Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: jeden wielki problem z elektronika alarm wyje, bagaznik się otwiera, szyba nie działa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański

    Post jeden wielki problem z elektronika alarm wyje, bagaznik się otwiera, szyba nie działa

    Mam duży problem z moja e38, zaczelo się parę dni po zakupie. Pewnego dnia pasażer z tylu za kierowcą chcial otworzyć okno i nie działa, natomiast z drugiej strony szyba się normalnie otwiera. Na drugi dzień gdy auto stalo pod blokiem nagle zaczal wyć alarm, pomyślałem moze ktoś szedl i uderzył czy cos ale za 2-3 min od wylaczenia i wlaczenia alarmu pilotem zaczal znowu wyć i tak ciągle wyl co 2-3min. Następnego dnia przestala dzialac kolejna szyba z tylu i central w tylnych drzwiach również przestal dzialac i nie szlo ich otworzyć, okazało się że spalił się bezpiecznik pod maska 30A , po wymianie bezpiecznika zaczal dzialac central z tylu i jedna szyba lecz druga nadal nie działa, bezpiecznik spalil się następnego dnia znowu i ta sama sytuacja, zalozylem przed wczoraj kolejny nowy i poki co jest caly ale potopiony mocno. Dzisiaj zaczal sie otwierac bagażnik, niezależnie od tego czy auto stoi otwarte lub zamknięte czy w trakcie jazdy nagle sam otwiera się bagażnik i wyświetla komunikat na liczniku. Ja już nie mam pomysłu co jest z tym autem, ciągle albo biegam wylaczyc alarm albo wymieniam bezpieczniki albo zamykam bagażnik

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    jedź do jakiegoś elektryka niech sprawdzi instalacje, kompa itd, może jakaś wilgoć czy cos...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    Mi tez wyl co chwile alarm , okazalo sie ze czujnik otwierania maski sie zatarl , wypialem i po sprawie :P z szyba mozliwe ze silniczek padl badz juz koncowka :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Co do szyb i centralnego to u mnie winny byl modul komfortu znajdujacy sie w drzwiach kierowcy kolo glosnika, a z alarmem mam problem do dzis i poprostu zamykam auto tym guzikiem kolo lewarka od biegow i odlaczylem syrene na wszelki wypadek wiec jak sie wlaczy to tylko swiatlami mruga przez 5 min i sie wylacza... Moze sprobuj odlaczyc ten modul w drzwiach i zobacz czy te cyrki ustapily..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kolejna rzecz która dziś zauważyłem, bagażnik otwiera się sam gdy pada deszcz, gdy chce otworzyć szybę z tylu za kierowcą która nie działa to przygasają wszystkie lampki w aucie i pyka coś w silniczku od szyby i w module komfortu.
    Ostatnio edytowane przez milosz123123 ; 15-10-2014 o 22:57

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    pewnie coś z masą ;)
    masz dostęp do INPY, wszystko da się przetestować kompem ;)
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański
    Nie mam, zapala mi się komunikat ze jest za mało płynu chlodniczego mimo ze jest prawie ful, po zgaszeniu auta cos bulgocze w głębi deski rozdzielczej

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Zdejmij boczek drzwi i podlacz silniczek od szyby na krotko, zobaczysz czy wogole jest sprawny i czy szyba chodzi.. U mnie wszystko przygasalo bo szyba nie chodzila.. byla zablokowana stad tez sie dziwilem dlaczego mam ryse na szybie..

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez milosz123123 Zobacz posta
    Kolejna rzecz która dziś zauważyłem, bagażnik otwiera się sam gdy pada deszcz, gdy chce otworzyć szybę z tylu za kierowcą która nie działa to przygasają wszystkie lampki w aucie i pyka coś w silniczku od szyby i w module komfortu.
    Na 99% masz rozwalony mechanizm podnoszenia szyby- czesty przypadek w E38 / E39.
    Sprawdz gdzie woda dostaje sie do auta bo skoro przy padajacym deszczu wariuje to napewno gdzies sie leje.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    jak do tego przepala bezpiecznik to gdzies sie zwarcie robi, sam bym nie kombinowal tylko podjechal do elektryka zanim w lokalnej gazecie ukaze sie kolejny artykul o spalonym aucie ;>

Podobne wątki

  1. [karoseria] Nie działa jeden spryskiwacz lampy.
    Przez Jakub w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 17:51
  2. [elektronika] Szyba sie nie otwiera
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 23:17
  3. [ elektronika] Jak u Was działa fabryczny alarm?
    Przez michal_5000 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 15:41
  4. Szyba przód kierowca nie otwiera się
    Przez piotr e38 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:01
  5. Szyba kierowcy nie otwiera się
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •