Witajcie,

Mam problem z listwami dachowymi idącymi od przedniego podszybia, wzdłuż szyby, przez dach, do tylnej szyby włącznie.

Czy to normalne, że po przyłożeniu niewielkiej siły odginają się w taki sposób?
http://youtu.be/VsGImKy5oU0

Listwy były ściągane przez lakiernika, bo gdzieniegdzie powstały purchelki i były całe malowane ponownie (chyba utleniło się aluminium). Założone na 99% na starych spinkach, a trzymają się jak widać...

Jaka jest prawidłowa procedura montażu? Jest o tym jakaś wzmianka w dokumentacjach BMW? Zdjąłem jedną z nich, mam dwa pomysły odnośnie montażu- albo spinki do karoserii i wciskanie na siłę (niespecjalnie mocno się trzymają), albo nałożenie spinek w odpowiedniej odległości już na listwę (4 spinki przy szybie przedniej i bodajże 4 przy tylnej, te dachowe zostają na miejscu bo są innej konstrukcji) i umiejętne naciąganie listwy ze spinkami na kołeczki wystające z karoserii. Jednak cholernie ciężko tą listwę wtedy przesunąć, bo przylega do szyby gumową częścią...

Pytam, bo mam problem, który niesamowicie irytuje- auto po przekroczeniu 100-120 km/h gwiżdże jak stary czajnik z gotującą się wodą... Przed oddaniem do lakiernika również się to zdarzało, ale dużo ciszej, przy większych prędkościach. Przyczyny do dzisiaj nie ustaliłem, a chcę to naprawić jak najszybciej. Pisk o wysokiej częstotliwości słychać z okolicy przedniej szyby, zdecydowanie nie od strony grodzi silnika, tylko bardziej na górze lub w narożniku, ciężko określić. Uszczelka między szybą a dachem wydaje się być zamontowana prawidłowo.

W samochodzie była wymieniana przednia szyba- na oryginalną BMW. Nie wiem, czy została poprawnie wklejona. Tutaj również prośba o jakieś podpowiedzi odnośnie prawidłowej procedury, bo noszę się z zamiarem jej wyjęcia i ponownego wklejenia zgodnie ze sztuką, jeżeli poprawny montaż listewek nie załatwi problemu.

Dodam jeszcze, że szczeliny w aucie są równe i nie było składane z dwóch przystanków ;-)

Pomóżcie, proszę :-)

Pozdrawiam,
Łukasz.