Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: wymiana oleju w skrzyni w zakladzie ZF w Berlinie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    48
    BMW
    bmw w38 735i 1997
    Skąd
    Londyn Chojnice

    Post wymiana oleju w skrzyni w zakladzie ZF w Berlinie

    Witam Panie i Panowie mam dylemat. Otoz koresponduje ze Stefanem z firmy zf, w celu wymiany oleju ustawka na 18 grudnia.Ja do niego pisze po angielsku a on odpisuje mi po niemiecku przetlumaczylem ale nie wiem co to sa kulki zmiany biegow szukam szukam i nie wiem . wiem ze to smieszne ale moze ktos mi wytlumaczy prosze .Zastanawiam sie czy to ma sens wymiana tam w Berlinie czy lepiej tu w polsce oni chca 495 euro a tutaj to samo za srednio 500 zl .wrzuce tego maila od niego i napiszcie co o tym sadzicie i tak bede w Berlinie w tym czasie .Generalnie chodzi mi o to,czy oddac w rece profesjonalistow czy krajowo ,zf zbudowal ta skrzynie i moze jak by obejrzeli to cos by zasugerowali nie wiem sam.auto ma jedyne 390000 km nie mam pojecia czy olej byl zmieniany. co myslicie ??? dzieki. (ein Getriebe Ölwechsel mit Filter und reinigen der Schaltsteuerung und Wechsel der Dichtung + Kugeln der Schaltsteuerung kosten bei uns 495,00€ incl. MwSt.Eine Terminabsprache muss erfolgen da wir ein Vorlauf von ca. zwei Wochen haben.) a to google tlumacz:Zmiana oleju w skrzyni biegów z filtrem i wyczyścić wyłącznikiem i zmienić uszczelkę + kulki kosztów zmiany biegów € 495.00 tym. VAT na nas.
    Nominacja musi być, bo mamy czas realizacji około dwóch tygodni.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    48
    BMW
    bmw w38 735i 1997
    Skąd
    Londyn Chojnice
    fajne mam rozumiec ze stanie sie z nia cos podobnego ?bo zastanawiam sie czy oni tylko olej spuczszcza i nowego napuszcza czy otworza ja ,koles ten Stefan napisal ze potrzebuja 6 godzin na to ,to chyba zobacza do srodka ogledziny itp.Wiem ze to smieszne troche ale nie znam sie za bardzo .pozdro

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Piękna sprawa taka wymiana oleju/serwis ;). Mi się wydaję że jeśli masz przebieg około 400tys to po otwarciu może nie być tak wesoło jak na tych fotach-tym bardziej że nie wiesz czy olej był kiedykolwiek zmieniany.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Moim zdaniem możesz spodziewać się identycznej operacji. Żeby dostać się do kulek trzeba rozebrać sterownik. Skoro go rozbiorą to jestem przekonany że go również wyczyszczą. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale ta cena to chyba jest netto i musisz doliczyć VAT, choć jako obcokrajowiec nie wiem czy nie będziesz mógł go odzyskać.

    P.S. Za 500 zł to w PL ledwo kupisz potrzebny olej i filtr, więc nie wiem kto ci takie ceny proponował...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    48
    BMW
    bmw w38 735i 1997
    Skąd
    Londyn Chojnice
    Ja podejrzewam ze ta skrzynia moze sie rozpasc jak ja otworza ,licze sie z tym dlatego mam nadzieje ze jak pojade tam to w razie czego nowa skrzynie wstawia od reki albo cos poradza chwila moment.teraz juz wiem ze trzeba rozebrac zeby kulki zobaczyc .Cena jest z vatem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    140
    BMW
    E38 735 98'
    Skąd
    Warszawa
    A gwarancja jest na wykonaną usługę czy jak u większości naszych mechaników na własną odpowiedzialność?
    tylny napęd jest jak alkohol i narkotyki, stworzony dla ludzi inteligentnych

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    Cytat Zamieszczone przez GajowyGugala Zobacz posta
    A gwarancja jest na wykonaną usługę czy jak u większości naszych mechaników na własną odpowiedzialność?
    a czy dal bys gwarancje na skrzynie po 400 tysiach wymieniajac w niej olej ? . zastanow sie co piszesz ... to nie remont


    napisz czy skrzynia dobrze dziala czy moze odczuwasz jakies problemy . moze sie zdarzyc ze po wymianie oleju skrzynia przestanie jechac (nie koniecznie od razu) ale bedzie to znaczylo jedynie ze przyspieszyles to co i tak nieuniknione . zanieczyszczenia pomogaja czesto doszczelnic leciwa skrzynie gdyz nowy olej poprostu rozpuszcza brudy ktore pomagaja utrzymac cisnienie w koszach . zabieg pokazany w linku wyzej to dobry temat gdyz umycie ukladu sterujacego czesto poprawia kulture pracy skrzyni , odkrecenie go powoduje pozbycie sie wiekszej ilosci brudnego oleju ze skrzyni . jednak wymiana kulek tzw "checkballs" na pewno nie poprawi pracy skrzyni no chyba ze ktoras poprostu pekla (zdarza sie to niezwykle rzadko) . w przypadku gdy sterownik hydrauliczny ma juz spory przebieg i rozkalibruja sie "cylindry" w ktorych pracuja tloczki to nie pomorze juz nawet swiecona woda . sterownik trzeba wymienic lub oddac do regeneracji . w przypadku gdy skrzynia w chwili obecnej dziala prawidlowo mysle ze po takim zabiegu bedzie podobnie .
    Ostatnio edytowane przez maniek ; 06-10-2014 o 19:55

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez GajowyGugala Zobacz posta
    A gwarancja jest na wykonaną usługę czy jak u większości naszych mechaników na własną odpowiedzialność?
    ja nie wiem gdzie ty samochod serwisujesz ;s
    za sama wymiane filtra oleju i uszczelki miski 800 zl i na wstepie po oleju stwierdza czy jest sens go zmieniac czy nie... pewnie chodzi o jakies opilki mul czy cos, jak olej jest tragiczny to mowi ze moze go zmienic ale juz wtedy na moja odpowiedzialnosc ;p

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    48
    BMW
    bmw w38 735i 1997
    Skąd
    Londyn Chojnice
    o gwarancji to nie mam pojecia ale nie sadze,skrzynia chodzi dobrze nic sie nie dzieje nie szarpie nic,tylko jak zrobie kick down to troszke wolno sie zbiera zamuli wydaje mi sie ze moze byc lepiej.

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  2. [skrzynia] Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:33
  3. wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
    Przez tgracing w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 08:29
  4. [mechanika] Wymiana oleju skrzyni
    Przez seba136 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 18:27
  5. wymiana oleju w skrzyni?!
    Przez wasyle735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •