Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zmiana kierownicy zwykłej na M - problem z multifunkcją

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW

    Post Zmiana kierownicy zwykłej na M - problem z multifunkcją

    jak w temacie

    Panie i Panowie mam problem, ze zmianą kierownicy zwykłej multifunkcyjnej na kierownicę M również przedliftową (auto to E38 z lipca 1996 roku)

    a więc walczę z tematem od popołudnia no i kicha - przyciski w kierownicy M reagują, ale nie działa ani tempomat, ani radio
    zauważyłem, że kolory kabli w obydwu taśmach różnią się i nie wiem jak sobie z tym poradzić :/

    np. wciskając tempomat włącza mi się telefon, natomiast wciskając regulację głośności włącza się obieg wewnętrzny powietrza


    dla jasności chcę zamienić taką kierownicę :



    która ma takie kolory kabli wychodzące z taśmy :



    na taką kierownicę :



    z takimi kolorami i kolejnością kabli:



    dodam, że próbowałem zamienić taśmę z kierownicy starej, do tej M i też nic to nie dało


    pomożecie ?
    Ostatnio edytowane przez vmasher ; 07-10-2014 o 19:25

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN

    Post

    taśmy nie są zamienne bo wtyczki są inne , popatrzk kolego ile masz przycisków w starej kierownicy a ile w "M-ce" ;) obstawiam że nie pasowały ci wtyczki na oststnim foto i obróciłeś ją ? popatrz jak są kolory kabli , gdzie łączy się brązowy kabel np.
    Ostatnio edytowane przez vramzes ; 07-10-2014 o 20:05

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    kolego wtyczki pasują P&P tylko jak widzisz różnią się kolorami i kolejnością poszczególnych kolorów w pinach

    poza tym nie da się ich obrócić, ponieważ wtyczka jest skonstruowana tak, że pasuję tylko w 1 stronę i podpinając zarówno starą jak i nową wtyczkę
    pin 1 był w tym samym miejscu, tylko kolory kabli się nie pokrywają - ale zamiana pinów i tak nic nie daje


    ilość przycisków nie ma znaczenia, nie jedna e38 lata z kierownicą z ///M i multi działa

    sądzę że problem może być w roczniku, lub w module MFL - ale jaki jest problem niewiem - mam nadzieję się dowiedziec na forum :D

    może ktoś wie za co odpowiadają poszczególne piny w kostce wychodzącej z taśmy ??
    Ostatnio edytowane przez vmasher ; 07-10-2014 o 20:47

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Wszystko kolego masz jak na dłoni tutaj: http://www.bmw-planet.com/diagrams/r...8old/index.htm

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Wszystko kolego masz jak na dłoni tutaj: http://www.bmw-planet.com/diagrams/r...8old/index.htm
    nie dziabie mi ta strona :/

    serio nikt na forum nie bawił się w przekładkę kiery :O

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68
    BMW
    735i M62tu
    Skąd
    Starogard Gdański
    Ja mam u siebie taka kiere założona i podlaczone wtyczki tak jak pasowaly. Tempomat działa mi normalnie, przycisków od radia nie sprawdzałem bo radio mam nie oryginalne. Druga sprawa włącza i wyłącza mi się sam obieg powietrza ale nie myslalem ze to od kierownicy

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    temat ogarnięty - kiera działa na 100% ale nie obyło się bez lutowania i wyrzucenia modułu MFL, którego E38 po 96 roku już nie posiadają (mają wbudowany w kierownicy)

    także wypowiedzi kolegi vramzes`a o ilości przycisków itp. były tylko teorią

    dzięki zagranicznym forom udało mi się zamontować kierę i wszystko śmiga jak należy - jak znajdę chwilę czasu to opisze co i jak, łącznie ze schematem pinów itd. aby wszystko śmigało

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    Daj opis dla potomnych , ja nie dałem rady ogarnąć może nowy właściciel dzięki tobie da radę

  9. #9
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez szpoper Zobacz posta
    Daj opis dla potomnych , ja nie dałem rady ogarnąć może nowy właściciel dzięki tobie da radę
    teorie czasem są trafne ;) a tak na poważnie u mnie też tak było , nie pasowały wtyczki , przekładka taśmy nic nie dała bo potem też nie wszystko działało , temat u siebie zakończyłem sprzedażą M - ki i powrotem do tej co była , głównie ze względu na sterownie radia . Gratuluję że sie udało , w dziale instrukcje schematy możesz zapodać jak rozwiązać problem , będzie dla potomnych ;)

  10. #10
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Ja mam u siebie podobny problem z ta różnicą,że kiera,która chodzila (multifunkcja) w 94-95 po zalożeniu do 98r i to przedliftowe wiązki jeszcze mam -nagle zaczęła robić bałagan :( nie dziala tempomat a w dodatku nie wyświetla info na zegarach i brakuje światła wstecznego.Po odpięciu kostek o Multi funkcji wszystko wraca do normy ... oprócz tempomatu rzecz jasna. I co teraz?Gdzie szukać rozwiązania??
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

Podobne wątki

  1. [elektryka] zmiana kierownicy - obieg wewnętrzny autozałączanie
    Przez marcin.b11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 21:24
  2. [wnętrze] zmiana kierownicy
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 06:35
  3. [elektryka] Alarm w E65 z połączeniem multifunkcją
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 14:02
  4. zmiana kierownicy na drewnianą a airbag?
    Przez Dawid7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 23:23
  5. [mechanika] Zmiana kierownicy
    Przez Rezor-151 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •