalnie. Na światłach zatrzymałem się przyszło zielone ja mu naciskam gaz a on tak zbierał się ale czułem że coś nie tak (każdy czuje swoje auto i wie co może także od razu wiedziałem że nie ma mocy tej co powinno) przełączyłem na benzynę myśląc że może gaz do dupy albo coś ale im mocniej mu gaz tym bardziej zaczął mulić i lekko szarpać więc zjechałem na pobocze i od razu poczułem w miejscu stojąc dość mocno wyczuwalne wibracje. Zgasiłem silnik i po chwili odpaliłem i było lepiej ale zaraz to samo się zrobiło. Teraz wieczorem auto ostygło więc zapaliłem je ruszyłem i normalnie moc wszystko. Jak tylko się nagrzało do 108 stopni bo taką temp mam cały czas muli nie chce jechać. Pierwsze co mi przyszło do głowy to że na wszystkie baniaki nie pali. Ale czemu? Co może być przyczyną? nie mam kompa więc jutro muszę się wybrać do kogoś z tym ale mam nadzieję że ktoś przybliży mi co może być przyczyną. Silnik 4.4 przed lift
    Ostatnio edytowane przez pawelst3c ; 24-10-2014 o 22:18

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Jak na wolnych kuleje to stawiam na swiece lub cewki. W tych silnikach czesto leci z uszczelek pokryw zaworow i zalewa swiece. Jak nie masz kompa to jak Ci juz bedzie kulal to odlaczaj po koleii wtyczki od cewek i sluchaj czy praca silnika sie zmienia. Takim sposobem bedziesz wiedzial ktory cylinder nie chodzi.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław








  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Ten ostatni wykres mi się nie podoba. Coś Ci się z całą jedną stroną, garami 1-4 podziało.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Wiekszosc bledow dotyczy wypadania zaplonu cylindrow 1 2 4 ale z wykresu widac ze cylinder nr 3 tez nie funkcjonuje prawidlowo. Podobne bledy widzialem kilka razy u siebie i znajomych jak mieli problem z cewkami lub ukladem paliwowym - wtryskami.
    Blad 139 to z tego co mi wiadomo to blad termostatu.
    Zastanawiajacy jest blad nr 98 blad zaworu paliwa z tego co kojaze moze tu tkwi problem? Puzniej lukne gdzie znajduje sie ten zawor paliwa bo nigdy nie mialem z nim do czynienia...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław
    prosilbym o wszystkie sugestie.. hm ale co nagle by padly wszystkie cewki? albo wtryski?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Kolego sciagales ta pokrywe pod ktora sa cewki? lukales tam czy swiece nie sa pozalewane olejem z pod dekla?
    Moze pozamieniac cewki dla pewnosci to jest chwila roboty. Nie wiem jak rozkminic ten blad 98... Raczej malo prawdopodobne zeby kilka cewek kleklo na raz. Mialem kiedys takie objawy jak mylem silnik, raz palil na wszystkie garnki a raz tylko na 4... powyjmowalem swiece i cewki oczyscilem wszystko i bylo oki. Nie wiem co wiecej ci podpowiedziec.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław
    wiec tak cewki ok swiece nie wykrecalem bo nie mam takiego klucza ale z gory widze suche.. jak odkrece co tam bedzie nie wiem... hm przypuszczam kolektor wydechowy ze nieszczelny albo katalizator zapchany.. nie wiem co po za tym...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Sonda lambda od cylindrów 1234 padła;-) Właśnie przerabiam to w m52. Po nagrzaniu połowa silnika wariuje trzęsie i nie jedzie. Widać wyrażnie w inpie że sonda po nagrzaniu staje w miejscu. A błędu samej sondy nie pokazuje;)

Podobne wątki

  1. Brak mocy
    Przez DUZY27 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 20:10
  2. Brak Mocy
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 15:56
  3. E61 N53B30 trzęsie calym autem oraz brak mocy. kody z inpa
    Przez mcdziubek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 18:16
  4. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 17:33
  5. brak mocy
    Przez MARO777 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •