Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Typy skrzyń automatycznych

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    12
    BMW
    E32 730i M30, 735iA M30
    Skąd
    WWA

    Post Typy skrzyń automatycznych

    Witam, przeszukałem cały internet i nie znalazłem konkretnych informacji na temat typów skrzyń 4HP22 stosowanych w E32
    Jako ,że mam do kupienia E32 735i bez kontroli trakcji z padniętym automatem (produkcja 12/89) a skrzynia którą mogę kupić
    pochodzi również z 735 z tym ,że z rocznika 1987, póki co nie porównywałem ilości pinów w gnieździe w żadnej ze skrzyń bo nie miałem
    takiej możliwości ale moje pytanie brzmi, czy jest duża szansa ,że skrzynia będzie pasowała P&P? Czy w razie innej ilości pinów w gnieździe,
    jest możwliość przekładki komputera od skrzyni i również będzie to działało?

    Pozdrawiam Piotrek

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    A numery z tabliczek znamionowych sie pokrywaja?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Jest bardzo duża szansa że te skrzynie są inne. '87 ma inne sterowanie, niezależnie ile pinów ma wtyczka.

    Potrzebujesz skrzynie z rocznika swojego auta.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    skrzynia pasuje P&P sterowanie nie skrzynia z 87 3 piny skrzynia 89 7. Montujesz skrzynie z 87 i przekładasz płytę sterującą ze starej i jest ok.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    12
    BMW
    E32 730i M30, 735iA M30
    Skąd
    WWA
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, kupiłem dziś tę sztukę z '89 roku, ze skrzynia jest taki problem, że jeździ tylko na wstecznym. Z tego co sie orientowalem w tej skrzyni ktora mam w aucie pekniety jest kosz od forwardu, czy nie jest to wynik uszkodzonej plyty sterującej? Robił już ktoś myk z przekładką plyty sterującej czy znacie to tylko z teorii? Chciałbym zrobić to w miarę rozsądnie, nie koniecznie najtaniej. Moze mtoś z klubowiczow ma pewną uzywkę 4hp22, lub trudni się naprawą automatów ?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    ja znam z teori ale wiem że tak się robi w E32 bo ciężko mieć farta że przekładasz samą skrzynie z obcą płytą i czasem inną kostką i żeby to działało, czasem można mieć te same piny i kompa od skrzyni ktora sie kupi i nie dziala, dlatego przeklada sie płyte i ma chodzić. Rozmawiałem kiedyś tutaj o tym z kolegą od nas który kupił E32 od mojego kumpla po przekładce automatu i ona dzialala w awaryjnym a on nie umial sobie poradzic i tak sprzedal a on sie smial ze przelozyl plyte ze starej i ze chodzi jak złoto.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    12
    BMW
    E32 730i M30, 735iA M30
    Skąd
    WWA
    Dzięki za info, jednak zastanawiam się czy pekniety kosz sprzeglowy nie jest wynikiem zlego dzialania elektrozaworow?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekE32 Zobacz posta
    Dzięki za info, jednak zastanawiam się czy pekniety kosz sprzeglowy nie jest wynikiem zlego dzialania elektrozaworow?
    Nie, nie jest. Jest wynikiem innej typowej usterki tej skrzyni.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    12
    BMW
    E32 730i M30, 735iA M30
    Skąd
    WWA
    Czyli bez stresu brać skrzynię z 87 i na pewno uda się przełożyć mechatronikę z mojej uszkodzonej i będzie śmigać? czy szukać dalej?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    jaką skrzynie byś nie kupił to i tak ci pewnie nie zadziała na kablach i kompie z auta, jeśli chcesz sie bawic to raczej nie masz wyjscia. Ten myk podobno działą ale 3 piny a 7 lub 8 to mi sie wydaje dziwne że ta 3 pinowa bedzie jakaś tępa w porównaniu do tej z 7 pin. Ale skrzynia z 87 sprawdź czy przypadkiem nie jest mechaniczna, ona nie ma trybów jazdy i elektroniki a kickdown sterowany jest linką z przepustnicy.

Podobne wątki

  1. Środek bilstein do skrzyń automatycznych
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 18:56
  2. Serwis skrzyń automatycznych POZNAŃ
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •