Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: uszczelka wokół ramek ozdobnych

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork

    Post uszczelka wokół ramek ozdobnych

    Koledzy nie mam uszczelek w tych bocznych ramkach wokół drzwi idzie to czymś zastąpić bo nowe elementy są dość drogie.Znalazłem podobny temat na tym forum http://forums.bimmerforums.com/forum...cracked-rubber

    Pytanie co to za dokładnie wzór tej uszczelki ?

    Znalazłem coś podobnego w tym linku http://www.purgum.pl/nowe_profile.php?cat=27 Może ktoś coś takiego już przerabiał?
    Ostatnio edytowane przez miglanc153 ; 23-10-2014 o 21:15

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

    Post

    uszczelka powinna być na tym bumerangu wokół małej szybki. Nr 3



    Poszukaj sobie w sklepie uszczelek przylepnych takich jak do okien, najlepiej czarnych :) wyciąg ten bumerang i przyklej uszczelkę wokół krawędzi załamania we wnęce, potem załóż ten bumerang i już. Tylko trzeba się przyłożyć i zrobić to dokładnie.




    opis masz tutaj http://meeknet.co.uk/E38/E38_Rear_We...eplacement.htm

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A jaka role pelni ta uszczelka? Ja z jednej strony nie mam wogole a z drugiej jakies pozostalosci zostaly po niej..

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    chyba ozdobną i dodatkowo zasłania szczelinę gdzie są kanały odpływowe, ja tez nie mam, miałem jakiś czas zrobione z uszczelki przylepnej, ale ona była za gruba i nie leżała idealnie więc wywaliłem.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    O to to to to, też mnie te farfocle denerwują a szukałem tego na realoem i pytałem w ASO i nikt o niczym takim nie wie... Czyli występuje tylko jako integralna część tego bananka za szybą... Nic to, trzeba będzie coś wyrzeźbić, choć nie lubię tego robić jeśli chodzi o auto.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Ja kupiłem uszczelkę o zbliżonym kształcie do fabrycznej w zakładzie gdzie wymieniają szyby do aut. Mają sporo różnych wzorów. Na pewno nie leży tak pewnie jak ori ale jeżeli nikt się nie czepi to wytrzyma.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Odswiezam temat aby nie zakładać nowego.
    Robił ktoś podobny zabieg u siebie? Mam problem ze znalezieniem czegoś zbliżonego wyglądem do oryginału.

    Sprawa bardzo PILNA-proszę o pomoc.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ciężka sprawa z tą uszczelką. Też myślałem żeby ją dorobić ale jak zobaczyłem jak to wygląda to jednak postanowiłem wydłubać starą i nie mieć wcale. Wogóle nie rzuca się to w oczy, że jej nie ma. Poza tym nie pełni ona żadnej funkcji poza ozdobną. Może kiedyś kupię po prostu w oryginale chociaż cena chyba ok. 7 stów za sztukę zabija. Myślę też o kupnie używki. Widziałem kilka sztuk na allegro i wyglądały przyzwoicie. Dorabiać na pewno nie będę.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice

    Post

    bardzo prosta naprawa tylko spinki przy odpinaniu listwy często odpadają ,fabrycznie są klejone i należy je przykleić jakby co,nowe są dostępne w aso
    uszczelki zastosować z uszczelek okiennych gumowych,kleić na słupki
    Ostatnio edytowane przez kat ; 06-05-2018 o 15:21

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Slowik-bez wygląda brzydko.Staram się zachować oryginalny wygląd i zależy mi na tych uszelkach.Cena w ASO za 2szt to prawie 2tyś już z tego co pamiętam..
    Mam wszystkie spinki nowe jednak nie wiem skąd wziąć podobną uszczelkę.W tych internetowych hurtowniach te które znalazłem nie są nawet podobne do oryginału...

Podobne wątki

  1. jak zdjąć czarne listewki drzwiowe wokół szyb?
    Przez lukasz740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •